Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Харе Кришна?нови [re: Haтaли]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано23.06.02 17:02



Господи помилуй



Тема Re: Харе Кришна?нови [re: Haтaли]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано23.06.02 17:07



"... частица от Твоята лечебна Сила, и нека всичко що е против Теб и мен, като човек и твой слуга си замине от мен завинаги!"



Тема Re: Харе Кришна?нови [re: ПЪTниk]  
Автор Haтaли ()
Публикувано23.06.02 21:22



Няма да повярваш, обаче хората могат да влизат в каквато си поискат връзка с бог. Бог може да им бъде баща, син, дъщеря, любовник, любовница, приятел....Важно е служенето на бог, вида връзка няма значение.
А този вид връзка зависи от формата на светещите обвивки на хората-чистото им его, не фалшивото такова. И всеки се свързва с него по начин, който предпочита.
Това е от Бхагвад Гита. А тя е на повече от 5000 години май....
"Господи помилуй" е само една от множеството форми на връзка....



Тема Re: Харе Кришна?нови [re: mushmorok]  
Автор Sinaya (yonik)
Публикувано23.06.02 22:11



Aбе ти да не си бил кришнар? Забелязвам те, че и ведите много цитираш... я бързо си признай



Тема фалшиво и чисто егонови [re: Haтaли]  
Автор Лилa ()
Публикувано24.06.02 01:42



натали, какви са тези фалшиво и чисто его? ще ме светнеш ли?

пък за мантрите - случвало ми се е да си избирам с ума коя мантра да си пея, щото съм чула/прочела нещо от някого за нея. и ми е ставало тежко и душно.

казват, че ако не си достатъчно чист в момента на мантруване и си избрал мантрата с ума си, вместо да те хармонизира и т.н., тя може да те подтиска по някакъв начин. не съм наясно много с обяснението на тези процеси. нека някой се изкаже. но забелязах, че когато си запявам първата мантра, която ми дойде отвътре (от тези които знам), ефектът е друг, и често различен.

Редактирано от Лилa на 24.06.02 01:45.



Тема Re: Харе Кришна?нови [re: Haтaли]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 11:35



"Бог е пред мен,бог е зад мен,бог е от лявата ми страна,бог е от дясната ми страна,бог е от долу,бог е от горе,бог е в мен, бог е в мислите ми,бог е в делата ми,бог е навсякъде".Не че съм вярващ в някакво същество с име и форма съществуващо отвъд битието, но ми харесва свободата, с която е наситена тази молитва от преди няколко столетия.
Ако е вярно написаното в писанията , това което светело не е телесната обвивка,а съзнанието.Обвивките може и да са различни видове отражения ,предпазващи съзнанието,до като завърши необходимата му еволюция. Това е от Патанджали май.... и е само на около 2000 години.
Мантрите са поредица от звуци, съответстващи на листчетата на чакрите.
Пътника беше писал нещо за светлината и звуците,което ми изглежда правдоподобно.
Оставете Егото си на мира.Какво ви е виновно то.:)



Тема Re: Харе Кришна?нови [re: Haтaли]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано24.06.02 12:06



И ти няма да ми повярваш, но хората нищо не могат без Бог. Не се захласвай по телефонната слушалка, нито от думите и, нито от тембъра и , ни то от красивия и вид. Слушалката и всичко свързано с нея зависят от твореца и!
И Господи помилуй е гласът от слушалката. Не обяснявай и не спори със телефонната слушалка- няма смисъл. Гласът който звучи от нея си струва да бъде чут. Слушам те слушалке!
Различните религии и философии имат различни разбирания за служенето на Бог. Дори и във ведите има различия и противоположни виждания.
Тук не говорихме за особеност на връзка, а за мантри, за времето, мястото и силата им. Има много особености тази тема и зависимости свързани с всеки един от нас, мястото на раждане, времето и ....още много за да може да се каже коя точно мантра е "НАЙ- СИЛНА" за определено същество. Разнообразието ни дава избор и живота опитност, какво не е наред и какво ми обясняваш, не те разбирам, приятелко. Ти пак затвори нещата плътно в себе си и знанията си.
Ако наистина се интересуваш от мантри забрави какво знаеш и започни да учиш новото. Трябва да знаеш, че ти вярвам и те разбирам, не повтаряй тези думи за мен, няма смисъл.
Поздрави.



Тема Re: Харе Кришна?нови [re: Haтaли]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.02 16:30



Един йога ми каза, че "мантрата" се предавала от учител на ученик и всъщност, това което казвал учителя носело неговата "прана" без,която матрата не би имала сила.
Според друг "мантра" означава защита чрез мислене.
Кой ли знае, какво е имал пред вид единия или другия? Може би има различни нива,както различни тела.



Тема Re: мантринови [re: tantric]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 13:33



Вярваш ли в това,което си написал?



Тема Re: Харе Кришна?нови [re: mushmorok]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 13:39



Ама, че абсурдно изявление.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.