Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: бaтмaнaтa]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 20:59



Ако се сещаш, говорих за единност на съзнанията. Насочване към Центъра. Там съзнанията, влизат в единство. Всишите същности на хората, комуникират помежду си, отделно от човешките. Контакта с Висшата същност, прави да се усеща този контакт. Това, което знаеш ти, го знам и аз, в зависимост от моя контакт с Висшия Аз.



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: Mиpo]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 21:16



Да свърши?!...може... Знаеш ли какво е пранаяма? Не е дишане, а владеене на прана. Не може да се владее прана, ако човек не е стигал до същината на живота.
Дишането подтиква. То е благоприятен фактор. Въздейства върху ума. В условията на затишие, се появява оснението за живота.
Да върши работа казваш. Много работа трябва да се извърши, за да започне да върши работа.



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано25.09.02 08:54



В края на тази практика ума спира и дишането спира.
Ако решиш да се завърнеш започва друга практика, която е различна от тази. :)))



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: oтpoвeн]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 13:46



Това,което е голяма пустота е,ако останеш без душа.
Това,което е малка пустота е,когато ти е пусто в душата.
Ама има една много голяма пустота,направо бездна.Хем е бездна,хем е плътна.И абсолютно непознаваема.Ни Аз ни разни неща. Няма ин ,няма ян.
Какво са ин и ян.Да не са случайно форма и съзнание?



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: Mиpo]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 16:24



Идват един след друг,гледат и казват ли казват.На опашка се редят,да ми казват,какво съм бил направил и какво не съм бил направил.Все едно, че не знам.Ама аз ги разбирам.Запълва им се празнотията в живота.А моята с дъждец се запълва,и с любов човешка и с любов духовна.И омраза си имам.А ти какво си имаш бе?Химик такъв?На половинката,половинката не можеш да намериш.



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: Drona]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 16:40



"Дрона"-Много фантастика си чела.Защо го караш да спира дишането бе, божествено съэдание?



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: бaтмaнaтa]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 21:00



Предполагам, има в предвид, втората степен на кевали. В състояние на медитация, прехода от вдишване към издишване и от издишване към вдишване се обезличава толкова, че външно дишането спира. То обаче продължава като вътрешно дишане. Това всъщност е Първичното дишане(чънси).
Забелязал ли си, че когато правиш кевали, се получава нещо като кръг. Ако в един момент, кръга се затвори, дишането се завръща в изходната кухина на духа. Затварянето на кръга става, когато самото дишане се пренесе там, което си е равносилно на установяване на съзнанието в изходната кухина.



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: Drona]  
Авторhuanji (Нерегистриран)
Публикувано25.09.02 21:13



Тук някаква неяснота се появи. В края на пранаяма ли? Това не е края на пранаяма. В края на дишането, като елемент за контрол на токовете? Това е само част. И от къде да се завърне човек? Или имаш в предвид да се завърне в себе си?



Тема Re: Джин -> Ци -> Шен -> Пустотанови [re: бaтмaнaтa]  
Автор oтpoвeн (луд на небето)
Публикувано25.09.02 21:15



Да!
"Форма и съзнание" са!
Много се радвам че говорим за едно и също нещо!
И все пак защото говорим за едно нещо което се нарича "пустота" (и се пище),то се категоризира с "ин и ян"!!!

Разкажи ако може батмане,как се "справяш" за да не се "изгубиш" в Пустотата?!

отровен



Тема Re: Даоска вътрешна алхимия!нови [re: изrpeв]  
Автор oтpoвeн (луд на небето)
Публикувано25.09.02 21:26



Страхът е когато осъзнаеш собствената си зависимост!

Предполагам,че не притесняваме йогите с поетичното си настроение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.