Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:27 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Йогически Егоизъмнови [re: Плaмeн Гpaдинapoв]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 10:22



Здравей, Пламене! Не знаех, че ти си създател на сайта - идеята е чудесна!

Е, аз съм прост човек, не знам санскрит, не съм правил докторати в Пуна и Москва, пък и интереса ми към Изтока винаги е бил много специфичен!

Не обичам администрирането, пък било то и в Мрежата! Затова си позволих някои хапливи думи към създателите на сайта. Надявам се, че не са те засегнали! Вземам си думите назад и се извинявам!
С един мой приятел се шегуваме малко дебелешки с присъстващите в този форум последователи на йога, но доста се подразнихме през последните години от контактите си с подобни люде...

С теб всъщност се познаваме доста отдавна. Може би даже ще се сетиш кой се крие зад името Черния Вълк! Ще се регистрирам в сайта ти под истинското си име!

Още веднъж поздрави за това, което си направил! Наистина е чудесно!



Тема Re: До Бенгалския Тигърнови [re: Black Wolf]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 14:04



Можеш да си купиш "ингилизка" подобие човешко:)
Скоро да си повтарял "кефейки" се "идиот"?



Тема Re: Йогически Егоизъмнови [re: Плaмeн Гpaдинapoв]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано29.05.02 21:23



Това последното(обясненията за степените на самадхи, които ще се практикуват), много сигурно показва наличието на его. Но то е разбираемо, тъй като в областа на йогийската философия(пък и не само), няма да е пресилено да се каже - по- голям експерт от повечето индийски философи. Какво голямо бреме е само. Способностите са стена пред Бога, която трудно се прескача. Но дето се вика дори и егото да остане неразтворено , благопожеланията на всички занимаващи се българи от областа на йога(имам пред вид трудовете), ще са достатъчно да създадат кармична предпоставка, за раждането, направо на махатма.

Поздрави!



Тема Re: Йогически Егоизъмнови [re: huanji]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.02 09:59



"...Способностите не са пречка но прибавка..."
Егото беше нещо,като резултат от "привързаност към телесни конструкции"
и не е просто някакъв вид самочувствие или знание,а впечатления от предишни духовни дейности.И не е нещо,което може да се съди.



Тема Re: Йогически Егоизъмнови [re: бaтмaнaтa]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано30.05.02 17:26



Пречка са защото, колкото повече можеш, толкова по- голяма е вероятността да си повярваш, че си велик.
p.s. това по принцип го казвам, де. :))) Не мисля, че Пламен Градинаров това ще го пребори. :)
Поздрави.



Тема Re: Крия Йога на Лахири Махасайнови [re: okтapин]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано30.05.02 21:38



Бях на лекцията тази вечер.
Шибендо говори за философията на Крия йога същото, което и ОШО и адвайта.
Техниките вероятно са по-различни, което очаквам да науча на посвещението.

@=>=>=


Тема Re: Крия Йога на Лахири Махасайнови [re: shockwave]  
Автор Лия (***)
Публикувано30.05.02 22:10



И аз бях там.
Философия ли? Останах с впечатление, че говори за същността на Крия Йога.
Определено беше интересно. Радвам се, че и на теб ти е допаднало.



Тема Re: Крия Йога на Лахири Махасайнови [re: Лия]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано30.05.02 22:19



Да, имала съм предвид точно това, разбирай израза "философия на Крия йога" като същност. Много теория съм изчела, а малко практика имам.

@=>=>=


Тема Искате ли да обсъдим чутото на лекцията?нови [re: shockwave]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано31.05.02 09:45



И аз бях на лекцията на г-н Махасай.
Хареса ми:
- организацията;
- лекторът, очевидно много симпатичен, интелигентен и ерудиран човек;
- начинът, по който построи лекцията си - предизвика у мен интерес и размисъл;
- песента, дето ни я изпя (нищо не разбрах, но не беше лошо ;-)
Не ми хареса:
- това, че диалог с публиката на практика не се получи. Май само двама души зададоха въпроси. Отговорите бяха нещо като продължение на лекцията;
- ударението в края бе поставено много силно на привличането на нови... мммм... "посветени". Много по търговски, не в унисон с останалата част.
Чел бях "Автобиографията" на Паримаханса Йогананда, увлекателна книга, където Крия йога се споменава на всяка страница, но без да мога да получа дори някаква приблизителна представа за това, какво всъщност представлява това направление. Затова ми беше интересно да се просветя малко по въпроса.
Ще се опитам да напиша, какво разбрах и си изтълкувах, пък ако нещо греша, моля смирено никой да не се обижда, а знаещите да ме поправят:
- Крия йога е религиозно направление.
- Набляга на контрола над съзнанието, като телесните упражнения за разлика от хатха йога се използват в минимална степен, само доколкото са нужни за горната цел, и са лесни. Твърди се, че телесното здраве идва като резултат от духовните практики.
- Целта е умът на човека да се изтласка от управлението над цялостното същество на човека. Връщането към "естественото" поведение на тялото се смята за висше благо (хм, с това не съм никак съгласен).
- За такава "естественост" се признава обаче май само тази, която авторитетите посочват. Доколко се признава индивидуалността на хората, не успях да разбера.
- Счита се, че умът е неспособен да контролира сам себе си и затова се използват косвени методи да бъде приведен в състоянието, което се счита за желателно.
- Практиката е канонизирана в различни ритуали като посвещение, колективни уединения и последователите са длъжни да ги спазват.
Изобщо, бих желал да задада въпроси, но понеже няма да имам възможност да чуя отговор от г-н Махасай, ще се радвам на вашето мнение.
Довечера от 19.00 часа в зала 4 на НТС ще има отново лекция.



Тема Re: Искате ли да обсъдим чутото на лекцията?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Troika (две напред)
Публикувано31.05.02 11:24



не разбирам почти нищо от йога, но съм бегло запознат с принципите, и след като съм чел "Автобиографията на един йогин" ето какво мисля за крия йога: там се говори за еволюция, мисля, че става дума за развитието на енергийните центрове (чакрите) и протичането на енергията през тях (затвяряне на кръга) отдолу нагоре и после обратно, и колкото повече протича, толкова и потокът става по-силен. Еволюцията - това е развитието на чакрите, а пък ти и те доколкото знам сте едно. В книгата се говори, че една обиколка се равнявала на 1г. нормален живот, та за една нощ ако въртиш енергията по време на медитация (то тя сама си върви) еди колко си години ще напреднеш в своята еволюция. Мисля, че все пак трябва някакво ниво за затваряне на кръга, тогава когато някой ги посвещават, а определено до това ниво не се стига изведнъж, а с упражнения, медитация, която спомага за все по-голямото отпускане и възможност за все по-свободното движение на енергията.
Може и малко повърхностно да си ги обяснявам, кажете нещо като мнение и вие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.