Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За камъка и розата...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Sinaya (baby)
Публикувано16.05.02 19:58



Пътнико!
Ти знаеш ли какво пазят маските? Какво крият те?
В момента чета Ошо и знаеш ли какво казва- всичко фалшиво трябва да се изнесе на показ, тогава то изчезва и остава само истинското. Когато истинското се иизвади на светлина, то расте, а неистинското изчезва. Докато продължаваме да се крием зад маските си никога няма да се събудим. Ще крием фалшивото и то ще расте, а истинското все повече ще се смалява.. Добро утро, добро утро, ама кой го казва?




Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Лилa]  
Авторwhitw wolf (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 20:51



Izviniavai, uvajaema Lila, no ne si prava. Ako az biah vampir veroiatno shtiah da joginakata da smutche men. Vse mi e tazi dali shte se prikriva preztova vreme.

Nad prozoretsa na jogina e imalo naves zatova ne e vlizala voda v staiata



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Sinaya]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.05.02 20:53



Добре де, няма да се меря с Ошо чак!
Ошо не ти ли е казал, че вътре в теб е светлината?
Мен ли искаш да осветиш? Най- малкото е да поругая илюзиите и мечтите ти, както и правя.
За мен Ошо е велик диагностик - за терапията казва трябва и ако , но не показва как и защо не можем?
А, ние точно за това говорим, как максимално да реализираме духа с минимум усилия и щети. Не противореча на Ошо, нали тук говорим как да излезем от маските си без да се повредим? Каква полза да скочим в дълбокото без да можем да плуваме?



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Sinaya (baby)
Публикувано16.05.02 21:11




Той казва да става на малки скокове, не е нужно да е изведнъж.
Казва защо не можеш- защото те е страх. Страх, че ще изгубиш старото, сигурното, с което си свикнал..
Как да излезем от маските, без да се повредим? Какво те е страх, че ще повредиш? Покажи себе си такъв, какъвто си, за да видиш кое от това е истинско. Така или иначв няма какво да губиш. Харесваш ли се какъвто си сега?



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано17.05.02 11:21



Здравей, ПЪТнико,
Орисани сме да живеем във враждебна среда. В нея маските не са нищо друго освен необходимост.
Човек не може да си слага маска пред самия себе си, освен ако не е съвсем изкукуригал. Тя е за пред другите. Но какво ги касае тях твоето “вътрешно състояние”? То е някакъв потенциал, нещо виртуално. Добре, който иска, да си го крие, който иска – да го показва. Все едно. Мисля, че по-важни са действията спрямо околните, до които води това вътрешно състояние. Поведението, единствено чрез което можем да съдим адекватно за някого.
Някой може си е сложил маска на неприятна особа, за да се отърве от досаждането на другите, но в дадена ситуация той ти помага, прави нещо за теб, постъпва човешки. Или пък точно обратното.
Само по делата – и то по сериозните, а не дребните делца, служещи за прикриване - можеш да съдиш за вътрешното състояние, дори и за собственото си! Ако някой си мисли, че е много “възвишен” и “просветлен”, а постъпва като говедо, защото “светът не е достоен за неговата възвишеност и просветленост”, то той не е нито възвишен, нито просветлен. Той си е говедо и това е същинското му вътрешно състояние. Всичко друго е (само)илюзия.



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Sinaya]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.05.02 11:58



Казал ли ти е, че страхът е по- силен от теб? Казал ли ти е че за Силите няма значение какво ти и аз харесваме?
Аз пък ти казвам да преодолееш този страх и да скочиш от десет етажен блок на етапи, няма какво да губиш? Ето и логичните ми доводи-ти си безсмъртно същество и ще загубиш само материалното си тяло, което и без това не ти служи много добре! Все някога когато и да е ще умреш? Защо заради един страх не се освободиш от тази досада?
Харесваш ли се така облечено, ограничено в тази торба с кокали?




Тема Re: За камъка и розата...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано17.05.02 12:20



Първите 9 етапа със сигурност ще минат съвсем успешно. При това, може да се каже, с усещания, дадени на съвсем малцина - това също е ценно.
Ама мен ме е страх. Без ластик не бих се пробвал. Кокалите ми може и да не харесват някому, но не виждам как да се оборудвам с нещо по-добро от това.



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано17.05.02 12:38



Няма нищо случайно. Никои срещи, случки,"просветлен", "възвишен", говедо, човек не са ни приятел или враг - те са наши учители! Това че ти изглежда"говедо" не е вътрешното му състояние, това е илюзия. Истината е че това е Учителя ти изпратен при теб от Висша форма на разум!
Някои "говеда" са способни на по- голяма обич спрямо нещо от самите нас?
Ние от своя страна понякога сме по- говеда от "говедата" ?
Ако не виждаш тази истина си в илюзия!



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано17.05.02 12:57



Да кажем, че отвън може да се погледне и така.
А отвътре? Отговорен ли си ти за твоето вътрешно състояние? Следва ли да се стремиш да го усъвършенстваш и чрез него да постъпваш спрямо околните по човешки, а не по "говежди" (защото тези два начина да ги "учиш" не са съвсем еднакви)? Или ти е по-удобно да приемеш, че представляваш една безпомощна играчка, сътворена от "Висшата форма на разум", срещу която форма не можеш да риташ и - следователно - каквото, такова?
Ако си последователен, трябва да приемеш едно от двете:
1. И ти, и другите сте слепи марионетки в ръцете на непреодолимите сили и затова не трябва нито да се тормозиш за себе си, нито да се сърдиш на другите. Много блага идея, няма що! Ти нея ли отстояваш?
2. Ти си сам (е, донякъде) творец на личността си и трябва да си самокритичен, което ти дава право да изискваш и от другите.
А много хора май живеят по най-удобния двоен стандарт - за мен така, ама за другите - иначе.



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: whitw wolf]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 13:39



По-добре е,от вълча кожа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.