Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема praktiki za izchistvane?  
АвторLila (Нерегистриран)
Публикувано10.11.01 19:19



Zdravejte,

shte spodeli li njakoj kak i po kakuv nachin se stremi da izchistva uma, vitala i fizikata si?

Seriozno.


~~~~~~
By the Light we live, to the Light we go (c)



Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: Lila]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано12.11.01 16:21



Какво би трябвало да разбирам под "vitala"?



Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: Lila]  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 21:57



Plodovi dieti za pretchistvane - 24 tchasa, 36..
Maditetchia s "AUM", dichane



Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: Oki]  
АвторLila (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 22:36



...Витал - жизнената сила на нашето същество, емоции, чувства, желания, които могат да бъдат от различен характер... обикновено са мимолетни и сменящи своята полярност (от типа, вълна на радост се сменя от вълна на печал, импулс на раздразнение и след него покой)

Всъщност, мислейки си тези дни над спонтанно зададения въпрос, отговорът ми се видя твърде необятен и трудно поддаващ се на описание с думи. Колкото човечета, толкова и отговори вероятно. Да - природосъобразен начин на живот, да - медитации, да - практики... И така може да си зацикли човечко на тези умствени правила и доказани методики, че да забрави да диша .

Все едно да искаш да си като дъгата, и за да станеш като нея - започваш да я изучаваш и разнищваш лъч по лъч, до най-малката подробност. Но от това няма да станеш като нея, няма да станеш дъгата...

Не че отричам практиките или изучаването, но нещо ме насочи към сърцето и неговата любов, онази - безусловната и спокойната, неотменната и топлата дето там пламти. И дето пречиства всичко в своя пламък... И дето гори във всеки от нас, но не винаги или рядко я усещаме, или просто не й даваме да ни води...

така че, какво ли да му мислим ?





Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: Lila]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 22:55



Дори и за постигането (пропускането в теб) на тази любов за която говориш се иска някаква практика. Защото да я пропуснеш в теб, може да стане точно когато си изчистен. В инертно състояние това няма как да се случи от самосебе си. Просто защото живота на личността(егото) е такъв, че генерира все повече и повече "запушващите" компоненти. Изисква се целенасочено усилие за преодоляване на тази "гравитация". Без съзнателно и целенасочено обръщане на движението от центробежно, към центростремително и поддържане на това усилие - от самосебе си няма как да се случи. Нещо, което между другото не всички разбират считайки, че това е вредно насилие срещу себе си. Познай кой вътре в човека вади този аргумент?



Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: Lila]  
Автор MaГpAт 4eCнOвA ()
Публикувано14.11.01 05:08



и мен много ме интересува този въпрос, но до сега никой не е успял да ми отговори..
за някой от нещата се оказва доста практично да ги насочиш към земята, но за други не е толкова лесно.

много ще ми е интересно да прочета какво ще отговорят другите по въпроса, защото колкото и да съм питала все се оказва, че хората май не се замислят много точно за това.

Ако искате да вярвате на някого,
вярвайте на себе си!


Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: MaГpAт 4eCнOвA]  
Автор batmanata (непознат)
Публикувано14.11.01 13:56



контрол върху ДИХАНИЕТО.но преди това размишление върху, каквото и да е което те привлича,като добро.



Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: batmanata]  
Автор MaГpAт 4eCнOвA ()
Публикувано14.11.01 23:02



това не върши работа

Ако искате да вярвате на някого,
вярвайте на себе си!


Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: batmanata]  
АвторObserver123 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 23:04







Тема Re: praktiki za izchistvane?нови [re: MaГpAт 4eCнOвA]  
Авторbatmanata (Нерегистриран)
Публикувано15.11.01 18:15



ako porazmislish moze i da ti svarshi rabota
a da vjarvash i da ne vjarvash evse edno i sashto




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.