Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.09.02 17:27



Съгласен съм, че ти не си говорила за Пустотата. Просто твоя постинг беше последен ...

Аз пък колкото по-навътре навлизам (както в Ошо, така и Даоската Алхимия), толков по се РАЗПЛИТАМ (а не оплитам) ... А всяко нещо може да бъде капан ...

А ти Нежна Душо, защо не довършваш (продължаваш) започнатото в Ошо Клуба. Чакам те с отговор там



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: oтpoвeн]  
Авторниko (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 21:29



Първо ми попадна книга за вътрешна даоска алхимия- автентичен даоски трактати, предавани устно и после записани от Дао Бичън- изд. Шамбала 95г.После видях книгата на Мантак Чиа и голямата разлика.
Главното в даоската алхимия е създаването на безсмъртния зародиш/ златното цвете/- има и такава книга по същия въпрос-" Тайната на златното цвете" и как да се развие и разцъфне това цвете.Всичко е алегорично- става въпрос за вътрешното ни същество, истинският "Аз".При М.Чиа това е пропуснато.Всичко е сведено до упражнения.Най-много човек да подобри здравето си.И всичко е опростено и пригодено за пазара.
Ако греша- опровергайте ме.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: ниko]  
Автор huanji ()
Публикувано02.10.02 21:46



Не грешиш.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: huanji]  
Авторниko (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 22:09



Мерси
Човек трябва да си сверява часовника за да не изпадне в заблуди.Темата ме интересува, но мисля че за по- висшите степени трябва учител.Методът е много бърз и ефективен, но човек може да се заблуди.А и играта с енергиите е опасна и може да се получи падане/активиране на по-ниските центрове/

От "Тайната на златното цвете" прочетох вчера за последните етапи:
1.виж че светът е илюзия и че зад нещата стои Нищо- небитие
2.пребивавай в своя център/ в Нищото/
3.и последният етап- върховното постижение- виж, че и този център и цялото Нищо е ИЛЮЗИЯ!



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: ниko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.02 13:32



Здрасти Нико. Веднага те опровергавам. Да кажа първо, че не съм адвокат на Мантак Чия и в някой отношения съм критичен и аз към него. Но това, което казваш, ме разсмя направо.

Не знам дали си забелязал, че всичките книги, които са излезли досега на български (а и на английски) са към НАЧИНАЕЩОТО/ОСНОВНО ниво. Следващото, средно ниво, включва Кан и Ли практиките и след това има и напреднало, което включва други неща.

Книгите на Дао Бичън и тази за Тайната на златно цвете са много хубави, но за 99% от четящите ги са само красиви думи и нищо повече! По тях начинаещ просто не може да практикува. А има толкова мноооооого неща, които са загатнати и си остават скрити там. И е 100 пъти по-добре да се започне с книгите на Мантак Чия (или аналогични), да се завърти Микроорбитата, да се направят още куп други неща и след това да се продължи по-натам.

Всъщност хубаво е, че в тези си книги Мантак Чия е представил нещата по максимално достъпен начин за желаещия да ПРАКТИКУВА, а не да философства. Та, прави ги тези неща и другото ще започне да си идва от само себе си. Малко повече Ци в теб е много по-ценно от хиляда приказки за Златното Цвете.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: Mиpo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 14:51



Здрасти Миро,
като спомена практика и книги, та се сетих да те попитам (прощавай ако не е на място) - какво мислиш за Агни Йога?



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: Eднa лeля]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.02 15:00



Здрасти Лельо. Чел съм само една книга отдавна, но нищо не съм практикувал, нито съм се задълбочавал, така че не мога да дам никакъв коментар по въпроса.

Да ти припоня, че те чакат въпроси. Може да отговориш, кеф ти в Кастанеда, кеф ти в Ошо.



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: Mиpo]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано03.10.02 15:13



Какви въпроси? Припомни ми още моля.

И ги задай ако може в Кастанеда

Животът винаги е прав


Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: Eднa лeля]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.10.02 16:07



В моята тема в Кастанеда. Даже удивителен знак поставих.
А в Ошо е като отговор на едно твое изкаване в темата на Дрона. И други хора те запита там разни неща.




Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: Mиpo]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано03.10.02 16:19



Прочетох и в двете теми.
никъде не виждам въпроси за да отговарям.
На едното място има твое мнение с удивителна, но това си е твое мнение.
И кратък разговор с Хуанджи за мен, който пък си е ваша работа.

Ако има въпроси като подтекст м мнението ти, не съм ги усетила значи.
(което не значи че винги ще се втурвам да отговарям или да споря)
Общо взето гледам да съм учтива и да отговарям на въпроси, но мнения не винаги коментирам. Трябва ли?

Изчисти този проблем, ако има такъв, питай конкретно.

Животът винаги е прав



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.