Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема говори се за местене на клуба  
АвторЛилa (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 10:24



ако случайно някой е пропуснал темата за запалване на свещта от двата края, там се повдигна въпросът за местене на клуба по йога в категорията Религия и мистика.

ако имате отношение към този въпрос, изкажете го тук, за да се вземе колкото е възможно по-разумно решение.



Тема Re: говори се за местене на клубанови [re: Лилa]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано27.02.02 12:12



За сетен път потвърждавам убеждението си, че хората с близки идеи трябва да си бъдат близо :)))
Значи за мен факта "местене" е решен.
Въпроса е за името на директорията стои с оглед бъдещо развитие на духовността.
Давайте идеи.



@=>=>=


Тема mislja che e chudesna ideja!нови [re: Лилa]  
Авторveronika (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 20:16



t.de veche kato vleze chovek njama da tarsi kluba v tarsachkata dolu sred mnogoto klubove a kato otvori Religija i Mistika tam chte se vidi i kluba po Yoga.
mislja che taka chte e mnogo po-lesno na vsichki koito go posechtavat.
Uspehy



Тема Re: говори се за местене на клубанови [re: Лилa]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано28.02.02 10:10



Лила, дойдоха ми в главата няколко идеи за преименуване на директорията, които да отразяват навлизането в епохата на Водолея.

Между впрочем, по приетия протокол за обръщение на официални форуми, доклада започва с обръщение първо към присъстващите духовни лица, а после към светските лица. Един вид уважение към духовността. Та в тази връзка името на директорията би звучало така:

Духовност е ерата на Водолея

След това новата култура в световен мащаб е наречена Ню Ейдж. Ето малко инфо:
"Какво собствено означава “Нова епоха”? Името идва от астрологята. Според астрологическото учение, на всеки 2000г. Земята преминава от влиянието на един зодиакален знак към друг. През последните две хилядолетия, планетата се е намирала под влияние на Рибите. С този знак, според нюейджърите, е била свързана епохата на християнството. Към края на XX в. обаче, Земята навлиза във сферата на влияние на Водолея. Ето защо, пак според нюейдж идеолозите, е време християнската парадигма да се смени и човечеството да навлезе в нова епоха от своето развитие."

Ето и другото предложение:

Религия, мистика и Ню Ейдж култура

Още повече, че вече се говори и за пситрониката, и за телекинезата, за навлизането на все повече езотерични познания в битието на човека.

Нека бъдем актуални и да отразима това, а?

Единствения против - батманата - моля те, изрази отношението си.



@=>=>=


Тема Re: говори се за местене на клубанови [re: shockwave]  
Авторбaтмaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 13:36



6.Къде е религията и мистиката в Йога.
7.Погледни 5.



Тема Re: говори се за местене на клубанови [re: бaтмaнaтa]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано28.02.02 14:11



Не съм религиозна, но имам предвид енергията, чакрите, медитативните практики и всичко онова, за което се говори в тайните знания.
И на което е изграден метода ЙОГА.

По мое мнение се занимават с Йога хората със спиритуална насоченост. Това не значи непременно религиозен човек в общоприетия смисъл.

Клуб Йога ще си бъде самостоятелен в рамките на преименуваната директория. А мисля, че и посещаемостта и въпросите към клуба ще нарастват.



@=>=>=


Тема Re: говори се за местене на клубанови [re: shockwave]  
Автор huanji ()
Публикувано28.02.02 16:24



Май от това ги е страх. Друго си е пет човека на кръст.
Няма да спорим религия ли е или не. Факт обаче е, че учителите за Бог говорят, не за питиета. Мисля поне, сме по-близо до първото отколкото до второто. Ако вардите да припадне нещо от пиячите...няма смисъл. Аз ще ви черпя по едно. Даже почвам от тази седмица.



Тема пишете бе хора :))нови [re: huanji]  
АвторЛилa (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 17:26



а, едва ли някой го е страх от повече внимание, въпроси и мнения. въпросът е принципен.

дали йога е религия - много се говори вече, да добавя и аз, че човек може да си следва своята религия, каквато и да е, както и да е абсолютен атеист, и да практикува йога (па макар и да се говори в нея за Бог).

гледам там в категорията има и клубове Магия, НЛО, Метафизика...

Духовност е ерата на Водолея звучи интересно, но пак някак не е всеобхватно. аз все пак съм по-склонна за Езотерика. Духовност, щото тук се включват и загадъчните и мистични неща/науки/учения, а също и пътищата, насочени към себепознание, себеусъвършенстване и "универсализиране" (в това число и религиите).

поздрави!



Тема Re: говори се за местене на клубанови [re: shockwave]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 19:18



Може би ако прочетеш "Йога-сутра" от Патанджали ,или нещо от Вивекананда, или Шивананда ,или Рамачакра или която и да е книга по ха-тха йога, ще промениш мнението си относно смисъла на "Йога".А ако започнеш практика със сигурност ще откриеш неща ,които ако ги прочетеш в книгите или някой ти ги разкаже би сметнала че се шегува.



Тема Re: говори се за местене на клубанови [re: batmanata]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано28.02.02 20:21



Всичко по реда си.
Много искам да прочета Патанджали.
ОШО ми наду главата с него, когато ставаше въпрос за йога в книгите му.
Но не знам дали го има на Славейков.
А по отношение на другите класици - ами разкажи нещо тук. :)))



@=>=>=



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.