Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Микро-космическа орбита!?!  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 10:08



Ако някой я е постигнал, би ли описал усещането, 10х!



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: Лaиk]  
Автор huanji ()
Публикувано07.03.02 17:19



"Микрокосмическата орбита", всъщност се състой от задния среден меридиан(управляващия канал - ду-мо) и предния среден меридиан (изпълнителния канал - жън-мо). Всеки я има. Не се постига. Просто издигаш енергията нагоре към главата и я спускаш надоло до долния дан-тян(около два пръста под пъпа).
Имам скромен опит. Ако мога да бъда полезен, с удоволствие.



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: Лaиk]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 18:09



наблюденията ми показват, че има по-подходящи методи за работа с енергията ( и в даоските школи)
Направлението, дадено от Мантак Чия не е единствено.



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: .]  
Автор huanji ()
Публикувано07.03.02 21:22



Ако говориш за мен, нямам нищо общо с Мантак Чия.



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: huanji]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 00:48



нямах предвид теб. По една или друга причина книгите на Мантак Чия са разпространени, но има и други даоски школи, работещи на друго ниво.

Има една книга "Хроники Дао", там някои неща са дадени.



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: huanji]  
АвторЛaиk (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 08:35



Имам предвид какво е усещането за движението на енергията. Има ли някакви други специфични чувства или явления при това.

Аз самия от време на време правя едно упражнение по Ян Дзюенмин, струва ми се че се казваше "бай-би". След повтаряне на упражнението 500-600 пъти се отпускам на легло в поза подобна на петолъчка, където ръцете, краката и главата са лъчите. Имам някакво субективно усещане за нещо като вълни, леки гърчове или вибрации, които преминават по гърба, врата и темето и слизат надолу. В същото време изпитвам изтръпване или малко по-интензивни вибрации на дланите, ходилата в точката К1, между веждите и областта под пъпа.

Бих искал да разбера дали това е движението на енергията по микрокосмическата орбита или пък макрокосмическата или това е просто резултат от някакво самовнушение от моя страна.

10х!



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: .]  
АвторTANA (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 22:11



Ako ne te zatrudnqwam, koj e awtoryt na knigata i koga e izdadena. Blagodarq predwaritelno!



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: TANA]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано09.03.02 14:17



Здравейте, книгата беше издадена на руски, изд. "София", автор Ден Мин Дао



Тема Re: Микро-космическа орбита!?!нови [re: Лaиk]  
Автор huanji ()
Публикувано09.03.02 18:22



Опиши ми упражнението и от коя книга е. В момента не се сещам. Може би има друго име. Явно има активиране на енергия. След като лао-гуните стават активни и започват да струят. Когато говориш за точките на ръцете и краката, сигурно тях имаш в превид. Макар, че точката "К1", обикновенно се пише "R1"(от ren -бъбрек). Това е първата точка на меридиана на бъбреците - юн-цюан. Англичаните означават меридиана с "К", а не с "R".




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.