Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:12 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ... и за поругаванетонови [re: Aby]  
АвторOлe (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 11:16



Много интересно. Все още съм само впечатлена. Току-що го прочетох. Ще го препрочета и тогава може би ще мога да мисля. Кой знае дали мога да мисля?




Тема Re: ... и за поругаванетонови [re: Aby]  
АвторOлe (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 11:51



На човека му е дадено да твори с мисълта си, по подобие на твореца си. На твореца му е интересно докъде човекът може да стигне със свободната си воля. Архангелите и ангелите са наблюдатели на развитието на човека.
Дали и аз не звуча еретично като Марк Твен. Да бъде Божията воля!
Ние можем да си мислим каквото си искаме, да си създаваме въображаеми светове, но само Бог знае защо ни е създал и накъде да вървим.
Знам колко съм малка. Знам колко съм ограничена във възможностите си. Когато обаче любовта, в която нямам никакво съмнение, че съществува, ме изпълва, не само с мисълта си, но с цялото си същество благодаря на Създателя си, че ми дава да опитам такава радост.



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Selesta]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 12:35



Смъркай студена вода рано сутрин и си търкай,езика с пръсти навътре в гърлото ,до като ти се доповръща.Ако преди това си изпила пордъчно количетво вода,може и да си повърнеш.Облекчава.
Сигурно вятъра,който духа насам,натам е засегнал и градинаря ,иначе би опазил розата си.Или и той се е препънал в някой от големите камъни.

А и розите все поникват отново.



Тема Re: ... и за поругаванетонови [re: Selesta]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 12:44



Лотосите никнат из блатата.
Да се удрят камък в камък,до като на прах станат.



Тема Re: любовта към хлебаркитенови [re: Лилa]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано13.05.02 17:34



Тоз въпрос така ме учуди, че го метнах и в окултизъм.

Добродетелите дават сила. Силата не дава добродетели.


Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Aby]  
Автор huanji (Anandan)
Публикувано13.05.02 18:07



Скъпа Аби, как може, нали практикуваш. Какви енергийни вампири?
Що на мен не ми действат?
Какво прикриване? Не можеш ли да бъдеш това, което си. Прикриването има един съществен недостатък, личи си, че го правиш. При теб също си личи. Добрият човек няма нужда от това, повярвай.
Поздрави.



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Лилa]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.05.02 18:35



Нали си говорим...защо се извиняваш

Злото съществува, наивно е да се мисли, че го няма. Всичко е изтъкано от противоречия и противоположности. Наистина на много места се проповядва, че доброто побеждава злото, но фактите са други за жалост. Стабилният вътрешен покой е предпоставка за развитието на духът-ок , не го отричам. Силата обаче може да е и зла и добра, а покоя се постига с вяра. Сляпо вярващ в злото ти можеш да станеш мощен и такива хора има, а те търсят също силни за да черпят. Погрешно е вярването, че лошите търсят само слабите щото те са такива, не ги подценявай-запомни го!

Приятен ден




Тема Re: За камъка и розата...нови [re: huanji]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.05.02 18:44



Защото не си се сблъскал с тях или не си ги видял...
Години наред си мислех, че съм достатъчно защитена за подобно нещо, докато не се запознах с такъв човек, на всичкото отгоре ми трябваха няколко срещи за да се осъзная за какво става въпрос и защо се чувствам така. Може да ти е смешно, но добротата ме подлъга. Става въпрос за крайно мил, добър, коректен, гостоприемен и какви ли не още суперлативи мога да използвам, човек. Прикриването е добро не само за самите нас, а и за това, че сме запознати с възможностите му и май благодарение на него се усетих.

Аз съм това което съм, май нещо не схващаш или аз не те разбирам, прикриването не ме кара да се променям или да изневерявам на принципите си...откритостта е слабост. Да познаваш някой открит мъдрец, светец...дори Христос се е прикривал!

Добротата е наивно понятие за тази тема, иначе ти вярвам


Поздрави и от мен



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Aby]  
АвторOлe (Нерегистриран)
Публикувано13.05.02 18:53



Христос не се е прикривал. Може би имаш предвид думите му "Бъдете хитри като змиите и незлобливи като гълъбите." Това ли имаш предвид? За да те засегне някой и да черпи от тебе енергия, значи си бил уязвим ти самия. Той е усетил и затова си взема.



Тема Re: За камъка и розата...нови [re: Oлe]  
Автор Aby (®)
Публикувано13.05.02 19:13



Нима ти си неуязвим?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.