Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Провокациянови  
Автор Henykucm (въмпир)
Публикувано08.04.02 00:53



Част от постинг на Passager:

Кое е по-добре: да вдъхваш с пълни дробове ароматите на невидими, непознати билки и да се катериш по върхове без име, а пред теб да зеят неизбродни Божии пропасти - или да те прикоткат в някоя йогическа подводница, където да дишаш изкуствен въздух и да повтаряш като маймуна упражнения валидни за всички, пък подводницата да вземе да потъне. Ще ти помогнат ли тогава инволюционните пози и пранаями, ще направят ли чудо езическите мантри и атласи, в които цялото Битие е прошнуровано и пронумеровано до костичка и до "последната" чакра?
Да ме извиняват малоумните, но чакрите са колкото цветята и звездите, а се пробуждат не чрез фиксации и самоизтезания, но на първо място чрез добродетели


Today is a gift, that's why we call it the present.


Тема Re: Провокациянови [re: Henykucm]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.02 09:13



Той със сигурност не знае,какво е написал.На всичко отгоре и не е вярно.



Тема Re: Провокациянови [re: Henykucm]  
Автор huanji ()
Публикувано08.04.02 09:17



От името ма малоумните - извинен е!
Нали сте гледали филма, "Боговете сигурно са полудели", когато бушмените намериха шишето от кока-кола... :)))
Няма начин да се сърдим на пасажеро-бушмена. За някой неща е прав, но по същество йога не е за всички. Най-пасва за масова употреба, туй дето може да мине само с приказки. Е, в най-лошия случай...с "приятни занимания"... :))))



Тема Re: Провокациянови [re: Henykucm]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано08.04.02 11:14



Ако някой те "прикотка" в нещо празно или вредно - вината си е главно твоя, че си се оставил да бъдеш прикоткан. За жалост доста малко са хората, успели да се измъкнат от всякакви такива коткания: наркомании, еснафство, сляпо подражание, фанатизъм... какво ли не още! Проблемът е много по-широк и аз изобщо не виждам, защо се намесва тук Йога. А пък загатнатите твърдения, че йогите "дишат изкуствен въздух" и "чакат чудеса" от спуснати им "пронумеровани" инструкции просто са дълбоко погрешни.



Тема Провокация към провокатора :)))нови [re: Henykucm]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано08.04.02 11:29



Непукисте, струва ми се че си в хаос в момента, не знаеш и не можеш да разграничиш от какви източници да черпиш инфо.

Защо ти трябва да се доверяваш на съмнителни източници, а не на проверени във времето? Нали знаеш, че в духовните практики инфото трябва да е потвърдено от различни източници. Тогава придобива силата на науката - има повторяемост на експеримента.

Що не вземеш да прочетеш книга от ясновиждащ?
Не само аурата, а и чакрите ще ти посочи как изглеждат.
А техниките, които се правят са като разкопките, за да достигнеш до скритото в теб съкровище, до тази божественост, която всеки един човек носи в себе си.

Разбира се, това означава и да живееш осъзнато, да се радваш на красивия залез, на песента на птиците, да дишаш аромата на цветята, да гледаш с птичи поглед пропастите или каквото решиш.

Едното не изключва другото. И престани с тези летачи, че ме дразниш - ето сега съм ти вбесена на неразбирането. Нали ти казах в клуб ОШО, че съм си аз.

@=>=>=


Тема Re: Провокациянови [re: Henykucm]  
Автор P.R.N. (член)
Публикувано08.04.02 12:46



Единият от двата избора предполага спиритуална сигурност.
А търсенето на сигурност е основен човешки инстинкт.
Когато прогледнеш за тази базисна обусловеност на реакциите си...
Малцина стигат дотам.



Тема Инволюционни?нови [re: Henykucm]  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано08.04.02 22:28



Не за първи път чувам, че йогическите асани и дишане са инволюционни. Даже мисля, че Дънов беше казал нещо подобно. Какво мислите, че е обяснението?



Тема Re: Провокация към провокатора :)))нови [re: shockwave]  
Автор Henykucm (въмпир)
Публикувано09.04.02 03:29




Аууууу!
Ама ти си била мноо лесна бе! Ше си търса някой друг тогава.
Нали не преиграваш пак, този път в обратна посока?



Тема Re: Провокациянови [re: P.R.N.]  
Автор Henykucm (въмпир)
Публикувано09.04.02 03:32



Кой езбор предполага ситурност? Подводницата ли?



Тема Re: Провокациянови [re: Henykucm]  
Автор P.R.N. (член)
Публикувано09.04.02 04:01



То е ясно от текста.
Методите и техниките (без значение дали е йога), които дават усещането че си на прав път и в сигурни ръце.
Малко хора се вглеждат в дълбоката си мотивация да изберат конкретен път за сметка на друг.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.