Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема diabet i zatlystiavane  
Авторdebelanka (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 19:57



sega ne se smeite, no naistina mi triabva kompetentno mnenie . imam diabet 2 vid v kombinacia sys zatlystiavane. veche korigirah dietata no niama goliam efekt . obiasniha mi che problemyt e v insulinovata rezistentnost , koiato sposobstvala za natrupvane na maznini. preporychaite asani i pranayami koito da sposobstvat za normalizinane na obmianata na vehstestvata. az sym mlad chovek /na 27 godini/ i mi se struva, che mi e rano za bolejki. taka che sym reshena da napravia vsichko vyzmojno da podobria systoianieto si



Тема Re: diabet i zatlystiavaneнови [re: debelanka]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.02 11:32



Компетен съвет по този въпрос,може да ти даде най-вече Венцислав Евтимов.



Тема Re: diabet i zatlystiavaneнови [re: бaтмaнaтa]  
Авторdebelanka (Нерегистриран)
Публикувано13.04.02 12:54



e toi vliza li v tozi forum?



Тема Re: diabet i zatlystiavaneнови [re: debelanka]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.02 14:27



Не.Всяка събота има демонстрациони упражнения в НСА от 9 часа.

Мога да ти препоръчам една т.н. "азана",която според корифеите в Йога лекува заболявания на стомашните органи и най-вече диабет и запек.
Нарича се "главоколянна поза" ,но е по-добре да се прави целия комплекс от упражнения,като се набляга на "главоколянната" . Просто се ляга по гръб и се отпочива, от каквато и да е умора,толкова дълго време, колкото е необходимо.После бавно с усилие се изправяш в седнало положение и се накланяш напред ,докато се подпреш с ръцете на коленете или на подбедриците,така че да се получи леко,почти нежно опъване на задните части на тялото(краката са изпънати).Трябва да се задържа поне 15 минути. После отново се отпочива.Трябва да се прави всеки ден в избран от теб час.По добре е да пропуснеш да ядеш, когато си гладна ,от колкото молитвата си към самата себе си да оздравееш.



Тема Re: diabet i zatlystiavaneнови [re: debelanka]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано13.04.02 17:10



spored Rudolf Stainer (zapaden Utchitel), diabeta e slabost na Aza.
Ottuk - usilvane na Aza - kontzentracia v tochkata mejdu vejdite.

sachto moje da se utchich da zadurjach vse po dulgo vuzduh.
(dulboko vdichvane, zadurjane i misleno da se proiznasia "АУМ", ako ti e trudno da zadurjachach dulgo, opitvaj vseki den da uvelitchavach po 1 - 2 sekundi, grubnaka prav) pri zadurjane ot minuta i povetche - pomaga za ne edna bolest.

Sachto Rudolf Stainer dava letchenie s rozmarin - otvara ot rozmarin da se izlee vuv vana i da se stoi vuv vodata, v koiato e izliata rozmarinovata otvara.


na sachtia sait i dr.



Тема болестинови [re: debelanka]  
Автор CEKTAHT (Отсъстващ)
Публикувано15.04.02 15:49



"За да променим съдбата си и физическото си състояние, трябва да променим характера си, своя човишки аз, трябва да излезем от него, да се извисим над него. Откъде започва човешкият аз, тоест човешката личност? Започва от желанията, съзнанието и живота. За да се променим, трябва да се абстрахираме от живота, желенията и съзнанието. Това е възможно единствено чрез любовта към Бога, тъй като тя е отпреди съзнанието, отпреди живота, отпреди чувствата и желанията. ..."
С.Л.



Тема Re: diabet i zatlystiavaneнови [re: debelanka]  
Автор Jordan (кешин)
Публикувано02.06.02 19:43



Тъй като тук смислен отговор така и не получи, а въпросът е сериозен, специално и по-подробно ти отговорих във форум "Източна медицина и Йога" на сайта






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.