Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема йога и бременност  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 13:07



ще съм благодарна, ако споделите с мен основните съвети, които могат да се дадат на една непрактикувала йога бременна жена.
бих ли могла сама с някакви упражнения да започна по-умело да контролирам дишането си - ще е полезно за достъпа на повече кислород към плода по време на контракциите и т.н.



Тема Re: йога и бременностнови [re: Heдoвoлнa]  
Автор huanji ()
Публикувано05.03.02 14:07



В кой месец си?



Тема Re: йога и бременностнови [re: huanji]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 15:53



седми



Тема Re: йога и бременностнови [re: Heдoвoлнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 16:01



Лахири Махаяса, един от Учителите на крия йога дава практика за концентриране между веждите и за бременни.
със дишането внимателно - без напрягане, да е спокойно и хармонично, със опит да е по-бавно.
също мислите и чувствата на майката имат влияние за детето. Има направление преднатално възпитание.
може да ми пишете - elfrose@mailru.com




Тема Re: йога и бременностнови [re: Heдoвoлнa]  
Автор huanji ()
Публикувано05.03.02 17:12



Знаеш ли има курсове за безболезнено раждане. Там учат нужното дишане. Добре е да установиш контакт с тях. Гледах за това в едно предаване на Гала. Използват специфично дишане (то пак е от йога), но е добре да те научат на място. Твърдят, че американките рзждат без викове и крясъци, заради него. Все пак хората са го развили доста добре. Не им знам адреса.
Да започнеш с йога в седмия месец, ми се вижда по-сложно.
Поздрави.



Тема телефон и още нещонови [re: Heдoвoлнa]  
АвторЛилa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.02 04:14



обучение за бъдещи майки:
тел. (032) 27-11-52;
(032) 620-871, 623-917, вътр. 155

по кода личи, че е в Пловдив (става въпрос за йога)

това, което ми идва на ум като "съвет": от стремлението на майката зависи в много голяма степен каква душа ще се въплъти в бъдещото тяло. зависи от това каква е силата на нейната вътрешна светлина. от майката зависи също и с какви качества, дори с какво тяло ще е детето. Ако много живо си представяш възвишените качества, които би искала да има твоето дете, таланти и надарености, можеш да ги "програмираш" още от сега. стреми се да живееш в максимална хармония и красота, напълни всеки миг с радост и любов, към всичко и всички. ако не става, опитвай пак, и пак, и пак ...
този момент е особено важен за бъдещото на детето ти... физическото ти състояние е важно разбира се за безболезненото раждане и здравето на двама ви, но е хубаво да съзнаваш важността на момента за психическото здраве...

за дишането - който го е преживял, ще те посъветва



Тема забравихнови [re: Лилa]  
АвторЛилa (Нерегистриран)
Публикувано06.03.02 08:36



да допълня, че в тазгодишния брой на списание "Йога" има
много хубава статия "Йога по време на бременността и раждането".

не зная от къде може да се купи списанието, адресът на издателите е



и ето още телефони, този път в София:

5818057, 9865510, 687129



Тема Re: телефон и още нещонови [re: Лилa]  
Автор huanji ()
Публикувано06.03.02 13:41



Много добре на Лила!
Между другото видях един клуб за бъдещи майки. Можеш да влезеш ако искаш.



Тема Re: йога и бременностнови [re: huanji]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 16:26



сигурно е сложно... трябваше да помисля по-рано, но... нали знаеш как е. от добри намерения до реални действия има доста голяма разлика!



Тема Re: телефон и още нещонови [re: Лилa]  
АвторHeдoвoлнa (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 16:28



звучи прекрасно. и ако не бях по природа критично настроена личност сигурно щях да потъна в добротата и светлината, за които говориш, защото моментът наистина е МНОГО СПЕЦИАЛЕН.
поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.