Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бихарската школанови  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 22:54



Драги приятели, има ли последователи на Бихарската школа в клуба? Ще се радвам да си общуваме!



Тема Re: Бихарската школанови [re: Учeниk]  
Авторsomebody (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 00:40



Каква е тази школа? Така ли се казва?



Тема Re: Бихарската школанови [re: somebody]  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано12.05.02 11:35



Да, основана е от Парамахамса свами Сатянанда, чийто ашрам е в Бихар. У нас има доста ученици от тази школа.



Тема Re: Бихарската школанови [re: Учeниk]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано13.05.02 13:54



Не съм последовател, но съм чела за основателя Свами Сатянанда Сарасвати, който е писал общирно за чакрите. Много ценя това, което е казал.
Ще ми бъде интересно да науча нещо повече от негов ученик.

@=>=>=


Тема Re: Бихарската школанови [re: shockwave]  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 20:23



Аз не съм кой знае колко компетентен. Пък и Учителят в книгите си го казва много по-добре. Много интересни са и книгите на сегашният глава на ашрама - свами Ниранджан Сарасвати (преди няколко години свами Сатянанда се оттегли от активна дейност и сега е странстващ отшелник-санясин).

За школата у нас издава материали издателство "Сарасвати", което е основано от последователи на тази пътека.



Тема Re: Бихарската школанови [re: Учeниk]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано13.05.02 23:24



Имаше една тема-съобщение, която вече е на 2-ра страница.
Давам ти линк, защото може да те заинтересува.



@=>=>=

Тема Re: Бихарската школа [re: Учeниk]  
Авторинтepecyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 00:26



Парамханса Сатиянанда е голям учител. Мога да ви препоръчам една изключителна книга от него "The Practice and Science of Tantra and Kriya Yoga". Той самият казва (перефразирам): "Търсете мъдростта и знанието навсякъде." (т.е. да не се ограничава човек фанатично само с учение, идващо от едно място въпреки, че е добре човек да има един стабилен учител). И той, и много други просветлени същества са казали: "Учителят е във вас самите, само трябва да го откриете."
Сещам се за още една полезна книга от него: "Kundalini tantra" (мисля, че така се казваше). Има чудесни коментари и на "Hatha Yoga Pradipika".



Тема Re: Бихарската школанови [re: интepecyвaщ ce]  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 09:36



Да, благодаря! Вече знам за това събитие!



Тема За мнениенови [re: Учeниk]  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 09:45



Тук има двама господа, които пишат под имената Черния Вълк и Белия Вълк (тема "Истината за йога" и Ram Tsu).

Какво мислите за техните писания? Всъщност аз ги познавам лично и двамата - много интелигентни и свестни момчета, които истински търсят духовно познание, макар и по Пътеки, далечни от нашите.

Не мога да разбера защо ги пишат тези неша?...



Тема Re: За мнениенови [re: Учeниk]  
Авторинтepecyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано14.05.02 13:13



Не им се връзвай и не приемай всичко твърде насериозно нека си пишат момчетата Може би така изразяват някаква неудовлетвореност или просто се гъбаркат, провокирайки реакция. Каквото и да е, не си заслужава да се впчатляваш от това




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.