Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 30.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема супееернови  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано20.09.01 15:45



точно се чудя от два дни насам кого да питам къде в София мога да посещавам занимания по йога, само че сериозни...?



Тема Re: супееернови [re: Cy]  
Автор Topepo (дон)
Публикувано20.09.01 17:02



Едно време Венцеслав Евтимов - един от известните софийски преподаватели, провеждаше ОТКРИТИ занятия с по няколко десетки души - но къде е сега той, само Господ знае.
Но има и друг вариант. Просто си купи си едно какво да е ръководство. Примерно, все още може да се намери едно, с една много шарена снимка на корицата. Превод е от английски, и мисля, че е едно от най добрите - ако не се лъжа, автор е Свами Вишнудевананда, един от най известните популяризатори. И си се занимавай колкото си искаш в къщи - опасност няма никаква. Трябва ти само половин час спокойствие и едно одеало, сгънато на четири. Е, може и някаква кротка културна музика.....

Редактирано от Topepo на 20.09.01 17:27.



Тема Re: супееернови [re: Topepo]  
АвторJordan (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 20:09



Може и така, както си го описал. Но за тези, които са още в началото на Пътя, е добре в началото да имат малка подкрепа. Специално тази книга, за която говориш (издание на "Кибеа"), е доста слабичка, само лъже окото с цветните си илюстрации. Йога освен философия и изкуство е и занаят. А в обучението по занаят трябва някой да ти покаже кое как се прави, къде грешиш и пр. Така че не е лошо да посети и някое друго групово занимание.
В София има доста курсове. Не знам точно кой на какво ниво е, но мога да препоръчам курсовете на Българска Йога Асоциация, тъй като познавам хората, които ги водят. За конкретна информация можете да позвъните на 58-180-57, търсете Тодор Захариев или Гергана Захариев. Те вече ще ви дадат по-конкретни упътвания къде какво има.
А Венци продължава да води курсове, но и за него не знам къде и кога конкретно. Миналата година бяха в залите на Национална спортна академия в събота сутрин. Курсове водеше и един от неговите ученици - Димитър Димитров.
Между другото Венци тази година навършва, мисля, 70 години. Знае ли някой дали е имало или ще има някакво честване по този повод?



Тема Re: супееернови [re: Topepo]  
Автор JESY ("*")
Публикувано21.09.01 11:42



Преглеждала съм тази книга, но да ти кажа нещо не ми допадна:(

Венцислав Евтимов издаде доста добре подредена книга и написана за Българи, което е от голямо значение защото йога е начин на живот, не само упражнения.
Там има конкретни препоръки за нашия бит, за нашите храни и т.н.

Има и стари издания на Асен Миланов и Иванка Борисова които са идеални за начало защото всичко е обяснено просто и систематизирано.

Успех



Тема а къденови [re: JESY]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано21.09.01 12:01



мога да намеря тези книжки?



Тема Re: а къденови [re: Cy]  
Автор AЛИCA... (чудеса няма)
Публикувано21.09.01 15:44



Разпитай по антикварните щандове на Славейков или на сергии с подобен род литература, мисля че видях на скоро нещо на Венци Евтимов...
или в Езотеричната книжарница. продава се и интересни неща в една руска книжарница, която е ...не знам как се казва улицата, май Левски - тази по която минава 94 като идва от НДК към Попа. Та на предишната схирка преди Попа...много хубави книги има в тая книжарница...
Успех

Аз само вървях по пътя си и.и...


Тема Re: супееернови [re: Cy]  
Автор///// (Нерегистриран)
Публикувано21.09.01 18:35



Евтимов би трябвало да е в ЦСКА ама как да кажа със сигурност
като от години не съм ходил на негови сбирки ...
//



Тема Re: супееернови [re: Cy]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 07:21



Здрасти СУ!
Не се чуди! Имаш стари познати. Питай тях!
Сериозен курс води Ани Павлова в училището за приложни изкуства(една спирка преди кино "Петър Берон") в кв. "Иван Вазов", - сряда 18.30 ч., събота и неделя - от 9.00 ч. Скоро обаче ще се мести в друго училище.
Венци Евтимов води курсове във ВИФ в "Дървеница", но в момента са във ваканция. Йога асоциацията също води курсове в йога-центъра (виж подробности от Тодор или Гергана Захариеви - тел. 58-180-57). Те могат да ти дадат и по конкретна информация. В крайна сметка зависи какво ти трябва, какво целиш. Специално Гергана Захариева води Йога Нидра. Но пак зависи от каква точка тръгваш и какъв път е подходящ за теб.
Успех



Тема Re: супееер [re: Cy]  
Автор Kapл ()
Публикувано22.09.01 21:47



Книжката на В. Евтимов определено ти я препоръчвам - аз някога се занимавах по нея и бях много доволен, макар че не съм посещавал курсове.




*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.