Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сахаджа Йоганови  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано08.04.02 22:32



Кажете нещо повече за Сахаджа йога и Шри Матаджи. Онзи ден ходих на медитация при нейни ученици, но откровено казано, не ми се стори много задълбочено това, което говореха, нито пък метода за повдигане на Кундалини.
Възможно ли е наистина някой Просветлен да предава просветление по този начин?



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: Sinaya]  
Автор huanji ()
Публикувано09.04.02 11:22



Хич не си губи времето.



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: Sinaya]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.02 20:01



"7.17(последното е 7.23)...Практикуването/Садхана/ на Раджа йога-Самадхи е едино-битието,съединението със Аза/Атман/ и е равнозначно на унмани и Сахаджавастха*.
*Естественото/сахаджа=вродено,природно/ състояние."

Много,много не ми е ясно,а и Сахаров може да е объркал нещо при превода,но някой от старците,знаещ санскрит може да промени за известно време сатвичното си състояние и да поосветли онова горе в кавичките.

Накратко.
Считат се за по-висши от "хата йогите",защото "сега му е времето да се вдига кундалини"-някъде от средата на 20 век насам.И как я вдигат само! Когато са с тяхната гуру "вдигат кундалини" масово(без снимков доказателствен материал).Предполагам че я хващат за опашката и вдигат ли вдигат, но успяват само частично,по няколко нишки(снимков доказателствен материал-досущ, като снимки с кирлианов апарат).Когато, не е покрай тях използват нейна снимка,зареждат я и после стоварват енергията на някой,дето и хал хабер си няма от тези неща.После изтрезняването е трудно.Стойка на глава страшно вредяла, защото запушвала сахасрара...и т.н.
И такива неща има по света.



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: бaтмaнaтa]  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано09.04.02 20:23




Много странно. А аз се чудя защо нещо не ги усетих тия хора...



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: huanji]  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано09.04.02 20:29



айде де, кажи нещо повече



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: Sinaya]  
Автор huanji ()
Публикувано09.04.02 20:35



А, как точно искаше да ги усетиш?



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: huanji]  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано09.04.02 20:47



Нищо не съм искала. Имах предвид, че...някак си не усетих да излъчват светлина... разбираш ли ме, така както съм го усещала от други хора и ученици... например ходила съм да медитирам с Перица (дето Мулето писа за него). Не можеш да си представиш каква светлина излъчва. И какви прекрасни преживявания имах тогава...



Тема Re: Сахаджа Йога [re: Sinaya]  
Автор huanji ()
Публикувано09.04.02 21:38



Знам, знам. Беше майтап.
Инъче познавам такива хора. Около главите им направо свети. Ако и аурата им е светла, значи ги бива.
Поздрави.



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: Sinaya]  
Автор... ... (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 19:12



Поредният"гуру" дето "просветлява" баламите. И то "моментално"



Тема Re: Сахаджа Йоганови [re: ... ...]  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано14.04.02 12:51



Това заключение от моето описание ли го вадиш, или наистина знаеш нещо за Шри Матаджи?
Просто ми трябва друга гледна точка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.