Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За всички търсещинови  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано09.06.02 18:21



Привет на всички търсещи!
Както бях обещал , преди време в края на месец юли, ще организирам събиране с практическа цел. Мястото е село Гостиня, на 12 километра от град Ловеч. Районът е предбалкански, достатъчно красив и наситен енергетично, за да имаме основание да се настаним. Долина, през която преминава малка рекичка и извор под носа. Как да не разпъне палатката си човек...пък и по- евтино излиза. :)
На разположение е един от сериозните български йоги, Минко Минков. Професионален иснструктор по йога. С тридесет и пет годишна практика в йога и духовните науки. Двадесет и пет години живее и работи като лекар в същото село. Специалист е по билколечение. Безкрайно мек в отношенията си с хората. Китната му къща е често посещавана от търещи от България и чужбина. Никога не е търсел известност и доказване. За човек, който живее в постоянен контакт с живата природа, тези неща нямат стойност. Досега е работил предимно с малък брой, сериозно практикуващи. Смятам, че всеки тръгнал по духовната пътека, има правото до почерпи от светлината, която му е дадена, не само дългогодишно занимаващите се. Не робува на догми, философии и учения. Отдавна е отхвърлил ограничаващата рамка. Както казва: “Независимо по кой път вървим, той се следва със сърце. Затова всички пътища са ми близки, защото всичките водят у Бога”.
Няколко пъти съм чувал хора да казват, “Ходих чак до Индия да търся учител и не намерих, а той бил под носа ми”. :)))
За толкова години, не го видях никога да се държи като “учител”, или да позволи на някого да му говори на “Вие”. Винаги като приятел, без условности и самоизтъкване.
Вярвам, че това събиране ще бъде един истински празник на духовноста.

p.s. Ако имах скенирана негова снимка, нямаше да се налага да пиша за него. То се вижда. Надявам се, по- нататък да го направя



Тема Re: За всички търсещинови [re: huanji]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано09.06.02 18:40



Много ще се радвам да имам шанса да съм свободна по това време.
Особена атмосфера около себе си създават извисените духом, приятна е тяхната компания. Поздрави на него, макар че не го познавам.

@=>=>=


Тема Re: За всички търсещинови [re: shockwave]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано09.06.02 19:49



Да, доста е приятна атмосферата. Проблемите ти изчезват на някъде...
Ще му предам.



Тема атмосферата... [re: huanji]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано09.06.02 22:59



проблемите из4езват само временно ли?
щото се надявам на такива места да се намра път към нещо по-дълготрайно...



Тема Re: атмосферата...нови [re: someone]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 16:11



Нали знаеш, че мястото е важно, но по-важни са хората. Каквото успеят да усетят от мястото, така и ще се отрази на разрешаването на проблемите им.



Тема Re: атмосферата...нови [re: someone]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано10.06.02 17:29



Говорехме си за излъчването на някой хора, и че в тяхно присъствие колкото и да си натоварен, някак си всичко изчезва.
Инъче да, целта е както казваш.



Тема Re: атмосферата...нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано10.06.02 17:49



Нали целта е всеки да има знанията, силата и волята сам да ги реши. Мисля, че едно подобно събиране с практическа цел, ще е от полза на всички. За увеличаване на вътрешния пламък, който често позагасва...
Поздрави.



Тема Re: атмосферата...нови [re: huanji]  
Авторsomeone (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 23:34



направо ми се заприиска и аз да дойда...
поздрави



Тема Re: атмосферата...нови [re: someone]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано11.06.02 17:28



Целта е всички да станем приятели и естествено да увеличим взаимно духовната искра. Така, че ще се радвам.
Поздрави.



Тема Re: атмосферата...нови [re: huanji]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано12.06.02 09:46



Напълно съгласна. Дано мога да дойда и аз.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.