Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:53 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Каква религия, каква мистика ?!нови [re: lex]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано28.09.01 15:18



Извинявай, не знаех това.

Под "професионален" се разбира свързан с професия, т.е., със занятие, с което човек си изкарва хляба. Не зная в този смисъл у нас да има много професионални йоги (да кажем такива, които живеят предимно от курсове по йога, от писане на книги и пр.). Така че думичката "непрофесионални" не е толкова страшна в случая.

Всъщност важното е, че клубът го има. Нейсе, и в "Религия" да е... чудо голямо... ама лично на мен от тези думички "религия" и "мистика" просто ми се повръща. Не ми се мисли за съчетание на хубавата дума "йога" с тях. Затова така реагирах. Извинения.



Тема Re: Каква религия, каква мистика ?!нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано28.09.01 20:38








Тема Re: Форума е за директория Религия и мистиканови [re: lex]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано16.10.01 13:11



Не се ли убедихте, че този форум не е за тук?!

Никой не влиза!...




Тема Re: Форума е за директория Религия и мистиканови [re: lex]  
Автор Osogovetz (Serpens)
Публикувано16.10.01 19:45



Стига си наливал масло в огъня! Какво искаш: да каже някой, че си прав ли?
Е, аз казвам: Прав си!
Сега бъди доволен и щастлив...

Fiat Lux!


Тема абе той може да не е за тук . . .нови [re: lex]  
Автор Kontra ()
Публикувано16.10.01 21:46



. . . но е много повече за тук отколкото за Религия и мистика . . .

Аз например бих треснал форума в " Спорт " . Все пак и БИ са там и за всички от клуба това е нещо съвсем естествено - знаем си , че не са точно за там , но са много повече за там отколкото за . . . . Религия и мистика например . . лол.

Искам медал за интелигентното си изказване.



Тема Re: Форума е за директория Религия и мистиканови [re: lex]  
Автор JESY ("*")
Публикувано16.10.01 21:50



Клубът трябва да бъде преместен точно в "религия и мистика"
Йога наистина не е нито религия нито мистика, но тя не е и наука нито пък непрофесионално занимание като "пиене" и "козметика".
Йога е начин на живот и всеки който я практикува го знае.
Според мен когато няма точно решение на един проблем, това съвсем не означава, че той е нерешим-светът не е само в черно и бяло...
Вярно е, че няма точно място за нашият клуб, но понеже със сигурност не трябва да се намира тук трябва да се помисли къде е най-удачното място за него. В този ред на мисли аз предложих "религия и мистика" защото:
1. Независимо, че тя не е мистична повечето хора я смятат за такава и ако някой незапознат иска да дискутира или да се информира за нея ще я потърси там.
2. Малко са хората който се занимават с окултни науки и не се интересуват изобщо от йога....поне това са моите скромни наблюдения от последните 10години.
3. Йога не е религиозна, но индуизма я споменава непрекъснато и всеки който се интересува от тази религия би я търсил там.

И накрая ще попитам огнедишащия: не е ли достатъчен факта, че от както съществува този клуб тук не е проведена една свестна дискусия?

Клубът просто не е за тук.

Весел ден



Тема Re: Форума е за директория Религия и мистиканови [re: JESY]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано17.10.01 12:11



Отговарям на въпроса с въпрос:
Ти наистина ли мислиш, че ако клубът отиде в "Религия и мистика", веднага автоматично ще пламнат свестните дискусии? Аз не виждам особени основания за подобни очаквания.
Не мога да се сдържа да не възразя и срещу използваното словосъчетание "окултни науки". Такова нещо няма - хем да е окултно, хем да е наука (виж в някой тълковен речник за общоприетия смисъл на двете понятия).
И накрая едно "конструктивно предложение" (извинявам се за израза): хайде вместо да преливаме от пусто в празно да започнем наистина някоя смислена тема!



Тема Re: Форума е за директория Религия и мистиканови [re: Orнeдишaщ]  
Автор JESY ("*")
Публикувано17.10.01 12:36



Веднага......автоматично.......пламне.........това ли съм казала?
Да смятам, че ще се усети значителна разлика.

Та отваряйки си тълковния речник забелязях следното
наука 1. дейност за изработване и теоретическа систематизация на знания за деиствителността, както и резултатите от тази дейност, съвкупността от получени знания. 2. отделен, относително самостоятелен клон, дял от тази дейност и съответната сума отзнания за определена част от природата или обществото.

окултизъм - мистично учение (не наука)....ок

ОКУЛТНИ УЧЕНИЯ- така по-добре звучи

Редактирано от JESY на 17.10.01 12:38.



Тема връх синови [re: lex]  
Автор DarthMaul (новак)
Публикувано18.10.01 17:08



на тъпотията



Тема mersi, podobnoнови [re: DarthMaul]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано18.10.01 17:28









Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.