Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема дневен режим  
Авторpoби (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 13:52



Искам да попитам как се хранят йогите - какъв е дневният им режим, какво и колко ядат, кога си лягат, кога стават и т.н.



Тема Re: дневен режимнови [re: poби]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано30.04.02 14:04



За йогите изобщо не мога да ти кажа, но мога да ти кажа към какво се старая да се придържам аз.
Ставам в 6, мия се, правя си упражненията и отивам на работа. Гледам да не закусвам преди 9 (то и не съм гладен по-рано). Най-често закусвам само плодове, но ако се случи да се чувствам гладен, ям нещо по-сериозно. Обядвам към 13-13.30, леко. Следобяд може да изям някой плод към 16, а може и да не изям. Вечерям към 18-19, това ми е най-обилното хранене и се старая да е поне 3 часа преди лягане. Никога не пия вода час преди и час след хранене (да не говорим по време на). Търкулвам се към 22-22.30.
Смея да мисля, че това е един умерен и приличен режим.
Дневният режим е нещо много важно за здравето и самочувствието. Можеш да чуеш екстремни съвети от фанатици - да започнеш да спиш по 4 часа, да ядеш по 300 грама храна на ден, да се упражняваш по 4-5 часа и т.н. - съветвам те най-добронамерено да им кажеш много здраве. В ДНЕВНИЯ РЕЖИМ Е ХУБАВО ДА ИМАШ ЦЕЛ, НАСОКА, НО ДВИЖЕНИЕТО КЪМ НЕЯ ТРЯБВА ДА СТАВА МНОГО БАВНО И ПОСТЕПЕННО! Иначе вместо да изпишеш вежди, по-скоро ще си извадиш очите.



Тема Re: дневен режимнови [re: poби]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано30.04.02 14:09



Какво да се яде е много обширен и сложен въпрос и не се чувствам нито достатъчно компетентен, нито с достатъчно свободно време, та да го коментирам тук. Най-важното правило според мен е: вслушвай се внимателно в тялото си и то ще ти каже, какво му е нужно. Разбира се, трябва да имаш и малко воля да му отказваш глезотийките. За количеството не е възможно да се даде обща мярка. Да кажем, на мен ми се вижда добър следният критерий: ако 4 часа след последното хранене не си изгладнял здравата, значи си ял твърде много. Ако ти е трудно да станеш от масата и нещо отвътре те подтиква да преядеш пък, значи, си ял малко. Ако човек се наблюдава внимателно и не яде механично, не е особено трудно да си намери мярката.



Тема Re: дневен режимнови [re: poби]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 14:16



Какъвто си го направят.



Тема Re: дневен режимнови [re: poби]  
Автор huanji ()
Публикувано30.04.02 23:04



Последното, че какъвто си го направят, е най- вярно. Ти да не чакаш някой да ти каже как да живееш.
Винаги съм се водил от вътрешният глас. Ако съм се наспал, мога и в три да стана. Ако не, докато се наспя. :)))
Ако съм гладен, ям. Ако не, не ям. :)))
Такива ми ти работи. Ти във всеки случай си играй, той режима лесно се наглася, според заетостите.
Поздрави.



Тема Re: дневен режимнови [re: poби]  
Авторwhite wolf (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 01:22



Уважаеми приятелю, отговорът на тези въпроси струва ми се ще намериш във "Истината за йога 1", този отговор може и да не ти хареса, но е верен, защото е проверен.



Тема Re: дневен режимнови [re: Orнeдишaщ]  
Авторйorин (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 06:59



ето едно ценно мнение; по-долното също



Тема Re: дневен режимнови [re: white wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано05.05.02 22:51



Истината ти убягва приятелю.



Тема Re: дневен режимнови [re: huanji]  
АвторRoby (Нерегистриран)
Публикувано07.05.02 09:27



Хареса ми дневният режим на Огнедишащ, и моят е подобен, но с тази разлика, че все още (от 4 месеца) не мога да се накарам да правя упражненията сутрин, а ги правя към 18.30 малко преди вечеря, която пък гледам да не е най-обилното ми хранене, дори ако може само салата да бъде. Чудех се какво да включвам в менюто си, изцяло ли да изключа месото, има ли дни за разтоварване и т.н. А къде мога да намеря "Йога 1"?



Тема Re: дневен режимнови [re: Roby]  
Автор huanji ()
Публикувано07.05.02 21:55



Добре е да се срещаш с хора, които носят силен заряд. На първо време е наложително, за ентусиазъм. Както Венцеслав Евтимов, например. После, започваш да светиш със собствена светлина и не е необходимо. Не се насилвай с режим. Вечер е по- добре от колкото въобще. :)))
Месото само ще отпадне в процес на практиката. Ти само подържай искрата. Ще минеш през много моменти на безтегловност и разочарования, но всичко си заслужава. Бъди лек, опитай се в теб да няма съпротива, каквото и да правиш.
Поздрави.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.