Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 05.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Жълт клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Новините днес:нови  
Автор ДeбeлorъзHинджa ()
Публикувано21.06.05 18:32



Азия става депутат - вероятно любимата ни съклубарка ще става депутат, поради което вече няма време да влиза тук. Според добре осведомени тя се готви за парламента. Доказателство за това е факта, че в късна зима-ранна пролет Азия пишеше някакви неща, които след това търсеше да принтира някъде - клюкари твърдят, че е писала предизборната програма на партията или коалицията, която я е издигнала в листите си. За коя точно партия или коалиция става въпрос още не се знае



Емилия пя гола




Лео е бил пребит от жена.


Кондьо признат за виновен по обвиненията в сутеньорство.

The last war won't be started by humans
Tom Cruise
Dakota Fanning
"War Of The Worlds"


Тема Re: Новините днес:нови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор azia ()
Публикувано22.06.05 18:31



това бяха новините от вчерашния ден.
днес пряко от предизборния щаб /разнася се аромат на скара бира - сиреч цвърчащи кебапчета и студено шуменско се консумират кой колкото, че и отгоре/ ще споделя великата мисла - че зад всеки велик мъж стои една жина - която /жената/ не би се мъчила с писалка в ръка - кат същински Росен Петров да скалъпва предизборни обещания, а със замах и вместимост невиждана ръководи и поема задкулисно партийното меню.
който иска да заповяда - местонахождение - известно

пспспс: кефи ме ролята на сив кардинал, а не очевадната безпомощност и глуповетина на депутата. тоест - предпочитам да вдигам, не да ме издигат /в листата де/



Тема Re: Новините днес:нови [re: azia]  
Авторkoмeнтap (Нерегистриран)
Публикувано23.06.05 10:31



кефи ме ролята на сив кардинал, а не очевадната безпомощност и глуповетина на депутата

покарй тия ти думи се сетих за един мой познат-на миналите избори беше издигнат за кандидат-депутат, но не стана...и когато тая година го попитах-ще влизаме ли в парламента, той отвърна-приключих с това, и се радвам за което, една мръсотия по-малко в живота ми... но едва ли е мислел така, когато му бяха прелдожили. просто тая година никой не го е поканил и...гроздето изведнъж е станало кисело
в този ред на мисли, на теб предложиха ли ти да бъдеш депутат?
А.В...А.К...или А.С.? ако ли не, значи не знам



Тема Re: Новините днес:нови [re: koмeнтap]  
Автор azia ()
Публикувано25.06.05 19:24



А. М. става ли?
а може би човекът се е съгласил на кандидатура и чак след като е топнал краката в лайната е осъзнал що е туй политика и е прередил ценностната си система

за да не стават грешки - политиката я разбирам любителски - на ниво - меки псувни и люти закани.



Тема Re: Новините днес:нови [re: azia]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано27.06.05 10:42





Всичко което ме убива ми е неудобно...

Тема Re: Новините днес: [re: wiper]  
Автор azia ()
Публикувано27.06.05 14:42



серьожата отзад ли се почесва или... - не виждам добре без цайси



Тема Re: Новините днес:нови [re: azia]  
Авторkoмeнтap (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 09:00



става, ама нищо не ми говори и подозирам, че сте от тия , дето не са минали 4%-овата бариера...

а това за политиката и причната за отказа от нея го разправяй на децата
не че няма И такива хора, но ми се струва, че са единици на хиляди...на десетки хиляди



Тема Re: Новините днес:нови [re: koмeнтap]  
Автор azia ()
Публикувано30.06.05 14:57



бе нал ти казах - не съм политиканка , не съм и от таралежите, партията мина 4%, не съм хранила надежди да управлява - сиреч - надеждите ми не са попарени

друг е въпросът, който ме човърка и гнети - има ли истина в лафа - лесно е да си честен, когато си беден и не си на власт



Тема Дарик радио - атаканови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор ДeбeлorъзHинджa ()
Публикувано30.06.05 19:24



Волен Сидеров ("Атака"): всеки ще понесе отговорност - част І
(ДАРИК РАДИО) - 2005/6/27


--------------------------------------------------------------------------------


Етикетите, които ми лепят сега са неверни и всеки ще понесе отговорност за клеветите, защото изкривява вота на 400 хиляди гласували българи, каза лидерът на новата парламентарна сила "Атака" Волен Сидеров в предаването "Пропаганда" на Дарик радио в неделя. Заради клевети Сидеров смята да съди Слави Трифонов, стана още ясно в ефира.

Водещ: Да не ви сбъркам нещо - Национално обединение "Атака", нали така?

Волен Сидеров: Да.

Водещ: Волен Сидеров, добър ден. Колко си опасен? Колко е опасен Волен Сидеров?

Волен Сидеров: Опасен за кого? - веднага ти задавам контравъпрос. Опасен за кого?

Водещ: Нали няма да си го изкараш на Дарик радио заради всички журналисти от вчера? Да опитаме спокойно да приказваме. Аз питам: Има истерия около името Волен Сидеров в момента, опасен за кого - политическата класа може би? Опасен по отношение една карикатура от "Труд" с кафява риза, опасен ли е в този смисъл Волен Сидеров?

Волен Сидеров: Аз виждам, че сега е много благодатен период да се упражняват карикатуристи, труженици на словото, които мъчат речта от дълго време - сега им е дошло, така, удобен час да се упражняват за моя сметка. Това е обяснимо, ясно, логично е. Но ти спомена за журналистите, за снощната пресконференция. тъй наречена пресконференция, защото за мен това не беше пресконференция, а беше агитка - агитка, определено настроена срещу мен и срещу коалиция Атака, която беше дошла там да се заяжда. Аз разбирам: някой може да не ми симпатизира или да не е добре настроен към мен, но нека журналистите да си вършат професионално работата. Те бяха дошли - някои от тях - да се заяждат. Аз може би също така отговорих заядливо на някои от тях, понеже съм такъв по характер - някой като се заяжда, му отговарям с това. След това видях пък отразяванията на телевизии, по сновни телевизии, че те бяха изрязали основното ми изложение, където всъщност аз говоря за какво се бори "Атака". Когато изрежеш това и оставиш как само аз отговарям на заядливи журналисти - остава грешно впечатление, това се нарича "изкривена информация". Аз пледирам към всички журналисти да бъдат коректни, професионални в отношението си към мен, към коалиция "Атака", а оттам нататък който иска да ме коментира критично или негативно, нека да го прави - това е, разбира се, свобода. Аз самият съм критикувал страшно много през живота си политици, така че това ми е ясно. Тук е въпросът за коректност и за неизкривяване на нещата, на идеите, за които се борим.

Водещ: В Дарик радио ще я получите сега, в момента.

Волен Сидеров: Надявам се. В Дарик радио също имаше включвания, в които имаше некоректност. Но аз разчитам, че Мартин Карбовски е достатъчно продуктивен.

Водещ: Опитвам се да бъда малко по-спокоен. В случая затова питам - доколко трябва да се страхувам аз примерно да не бъда интерниран, ако примерно говоря нещо в защита на малцинствата или ако кажа, че харесвам Джемини, примерно. Защото това е цялата уплаха - ще бъде ли интерниран Карбовски, ако примерно дадат мандат на правителство на "Атака" и Волен Сидеров. Има хора, които явно не ги харесвате и може би ще вземете сериозни мерки, ако ви се даде повече власт. От това се плашим.

Волен Сидеров: Не, не става дума за харесване. Това, за което пледираме, е законност и законност за всички. Ето това се представя изкривено: значи, Сидеров не харесва някои определени групи. Не, Сидеров казва друго: определени групи не могат да имат привилегии. И с това са съгласни, мисля, страшно много хора.

Водещ: Кои групи? Да ги изредим, да направим списък.

Волен Сидеров: Изреждал съм ги много пъти, знае се за какво става дума. Групи, които в момента пледират за привилегии, оставиха ги да имат привилегии - това са етнически малцинства, това са други малцинства - което поставя в неравностойно положение българите, които все още са мнозинство в България. Мисля, че това е ясно на всеки; само че когато аз го казвам така директно, ясно, категорично - не знам защо една групичка, един елит, който си затваря очите пред огромните проблеми на България, започва да подскача и да казва, че аз съм ксенофоб, расист и така нататък. Всъщност, аз изговарям проблемите на България.

Водещ: Това е някаква, пак казвам, истерична реакция. Но всъщност за какво неравенство говорим, примерно българи - цигани? Българите са поставени в неравностойно положение спрямо циганите, казвате ли го това?

Волен Сидеров: Казвам го - да, така е. В много случаи е така, в преобладаващите случаи.

Водещ: Но пък примерно в много случаи циганите не си плащат тока, дори имат уговорки с политици и с местното... Но от друга страна, циганите не могат да си намерят работа. Това също не може да не го признаем. Ето че, всъщност ...

Волен Сидеров: Питате ли защо не могат да си намерят работа? Защото те не си пращат децата на училище, спират ги от училище - ти самият си се занимавал доста с тези теми, знаеш. Те отказват да ги пращат на училище, след което казват: нямаме работа. Ами, то не може да чете и да пише, как да си намери работа?

Водещ: Тогава идва "Атака" и посочва проблема. Така ли да го решим, какво значи "дециганизация"?

Волен Сидеров: Такъв термин не съм използвал.

Водещ: Е имаше го, видях по плакати видях такива...

Волен Сидеров: Не, аз говоря против "циганизирането" на България.

Водещ: Да, против циганизирането - как да го направим?

Волен Сидеров: Какво разбираме под това. Това е един много обобщен образ, това е метафора. Това означава чалгизацията на България, потапянето на цялата ни културна среда в една небългарска, антибългарска чалга-култура, срещу която мужду другото говорят много от твоите гости, които сега ме нападат. Всъщност, те са на тази позиция.

Водещ: Така е, по това си приличате. Но не разбирам: те не могат да го решат, а как "Атака" и Сидеров ще го решат? Ето тук вече е приятното за слушане.

Волен Сидеров: По въпроса за решаването, това означава да имаш достатъчно присъствие във властта. Именно затова "Атака" сега е политическа формация, тя се пребори успешно, направи пробив. За да се решат генерално въпросите, трябва да имаш мнозинство в парламента, това го знаем.

Водещ: Аз те моля да ми отговориш, предлагам да обсъдим една дума, която казионните политици, така да ги наречем, наричат "интеграция". Те обаче не обясняват мантрата. Става ли дума, примерно, че този проблем с циганите може да бъде решен чрез интеграция?

Волен Сидеров: Защо трябва да говорим само за циганите? Българите имат проблеми. Аз предлагам да говорим за проблемите на българите. Те имат много по-големи проблеми...

Водещ: Ма те ги имат с циганите, как да ги решим?

Волен Сидеров: И с циганите, но имат и други - социални, културни, икономически проблеми. Имат огромни проблеми на едно корумпирано управление, на мафиотизирана власт. Това са свързани неща, циганизирането е част от тази...

Водещ: Ще остане ли тогава "Атака" само посочваща проблемите? Трябва все пак да има някакъв лек ...

Волен Сидеров: Както виждате, "Атака" е не само посочваща, а вече е тръгнала да участва в решаването им, и то по един успешен начин - за много бърз период получихме сериозен вот, по-голям от трите тъй наречени десни сили.

Водещ: Това е хубаво, но казват, че той е ирационален. Аз съм убеден, че Сидеров не си е позволил никъде да каже "циганите на сапун", но всъщност те са гласували "за" това нещо, "циганите на Сатурн", примерно...

Волен Сидеров: Никога не съм казвал такова нещо, и такива лъжци и спекуланти като Росен Петров и Слави Трифонов си позволиха да изкривят думите ми, за което разбира се ще има съдебно дирене към тях. Точно тази спекула...

Водещ: Ще съдите Слави Трифонов?

Волен Сидеров: Да, ще имам съдебни разправи с него, защото той си позволи точно да вкара в устата ми думи, които не съм казвал, с много ясна поръчкова цел. Знаем как му се плаща за това - той е закъсало, момчето, защото е в една зависимост от разни такива стимулиращи средства.

Водещ: Наркотици, имаш предвид?

Волен Сидеров: Ами как да ти кажа... така се говори. И затова в такава ситуация започваш да зависиш и да изпълняваш поръчки за пари. Така че тези спекули, тези лъжи, тези думи, които аз не съм казвал и ми се слагат в устата - ще търся отговорност срещу всеки, който ги употребява. Етикетите, които ми лепят, са неверни квалификации, за които аз ще търся съдебна отговорност, естествено. Защото по този начин се изкривява вотът на хората; биват наричани - някъде около 400 000 души, които дадоха вота си за "Атака", - сега ги наричат "фашисти" или "фашизоиди" или нещо подобно, това е обида към част от българското общество.

Водещ: Нека опитаме да бъдем малко по-конкретни, защото "против циганизацията" е ясно, какво е против; ние знаем какво е циганизация даже, понеже на всеки му е откраднато по нещо. Но "как" точно против - или примерно, обажда се Благовест Атанасов, тире - "ром" (тука ми носят редакторите); работи, плаща си сметките, имаме ли нещо конкретно против него?

Волен Сидеров: Нямаме, разбира се. Всеки, който е коректен гражданин на България, абсолютно нищо не можем да имаме против него. Имаме против тези, които под прикритието на група с привилегии, нарушават закона, извършват престъпления, не си отчитат задълженията към държавата и след това получават гратис, не получават санкции - неправомерно. Това е привилегия, това е антиконституционно и би трябвало всеки, който държи на Конституцията, да е против такива неща.

Водещ: Как се справяме с тях?

Волен Сидеров: Като се спазва законът, просто като се упражняват санкции. Аз се убедих с очите си, че българската власт в момента отказва да санкционира определен тип престъпления, просто защото те са извършени от една група. Те казват: "няма да се занимаваме, защото ще предизвикаме еди какви си размирици". Това е отказ от упражняване на власт, отказ от прилагане на властта, което е вече анархия...

Водещ: Значи, който не си плаща тока, му го спираме. Той вдига бунт, ние го набиваме и го вкарваме в затвора?

Волен Сидеров: Ами, обърнете се сега, тука има страшно много чуждестранни наблюдатели; аз даже питах един такъв от ОССЕ - Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа - какво ще стане, той беше датчанин - какво ще стане, ако в Дания една група от хора не си плаща тока и след това иска това да продължава до безкрай. Той каза: това е много неприятно и сигурно ще има санкции.

Водещ: Пак не стигаме до истинския отговор. Примерно, аз ви предлагам да ги пратим в гета, в специални гета. Това има ли го заложено като идея или идеология или поне така, човешко мислене?

Волен Сидеров: Защо трябва да пращаме някого? Всеки трябва да живее по правилата в държавата, по законите в държавата - да има адресна регистрация, защото това се изисква, да не прави незаконни строежи някъде, да не обсебва земя, която не е негова...

Водещ: Логично, но той няма да има къде да живее, няма как да се подслони.

Волен Сидеров: Ами да се потруди, и на мен никой не ми е давал нещо наготово в живота. Получавал съм всичко това, което съм постигал, сам.

Водещ: Да се потруди? Това ли е посланието на "Атака" примерно към циганите - да се потрудят?

Волен Сидеров: Да се потруди, разбира се. Това е индивидуален, личностен проблем. Всеки си решава съдбата сам. Ето да вземем за един професор Чирков - той е от цигански произход. Някой нещо да казва за него? Един уважаван човек, авторитетен човек, потрудил се е, направил е необходимото да се изучи, да добие, да стане авторитетен човек. Всеки един може да го направи. Аз обаче не се крия зад групата и там, от това прикритие, да иска привилегии, да гази закона и да не получава санкции.

Водещ: А турците какво ще ги правим? Опитвам се да вляза в тоналността, в която се говори... Защото това видях аз т цялата кампания, видях "дециганизация".

Волен Сидеров: Ти въртиш само около тъй наречените етнически теми. Не е това, не си видял доста... Може би, ако беше на нашите митинги, ако беше на нашите срещи с хиляди хора, ако беше видял тези пълни площади, тези страхотни хора – хиляди и хиляди, които след това идваха да ме поздравяват, прегръщат, да искат от мен да им кажа някаква окуражаваща дума - това са хора, които са изгубили всякаква вяра в политическата мафия. Ние им говорим не само за тези теми, тези теми са просто една малка част от нашата програма. Ние им говорим за корупцията, която е в момента в България, за колонизирането на България, за двойния стандарт спрямо българите...

Водещ: Кой колонизира България?

Волен Сидеров: Колонизацията на България е една схема, която е наложена от политиката на Фонда. 1997 година тук беше подписан меморандум между служебното правителство на Софиянски, който и сега е също играч в изборите, и в този меморандум беше казано – бърза и тотална приватизация, без оглед, без никакви условия. Това нещо не е правено и не беше правено в никоя държава. Маргарет Тачър приватизира за 8 години 20- и няколко предприятия, тук за 4 години правителството на Софиянски, след това на Костов, приватизираха над 3 000 предприятия. Безогледно, и знаем какъв е резултатът: продаваха се огромни предприятия, български държавни фирми, за жълти стотинки. Да не повтарям пак тия известни...

Водещ: Пак не назоваваме проблема: сега, ако дадем на заден ход и ги върнем обратно и почнем пак да ги продаваме, - няма ли да се случи един голям миш-маш, голяма каша, нещо страшно?

Волен Сидеров: Какво да се случи? Освен по-добро, не може да се случи по-лошо. По-лошо не може да се случи. Винаги давам за пример чехи и словаци, те скъсаха с Фонда, много по-добре са. Тук идваха десетки западни експертни, щото сега ние се прекланяме пред западните експерти, така както едно време пред съветските. Идват и Джефри Сакс, идват и Джоузиф Стиглиц, лауреат на Ноберлова награда - казва директно, тука му преведохме десетки книги на човека, статии - той каза: "Защо още продължавате тази политика с Фонда?" Бил е вицепрезидент на Световната банка, забележи. И тези предупреждения към нас не се слушат, не се чуват; когато аз ги казвам, те се прескачат от медиите, не се набляга на това. Ето аз сега виждам, че и ти бързаш да минеш пак към любимата ти циганска тема.

Водещ: Защото не предлагаме решения. По какво се различава "Атака" от другите партии? Дециганизацията: освен да им кажем "работете повече", това беше...

Волен Сидеров: Колонизацията, не циганизацията..

Водещ: Добре, казваш да се откажем от Фонда - това не е точното решение, убеден съм, че...

Волен Сидеров: Това е част от решението; а като се откажем, ние получаваме суверенитет.

Водещ: Трябва да прекъснем заради новините. Съжалявам, ако те изнервих, ние ще продължим след малко. Искам да кажа нещо съвсем лично: може би ще те подведе любовта на народа по площадите, защото те така прегръщат и Костов, и Царя, и дори шепнат същите думи в ушите им. Трябва да се внимава с любовта на народа...

Волен Сидеров: Разбира се, това е отговорност. Преди всичко е отговорност, товарят те с отговорност, защото хиляди хора те товарят с някакви очаквания, не можеш да ги излъжеш.

Водещ: Сега ще прекъснем за новини и след това искам да се приготвиш за нещата, които моите редактори ми дават - кои хора са в листите, кои са тези 20 човека, които ще влязат, ако въобще ги знаем поне горе-долу, - и кой финансира кампанията. Нали след малко можем да продължим?

Волен Сидеров: Да, разбира се.

(продължение)

Водещ: Волен Сидеров в студиото на Дарик радио. Днес не си говорил никъде, освен в Дарик радио?

Волен Сидеров: Не, никъде.

Водещ: Затова пък тук виждаш, че медиите нямат лошо отношение към теб - напротив, опитваме се да се разберем.

Волен Сидеров: Аз пледирам за коректно отношение, не лошо или хубаво - професионално отношение, където да се води коректен разговор, да има възможност да се развие една теза, а не да има заяждане. Само за това пледирам, нищо друго.

Водещ: Заяждане ли е, ако ти кажа, че имаше ирационален вот, целият вот за "Атака" беше ирационален, със следния пример: таксиметров щофьор, който гласува за "Атака"; той се надява, че след като влезе Волен Сидеров в парламента циганското гето, в което той живее там до Люлин, ще бъде премахнато. Как ще стане това и въобще, ще може ли цялата тая Атака да прочисти, примерно? Хората искат съвсем ирационално да прочистят квартала си. А как ще го прочистят?

Волен Сидеров: Това е изключително рационален вот. Значи, човекът иска нещо конкретно, което създава конкретен проблем, и се надява, че аз ще го реша, защото аз съм казал, че това е проблем и че трябва да се реши.

Водещ: Как ще го решим?

Волен Сидеров: Въпросът - как ще го решим - е много ясен. Когато си във властта, ти имаш лостове да влияеш. Имаш лоста да влияеш върху администрацията - общинската, която трябва да си спазва задълженията и да не позволява незаконно строителство върху общинска или държавна земя. Тя не го прави.

Водещ: Това за всички хора ли е?

Волен Сидеров: Разбира се, който и да построи там...

Водещ: А къде ще ги пратим?

Волен Сидеров: Ами защо трябва да ги пращаме?

Водещ: Ми щото те от едното място трябва да отидат на друго, обикновено те не могат .. по пътя.

Волен Сидеров: Аз разбирам твоето отношение като към някакво осиновяване.

Водещ: Искам да решим проблема с едно гето. Той се надява, таксиметровият шофьор, гласувайки за теб, да си реши проблема Ние махаме гетото. То е незаконно.

Волен Сидеров: Значи - работи, труди се човекът, плаща си жилищен наем и живее, както всеки редови човек. Пита ли някой българския пенсионер какво прави и къде ще го пращаме.

Водещ: Махането на гетото става за една нощ. Обаче тази цялата схема - работи, труди се и си плаща наема - сигурно ще трябва поне един месец, човек да си уреди живота, дори да е жив...

Волен Сидеров: Да си уреди живота, да! Но трябва да престане този човек да краде, да се крие там, да малтретира, да убива и да се крие - и да смята, че това ще продължава вечно. Това просто трябва да се прекрати.

Водещ: Добре - влизаме и почистваме всичко незаконно там. Но къде...

Волен Сидеров: Разбира се, по един законен, легален начин, така както се прави във ...

Водещ: Но тогава те хващат камъните от земята и започват да замерват полицията - тогава какво ги правим?

Волен Сидеров: Полицията си има начин да се справя с тези неща, затова е полиция.

Водещ: Вкарваме ги всички в затвора?

Волен Сидеров: Къде, къде ще позволи полицията, в коя държава ще позволи някой да я замерва с камъни и тя да си трае така...

Водещ: Как?

Волен Сидеров: Това е нападение срещу служебно лице при изпълняване на служебни задължения и то има пълното право да използва силата на закона, естествено! Или може би ти си на мнение, че трябва да ги оставим да замерват полицаите с камъни и след това да ги почерпим, по един локум ли, де да знам?

Водещ: Аз съм на мнение, че няма къде да ги пратим, те пак ще трябва да живеят покрай нас.

Волен Сидеров: Ами, да намерят начин да живеят като коректни граждани. Просто трябва да намерят този начин.

Водещ: Това обаче не е решение. Аз също мога да им кажа - не е нужно да съм "Атака", да им кажа: намерете вариант да живеете като нормални граждани. Същото и аз мога да им го кажа...

Волен Сидеров: Кое е решението? Ти как виждаш решението? Айде аз да ти върна с въпрос, понеже сме колеги: как ти виждаш решението - да ги оставим да правят, каквото си искат, да убиват, да грабят, да не плащат ток и да си живеят?

Водещ: Не, аз имам идея, между другото - можем да си говорим така. Аз имам решение за интеграцията, тя се нарича циганин-полицай. Съгласен ли си циганин да бъде полицай, със съответното обучение, хубава заплата, стоматологични услуги и пенсия, осигуряване?

Волен Сидеров: Кой е казал нещо против, стига той да си мине съответното обучение, да се квалифицира, да може да изпълнява тази роля - кой ще го спре да бъде такъв? То има такива в момента, впрочем. Такива има. Има цигани, които са полицаи; има цигани, които са чиновници; има такива, които са депутати - в парламента има депутати-цигани, има прокурори... В "Коалиция за България" има такъв един, който е бивш прокурор, сега е депутат...

Водещ: Ако това, което казваш - всичко е наред с тях, може би трябваше да влезе "Евророма" или една голяма циганска партия, за да имаш съответния опонент.

Волен Сидеров: Не, това вече противоречи на Конституцията и затова ние заставаме против. Конституцията казва, че не може да има партия на етническа основа. Не е нужно да се прави партия на етническа основа; има достатъчно български партии. Който иска да работи в политиката, може да се включи в някоя от тях и да работи.

Водещ: Завършваме с този казус. Какво казваме на таксиметровия шофьор, който е гласувал за "Атака"? Какво правим с гетото в квартала?

Волен Сидеров: Правим всичко възможно администрацията в този квартал да си свърши работата, да ликвидира беззаконието там и да влезе във функцията си на администрация. Аз за това ще ги притискам. Сега ще ги притискам с 8%, ако съм с повече проценти - с още повече ще ги притискам. Това вече зависи от твоето присъствие във властта. А при управляващо мнозинство, вече нищо не може да ти попречи да решиш въпроса. Тук въпросът е - защо тези мнозинства, които бяха досега, не го решаваха? Значи, не искат!

Водещ: Пак я губим конкретиката - примерно, има общинари на "Атака" в Люлин; ти ги притискаш от парламента и те обаче в общината трябва да решат конкретно проблема. Нямаме вариант за бързо решаване.

Волен Сидеров: Спазват закона, просто спазват закона, който казва: не може да се строи незаконно на общинска земя. Какво има толкова в спазването на закона, аз не мога да разбера. Законът за всички е еднакъв.

Водещ: Има нещо много просто: една жена-циганка с 6 деца остава на улицата за тази вечер, през зимата. Това е спазването на закона.

Волен Сидеров: Чакай сега, това не означава, че ще бъдем нехуманни. Просто спазването на закона - то може да бъде комбинирано със социални мерки, естествено. Това не означава, че трябва от хората някой да бъде трепан, притискан, гонен или преследван, а просто спазването на закона си върви със съответните мерки. И тук стигаме вече до тези точки, които ти упорито искаш да прескачаме в нашата програма, защото там става дума за сложните: за социална схема, за колониална...

Водещ: Защото има много въпроси, които... а, имаме време и за това. Нека да направим този блиц: кои хора са в листите и кои са тези 20 и няколко?

Волен Сидеров: В момента се уточнява, и аз не мога да кажа точно. Не е бягане от въпроса, просто не мога да разбера, защото още резултатите... не можем да преценим.

Водещ: Берон, влиза ли?

Волен Сидеров: Мисля, че да. Берон, да... Стела Банкова.

Водещ: А Румен Воденичаров?

Волен Сидеров: Воденичаров - не съм сигурен много за Разград, дали ще влезе.

Водещ: А Стела Банкова, малко не е ли компрометиращо да бъде в редиците на която и да е партия при положение, че тя е била на доста места досега?

Волен Сидеров: Аз не знам да е била на повече от мястото – НДСВ, където влезе като депутат. Въпросът е, че през четирите години, през които тя беше депутат, тя заемаше позиции, които на мен ми допадат, които са български позиции и това беше повод и причина да работим заедно.

Водещ: Добре, тя влиза ли?

Волен Сидеров: Сигурно да, защото е в Софийски 23-ти район, и в Плевен - водач, със сигурност да.

Водещ: Видяхме охраната снощи покрай изборите - има хора от ВМРО, физиономии така, познати. Хора, които са близо до тебе, но явно от стария контингент на ВМРО?

Волен Сидеров: Ами, има такива хора, които са били във ВМРО; нещо не им е допаднало там като политика, като начин на правене на коалиции, на политика, и сега се преминали в "Атака", защото одобряват моята позиция, патриотична, като по-чиста.

Водещ: По-националисти ли са в "Атака", отколкото във ВМРО?

Волен Сидеров: Не знам такова премерване дали може да стане. Във ВМРО има много свестни хора, аз познавам страшно много там активисти, редови членове, които са изключително добри момчета и патриоти. Доста от тях между другото обаче не одобряват коалиционната политика на ръководството и си го казват, така, в откровен разговор. Така че, тези компромиси които се правят, именно - карат хората от ВМРО, някои хора от ВМРО, да идват в "Атака".

Водещ: Кой финансира кампанията? Всички се чудим.

Волен Сидеров: Преди този въпрос, не знам дали си наясно какъв е обемът, мащабите на разходите на тази кампания, защото това беше най-евтината кампания нашата.

Водещ: Колко струваше?

Волен Сидеров: Точни изчисления нямам, но основното ни оръжие беше ето тази листовка, пред тебе е, черно-бяла листовка, А4, един канцеларски лист, от двете страни...

Водещ: Имаше плакати и имаше срещи. Все пак, колко струваше кампанията, ако не е тайна? Защото ако се различаваш по нещо от другите политици, поне една цифра кажи.

Волен Сидеров: Не, наистина не съм изчислявал, но това са наистина неща с джобни пари правени, защото: черно-бели плакати, и то съвсем малко, те бяха няколко хиляди; билбордове нямам, нямам скъпи телевизионни клипове, нямам страници във вестниците, които имаха всички тези политически сили, които сега са след мен. Там наистина се изляха огромни пари. При нас всеки водач на листа си поемаше разходите в рейона...

Водещ: Да пътуват?

Волен Сидеров: Това беше принципът - за транспорт, за бензин, за срещи, за наемане на зала буквално. Така че беше наистина на опълченски принцип.

Водещ: Все пак - моля за цифра поради простата причина, че който и друг политик да питам, няма да ми каже цифра.

Волен Сидеров: Ами, колко може да струва? Една зала да я наемеш, струва между 50-100 и 300-400 лева, една зала в среден град на България. Аз имах по една среща в окръжен град, в областен сега се казва... Имах митинги на площади, за които пак да похарчиш не повече от 300-400-500 лева. Това са пари, които в листата всеки един ги поема. Едно разпечатване на такива листовки, примерно в няколко хиляди, струва няколкостотин лева.

Водещ: А кой ги даде? Всеки от джоба си наистина ли, или имаше хора, които просто, все пак предлагаха нещо настрани?

Волен Сидеров: Принципът беше: това нещо се пуска в сайта, те го свалят от там, разпечатват и разпространяват. Имаше толкова много ентусиазъм, че буквално... Понякога и творчество прилагаха хората. Това действително е така и аз за първи път виждам такъв ентусиазъм от 1989-1990 година между другото.

Водещ: Не ми каза колко струва...

Волен Сидеров: Не, просто точни изчисления как да ти направя. Сложи по няколкостотин лева на всеки областен град и ще пресметнеш общата кампания. Много важно е тук да кажа, че телевизия "Скат" стоеше зад мен, което... аз не плащам пари там.

Водещ: Тя защо стоеше?

Волен Сидеров: Защото просто нейните шефове, президента тука... искам специална благодарност да отправя към Валери Симеонов, президента на "Скат", който просто е един патриот, един човек, който от лични патриотични подбуди подкрепи каузата на коалиция "Атака" и смяташе, че това е нещо, което трябва да направи една медиа, ако иска да е българска.

Водещ: Какво означава ... преди това обаче, как се издържа самият Сидеров в момента? Лични средства, предполага се, много в кампанията - не са много, 500 лева, 300 лева, няма значение - но какво работи в момента господин Сидеров? Журналист?

Волен Сидеров: Журналист, както ти - водещ в телевизия "Скат", смятам да не прекъсвам там предаванията, които водя. Те ще станат още по-интересни, тъй като ще имам вече една информация, един достъп до информация, който ще ми дава възможност да отчитам пред хората какво се върши в българския парламент. Дори само това да правя - ето, аз пак ще съм достатъчно полезен за тези, които ме избраха, защото ще им давам светлина върху това, какво става в парламента и искам...

Водещ: В този разговор аз с едно спокойствие виждам, че все пак приличаш на останалите български политици. И все пак, от вчера остана едно доста неприятно заяждане - план за разправа с некадърни журналисти?

Волен Сидеров: Виж сега, аз ти казах в началото: когато някой се заяжда с мен, аз също му отвръщам със заяждане. Защото там нямаше коректност: аз разбирам един журналист да не ме харесва, но да подхвърляш простотии и обиди, това не е просто професионално.

Водещ: А имаш ли план, сериозен, ако някой не е кадърен - ...

Волен Сидеров: Разбира се, че това е шега. Ако не можем да различим една шега от...

Водещ: От твоите уста не звучи много като шега, звучи като съвсем сериозно, такова, като черноризец - как се казваха тия с ризите.

Волен Сидеров: Питайте хората, които ме познават отблизо - ще ви кажат, че съм човек с доста добро чувство за хумор.
Автор: Мартин Карбовски





Волен Сидеров ("Атака"): всеки ще понесе отговорност - част ІІ
(ДАРИК РАДИО) - 2005/6/27


--------------------------------------------------------------------------------


Водещ: Къде е Сидеров - в ляво или в дясно?

Волен Сидеров: А бе, тези понятия пак са спекулативни.

Водещ: Румен Воденичаров каза вчера: ляв националист.

Волен Сидеров: М-м... ляв - той, предполагам, разбира социално. Значи това, което ние споделяме като, така, виждане, е социална политика - добра социална политика. Тоест слагане на кръст на тази огромна социална несправедливост, която се появи: това разслоение на малка група силно богати и голяма група силно бедни. Това е нещо, което дразни много хората, то беше направено по един брутален начин.

Водещ: Все пак - ляв, обаче се оказва от това, което разсъждаваме.

Волен Сидеров: Какво значение има как ще го наречем? Ако то работи за голям брой българи - както искате го наречете, въобще не ме интересува това. Ако то допринася с нещо за голям брой българи в момента и подобри с нещо техния живот - нека се наричаме ляв, десен... Лошо ли е да си ляв или трябва да си десен? Това е. Този снобизъм аз не го разбирам. Значи, аз съм бил основател на СДС. СДС беше сбор от различни формации, много от тях бяха силно леви - екологични движения, зелени партии, социалдемократи, земеделци. На СДС му сложиха етикет "дясно", защото просто така искаха манипулаторите - да разбият обществото на 2 отбора: ето сега, тука БСП е лява, СДС е дясна. В същото време БСП си водеше силно олигархична политика, тя и до ден днешен си е, така, част от олигархията, създаваше олигархия, движеше капиталите. А СДС в началото беше една кауза, която искаше да наложи точно - социална справедливост и просперитет.

Водещ: Не искам да те прекъсвам, защото ти смяташ се "разправяш" с журналистите - усмихвам се в момента, нали, да не кажеш, че се заяждам. Просто като почнеш да говориш като обикновен политик и аз те спирам, защото не е интересно просто. Отношението на "Атака" към възродителния процес - положително или отрицателно?

Волен Сидеров: Много кратко е това да се каже с една дума. Това, което наричат "възродителен процес", значи имай предвид, че аз съм бил защитник на преследвани хора през 1989 година. Обаче, от дистанцията на времето като се направи анализ се вижда, че тогава се е водела една политика, дирижирана отвън - от Турция, като държавна политика, - в която се е гонело тук разслояване, тук подпалване на провокация, включително терористични актове. Сеге вече има, излиза достатъчно информация за това. Друг е въпросът, защо не се говори за това обаче? Защо не се говори за тероризма?

Водещ: Сега тази политика продължава ли? Да не би да продължава сега тази политика?

Волен Сидеров: Само да завърша, защото това не се знае от широката публика. Това, което наричат "възродителен процес", не е 1985 година. Терористичните актове започват преди тъй наречената "смяна на имената". А още през 1965 г. им е казано на тези хора: който желае - да се изсели в Турция, имате 20 години. Тези, които са искали, са го направили; Демирел е казал "въпросът е решен" в края на 70-те години. Изведнъж 85-та се започват едни провокативни действия с разпалване тука на сблъсъци, отвън дирижирани, за да се удари по България. Ето това е! Значи, тези хора са използвани за това, българските турскоговорещи - те са използвани като инструмент, това е жалкото. А цялата вина падна върху България.

Водещ: Да го дефинираме така, носталгия към възродителния процес - една идея?

Волен Сидеров: Какво значи носталгия - не.

Водещ: Нещо, което е трябвало да стане и е било хубаво, пък не се е получило.

Волен Сидеров: Ама то е редно всеки, който живее в България, да бъде българин - така, както в Турция е турчин, във Франция е французин. Във Франция има закон, който те принуждава: ако станеш френски гражданин, името ти да отговаря на френските езикови норми. Така че...

Водещ: Ето сега - стигаме до конкретиката пак; съвсем простичко, съжалявам, че те прекъсвам толкова често. Хасан трябва ли да се преименува отново на Асен, искаме ли да ги преименуваме турците отново?

Волен Сидеров: Който е приел да бъде българин, да си слага наставката "-ов" и "-ев", а пък може да си изповядва каквато иска вяра. Трябва да се слага наставката, която е характерна за българските окончания, не арабските.

Водещ: Хасан-ов?

Волен Сидеров: Да, да. Оттам нататък той може да изповядва религия и така нататък, но да не се и злоупотребява с това, защото сега като пътувате по Родопските краища, виждате минарета нацвъкани по най-всевъзможни места, значи: направил магазинче и върху магазинчето - "ковнал" едно минаре. Това е вече дразнещо, това е прекалено. Дето се вика, прекален светец, нали - чак пък толкова да са ислямисти!

Водещ: Нали "Атака" няма две лица, едното при симпатизанти и обикновени хора, другото - за медиите, защото сега изглежда много меко и доста така...

Волен Сидеров: Не не, това е същността на това, което искаме.

Водещ: Не искаме да им "връщаме" имената, не искаме да ги наричаме с български имена, само да им слагаме приставки - това разбрах от тук.

Волен Сидеров: Това е по законите на българската администрация, защото тези неща бяха пренебрегнати, те бяха, така, доста силно занемарени и другото, което е много важно - официален език е българският в България, с това също се злоупотребява.

Водещ: "Ахмед Демиров Доганов" - така ли трябва да се казва един от нашите политици?

Волен Сидеров: Предполагам, не знам как му е точното име... Да, така би трябвало.

Водещ: Отношението на "Атака" към Македония?

Волен Сидеров: Македония? тя не остана такава държава, те я подложиха на федерализиране под влиянието на един човек, който беше изгонен оттам - Джеймс Пардю беше изгонен от Люпчо Георгиевски за сепаратистка дейност - и дойде тук за посланик в България. Македония е изконно българска държава, тоест територия и население там... това е исторически факт, просто е излишно да го уточнявам. Само че, Македония беше дадена жертва на тези планове, които предизвикаха Балканските войни; това не са войни, предизвикани от сблъсъци между населенията от един етнос или религия срещу друг - това бяха огньове, запалени отвън, от Вашингтон - има достатъчно доказателства за това - с цел разцепление и след това умиротворяване. Те обичат да бъдат умиротворители.

Водещ: Искаме ли си я, или не си я искаме? Съвсем честно, защо...

Волен Сидеров: Не можем да не си искаме Македония, защото тя изконно българска част от нашата история.

Водещ: Малко да каръщисаме въпросите. Хубаво е, че даваш и конкретни отговори. БСП и "Атака" - в коалиция? Сапарев казва: "БСП е най-близко до нас". Огнян Сапарев, един човек от "Атака".

Волен Сидеров: Сапарев може би така смята, но снощи Станишев - който е председател на БСП - каза категорично, че ние сме ксенофоби, расисти, шовинисти, не знам си какви още и че не може да се коалира с нас. Аз не че съм предлагал на Станишев да се коалираме; не съм мислил за такива неща като коалиране, просто защо трябва да се коалирам с някой, който е предавал националните интереси?

Водещ: Има ли някой, който не е гласувал в парламента националните интереси?

Волен Сидеров: В досегашния парламент това бяха единици, отделни хора. Между другото, двама от тях са в "Атака". Отделни, 4-5 човека гласуваха, както трябва - правилно, в защита на българския национален интерес. Всички останали го продаваха. Ето затова те сега са уплашени, затова са сплотени срещу нас, затова сега пищят-врещят и говорят лъжи и клевети: фашисти, нацисти и прочие глупости, защото се виждат застрашени.

Водещ: Аз искам да запазя само една свобода, която зависи от мен, и това е свободата на словото. В момента говориш по национално радио. Пак "блиц" - тук има едно много хубаво нещо, напомни ми: 18-та точка от вашата програма, операция "чисти ръце"...

Волен Сидеров: Ако не ти харесва моят отговор, не бързай да ме прекъсваш, нали. Говорим за свобода... щото виждам една припряност у тебе.

Водещ: Защото влизаш в обикновеното политическо говорене: не казваш всичко докрай, смяташ че медийно...

Волен Сидеров: Чакай сега, ти искаш да ме изкараш някакъв супер ексцентрик...

Водещ: Ти си такъв, не си ли такъв?

Волен Сидеров: Щом съм влязъл в политиката, не мога да не говоря политически. Ако искаш да говоря само като ексцентрик?

Водещ: Това е хубава промяна, да. Не е хубаво да има много ексцентрици в политиката. Сигнал за какви обществени процеси е появата на "Атака"?

Волен Сидеров: Това е сигнал, че се събужда българската нация, че започва да смята, че може да разбие тази схема, която досега капсулираше мафията, и доста хора се бяха обезверили, че нещо може да се направи. Това сега е сигнал, че българският народ, обикновените хора, българите, които бяха натиснати в калта, могат да направят нещо чрез такава формация като "Атака". Това е хубаво, това е добре.

Водещ: Обаче все пак българите, как мислиш - ще предпочетат несъвършения мир или една неприятна такава война, изостряне на отношенията - медийна, най-малкото медийна, или леко етническо напрежение, все по-засилващо се. Не е ли по-добър несъвършеният мир, в който все пак се строят сгради?

Волен Сидеров: Тези хора, с които аз говоря сега, след тези събития последните и снощните, медийни нападки срещу мен - са страшно изнервени, недоволни, ядосани дори; това са авторитетни хора, със статус в обществото, които са гласували за нас. Те са изключително - обаждаха ми се много хора - възмутени от това, което гледат, от тези нападки срещу нас, от некоректното отношение, изкривяването на думите ни, квалификациите спрямо нас. Те са силно възмутени, тези хора, и просто това резонира, това се връща обратно към тия, които ни обиждат. Просто хората са наясно...

Водещ: Това ви втвърдява, да, това втвърдява електората ви, забелязах. Все пак да изчерпим идеята за коалицията - БСП, вариантите? Все пак той Станишев каже едно, ама утре ще вземе пък да се... ще вземе да стане, да му притрябва ваш човек.

Волен Сидеров: Но защо трябва да притрябва коалиция?

Водещ: Щото другото е парламентарна самота.

Волен Сидеров: Ми тя тая самота утре ще прерасне в нещо повече, сигурно. Ние сме за принципно отношение към нещата, това не може да бъде обект на пазарлъци. Те така са свикнали да гледат в парламента: а бе, този с този ще се коалира. Само че ние не сме брокерчетата от новото време или от старото време, от НДСВ, за да пазаруваме тези неща. Просто застанали сме принципно и ще държим. Ако някой застане зад нашите принципи и ги приеме - добре дошъл.

Водещ: Значи може би е вярна една теория, че всъщност влизате в парламента първо заради трибуната - огромна трибуна, "много бензин в огъня", каза Георги Лозанов преди малко, и второто - това е и заради финансиране, това са 8%...

Волен Сидеров: Георги Лозанов често греши в своите преценки.

Водещ: Не, защо - трибуната си е трибуна, там вече не е "Атака", не е "Скат".

Волен Сидеров: Не, беше казал, беше говорил други неща по мой адрес, но да не се занимавам пък с неговата прическа сега.

Водещ: Имам чувството, че все пак има някои журналисти, които би интернирал - примерно Гого Лозанов така, леко...

Волен Сидеров: Той се е самоинтернирал. Какво лошо има в трибуната, аз не мога да разбера, значи търси се тука буквалистика някаква - ами трибуната, естествено, е част от политиката.

Водещ: Но не не, не ви трябва парламентът и присъствието като...

Волен Сидеров: Когато съм извън парламента, на мен не ми дават изяви. Цялата ми кампания, всичките ми изяви преди това - те бяха затъмнявани медийно. Сега в момента, когато влязохме - изведнъж се струпаха, скочиха и и станах страшно интересн. Чакай, защо? Аз говоря и пиша тези неща от години. Сякаш съм се родил вчера и съм кацнал тука и изведнъж нещо ново се е появило.

Водещ: Значи - трибуна и финансиране. Друго нещо ще успеем ли да направим следващите 4 години мандат?

Волен Сидеров: Това не е малко - да имаш трибуна, да даваш личен пример. Много е важно. Аз го повтарям винаги: личният пример е много важно нещо. Ти когато покажеш, че един модел политика може да бъде следван, че може да бъде говорено така, действано така - това дава вече пример на други хора, те ще го следват, те вече виждат, че може да се действа по този начин, че не всичко е безнадеждно, че не всичко се предваря и така нататък

Водещ: В този смисъл, кои са кумирите на Сидеров?

Волен Сидеров: Не си прави кумир е една от първите Божи заповеди.

Водещ: Има хора, няма да кажа от кои са; има и други хора - те смятат, че Адолф Хитлер все паке един човек на уважение във вашата организация?

Волен Сидеров: Не, грешно смятат тези хора. Адолф Хитлер може да бъде на уважение в организацията НДСВ, защото на Симеон баща му е бил приятел с Адолф Хитлер, съюзник с Адолф Хитлер, вкарал е България в орбитата на Адолф Хитлер. И ако някой трябва да се обяснява от гледна точка на Хитлер, това е Симеон Сакс Кобург Гота, който просто е бил част от една династия, съюзявала България с Хитлер. Ние нямаме абсолютно никакви нито почитания към Хитлер, аз лично го смятам за поставено лице и за човек, свършил услуга на някои, така, специфични кръгове...

Водещ: Тогава - антикумири. Евреите?

Волен Сидеров: Какво значи "евреите", говориш за юдеизма като идеология? Там може да се говори много дълго, няма да ти стигне предаването.

Водещ: Евреите, едно издателство "Жар птица", една книга на Волен Сидеров - "Бумерангът на злото"?

Волен Сидеров: Да, ти чел ли си я?

Водещ: Не.

Волен Сидеров: Ще ти я подаря другия път, предлагам ти да говорим за неща, които са четени - наслушал съм се на квалификации.

Водещ: Добре, прав си, да. И все пак - антикумири. Какво ти е отношението към евреите?

Волен Сидеров: Няма такова общо понятие "евреите". Значи има ционисти, има антиционисти; между другото, сред евреите има доста антиционисти.

Водещ: Към ционизма какво ти е тогава отношението?

Волен Сидеров: Към ционизма ми е отрицателно отношението, защото е една шовинистична доктрина, профашистка доктрина и това е доказано исторически с много факти, и е обявен, между другото, от резолюция на ООН за точно такава - шовинистична и профашистка.

Водещ: Така. Тази обаче парламентарна самота, която предстои да ви се случи - всъщност трябва все пак да обясним на избирателите на "Атака", че много от обещанията на "Атака" няма да се случат, защото 20 човека не могат да променят нещата.

Волен Сидеров: 20 човека не са никак малко в един парламент; те могат да внасят, да тикат, да тласкат, да стимулират, да катализират процеси. Когато станат 121 човека, вече те могат да образуват кабинет и тези неща, които са обещали, да бъдат надлежно изпълнени. Ясно е, че с 20 човека ти нямаш мнозинство, но пак повтарям: ти можеш да катализираш страшно много неща и да показваш модела на политика, който искаш да се води, и това само по себе си е невероятно голямо постижение и дава много на българите, които - пак повтарям - искат да живеят по друг начин.

Водещ: Мениджърът на Бербатов се оказа, че влиза в парламента (и аз се чудех какво ми дават точно, това е вестник "Мач").

Волен Сидеров: Емил Данчев, да, той е водач в Монтана.

Водещ: Не са ли все пак - не говоря за него - аутсайдери твоите хора?

Волен Сидеров: Ако изкарате сега и Бербатов фашист, значи...

Водещ: Аутсайдери по принцип, твоите хора - не са ли аутсайдери?

Волен Сидеров: Не са, както виждаме. Ако смятате, че мениджърът на Бербатов е аутсайдер, ако смятате, че Берон е аутсайдер, ако смятате, че авторитетни и сериозни хора, които имаме - всеки в областта си доказан човек... Какво значи аутсайдер? Аутсайдер за мен в момента е един Софиянски, който взима по-малко от мене. Политически аутсайдер. Той би трябвало категорично да подаде оставка след такъв резултат, или Костов, или Надка Михайлова - ето ги аутсайдерите всъщност, истинските.

Водещ: Защо ми се струва, че някъде в обещанията на "Атака" има по един апартамент на всяко циганско семейство, само и само да не ражда деца? Как ще предотвратим демографския срив и обърната демографска бомба, циганската. Има ли идея "Атака" за това?

Волен Сидеров: Има, да - има идеи и то развити, с експертни анализи. Това е въпрос на държавна политика, на воля. Демографската политика е въпрос на икономически лост. Българинът например ражда деца, когато е сигурен, че ще ги отгледа, облече, изучи; той не ги цвъка така просто и да ги захвърли след това в дом за сираци - неправилно наречени домове за сираци, това не са домове за сираци в момента в България, там се отглеждат деца, които имат здрави и прави родители. Ето това е грешно, това е цинично даже, защото има хора, които едва си прехранват деца, а други просто ги хвърлят да ги гледа държавата, тоест всички ние. Това е двоен стандарт. Аз мисля, че те дразни и теб двойният стандарт, понеже си човек на морала.

Водещ: Как се справяме обаче? Аз нямам идея как се справяме и понеже виждам, че обещанието...

Волен Сидеров: Ами, стъпка по стъпка.

Водещ: Стъпка по стъпка?

Волен Сидеров: Стъпка по стъпка. Нищо не става наведнъж.

Водещ: Пак е ново политическо... Така ми отговарят всички - "стъпка по стъпка". Нищо не значи. Стъпка по стъпка - как се справяме?

Волен Сидеров: Стъпка по стъпка, но в правилна посока, вярна стъпка.

Водещ: Виждаш ли как абсолютно вече започваш да приличаш ... "стъпка по стъпка", "в правилна посока", едни намерения...

Волен Сидеров: А, ти искаш да изградиш някакъв супер нестандартен, ексцентричен, извън всякакви... Аз те разбирам, твоите увлечения към...

Водещ: Те така гласуваха за тебе - като за супер нестандартен и ексцентричен човек.

Волен Сидеров: Достатъчно нестандартност има в политическите ни послания, нестандартно в смисъл, че са различни от другите политики.

Водещ: Искам да остане време за програмата.

Волен Сидеров: Да, разбира се.

Водещ: Аз съвсем колегиално ще ти кажа, че не получих много конкретика в отговорите, но пък знам вече, че има едно говорене в медии - което правят политиците, и друго - пред гражданите и собствените твърди фенове. Сега. Раздяла с IMF, с Международния валутен фонд. Раздяла, категорична раздяла - така ли?

Волен Сидеров: Да. Кое не е конкретно? Давай конкретно, веднага ти отговарям.

Водещ: Не разбрах къде ще отидат циганите, като махнем гетото. Това не го разбрах.

Волен Сидеров: Където си намерят да живеят и си плащат там наем, като всеки гражданин.

Водещ: ... където си искат. Отговорът е - "където си искат". Добре, и те ще отидат на друго място, и освен бой - друго не се сещам какво ще се случи. Значи, раздялата с IMF е ясна. С НАТО раздялата ясна ли е, като програма? Иска ни се да се махнем от НАТО?

Волен Сидеров: Да. Освен това, НАТО аз смятам, че ще се саморазпадне, но НАТО трябва да мине през референдум, допитване.

Водещ: Защо да се разпадне бе...

Волен Сидеров: Защото има много сериозни индикации за това, НАТО беше - ако искаш, да ти направя кратко резюме - НАТО беше съставено като антисъветски блок, Съветският съюз отдавна не съществува, НАТО продължава да съществува и се разширява по един такъв деформиран начин. Прекалено много членове на НАТО има, прекалено диспропорции има вътре, прекалено много желание на Щатите да властват над света. Всичко това създава едни скърцания, които... Вече има сериозни анализи, че НАТО е пред разпад, тъй като то просто е лишено от логика, няма "срещу кого".

Водещ: Не мисля, че ще се съгласят с тебе - те си мислят, че ще има такъв съюз.

Волен Сидеров: Добре, кой е врагът на НАТО, питам? Преди беше съветският блок.

Водещ: Ще се намери. Щом вече 15 години НАТО съществува - все ще се намери. Обаче тук е много важен въпросът: къде отиваме с раздялата с Европа, има ли раздяла?

Волен Сидеров: Не ми говориш конкретно - "ще се намери".

Водещ: 15 години съществува един истински съюз и той между другото гарантира национална сигурност...

Волен Сидеров: Той и Франкенщайн може да съществува, и чудовища могат да съществуват, изроди, те съществуват всякакви неща. Въпросът е - каква е логиката да съществуват? Политиката се прави по някаква логика. Ти си имал съветски блок - добре, направил си контрапункт. Сега го няма тоя съветски блок, ти разширяваш НАТО като един, така, един барбарон и обхващаш вече, искаш да обхванеш целия свят. Добре, кой ти е врагът? Нека да каже НАТО - кой е врагът на НАТО?

Водещ: Не се ли сещаш кой е?

Волен Сидеров: Не можеш да кажеш - тероризмът, защото това е полицейска работа; НАТО не може да бъде полицай.

Водещ: Така е. Това беше предмостие към въпроса - раздяла с Европа. Иска ли "Атака" да влизаме или да не влизаме във - какво иска всъщност - в Европейския съюз?

Волен Сидеров: "Атака" иска европейски съюз на отечествата, на нациите. Това означава равнопоставени и без двойни стандарти. Към България приложиха двоен стандарт. Идва тука един Ферхойген, един чичо, ти го знаеш - и ти казва: затворете си реакторите. Защо бе, чичо Ферхойген? Ами щото така – казва той, и не ти дава никакви аргументи.

Водещ: За това не е виновна Европа, всъщност - не разбрах...

Волен Сидеров: Отделни лобисти.

Водещ: Влизаме ли в Европа или не влизаме, ако примерно...

Волен Сидеров: С Европа преговаряме. Ако ЕС работи за България – влизаме, ако работи против България – какво да правим в един съюз, който работи срещу нас? Ти си помисли: ти ще влезеш ли някъде в някоя компания, където примерно ще те убият, ще те оберат и ограбят?

Водещ: Защо? Напротив, обратното - Европа, влизайки в нас, я бият и обират непрекъснато; те защо да влизат в нашата комвпания? В тяхната компания е доста приятно.

Волен Сидеров: Не съм съгласен, не. Засега - не сме пробвали това. Аз прогнозирам много силно, че при едно влизане сега, в тоя момент, много хора ще изпищят в България, ще фалират страшно много фирми. Това го казват куп експерти де, не си го измислям.

Водещ: По програмата. Трябва да свършваме, защото господин Гарелов е... не искам, защото това е вече един час - господин Гарелов гледа лошо от другата страна. Какво значи операция "чисти ръце", 18-та точка в принципите на "Атака"? Операция "чисти ръце" - разследване на криминално забогателите, всички сделки с участие на политици?

Волен Сидеров: Да. Тя е позната тази операция. В Италия я направиха до голяма степен успешно и там се оказа, че доста хора от висшата власт са свързани с мафиотски структури и са работили заедно. Ето това означава: разкриване на тези, в момента, свързани тук, у нас, висши политици с мафията. Такива има и те, между другото, точно те са уплашените и сега ни казват, че сме фашисти - защото искаме операция "чисти ръце". Искаме да видим: защо политически кръгове са свързани с контрабандата, с наркотрафика, живеят от това.

Водещ: Много хора дойдоха с идеята за чисти ръце, обаче после не я осъществиха.

Волен Сидеров: Не са толкова, аз не се сещам за друга формация.

Водещ: Царят каза, на 6-ти април каза: всички, които така-така са омърсени, те ще бъдат нали, така-така...

Волен Сидеров: Ами не беше точно операция "чисти ръце", той царят ... не можеш да ме разбереш какво казвам.

Водещ: .. а при вас е съд за националните предатели, с възстановяването на смъртното наказание, което искате - това означава, че... кои са националните предатели и тяхната смърт? Това започва вече съвсем да звучи страшно.

Волен Сидеров: Не, това са две различни точки, не ги смесвай моля те.

Водещ: Ами къде е? Те са в една и съща програма.

Волен Сидеров: Искаме дефиниране на понятието национално предателство – тоест, разпродажбите на капиталите на България, предаването на интересите на чужда държава. Това има дефиниция и тя може да се дефинира юридически, за да бъде по-ясно и лесно търсенето на отговорност. Това може да стане при воля, също така.

Водещ: При воля?

Волен Сидеров: Да, разбира се.

Водещ: Виждам, че имате много воля, но постепенно и бавно, влизайки в парламента, това разбираемо говорене което е от площада, ще се замъгли, ще се - може би - овъгли.

Волен Сидеров: Аз не съм съгласен - смятам, че ще се изостри! Ще бъде говоренето същото, също така радикално.

Водещ: И още нещо. Тези 8% ми се струва, че са на принципа на Теория на конспирацията - казваме нещо на едни хора, те много лесно вярват в него. Има конспирация, има някакви 8 милиарда, 3 милиарда, такива неща?

Волен Сидеров: Е, ти ако смяташ, че така хората се връзват лесно, значи просто - пак стигаме до обида на обществото, което... Значи, защо тези хора, дето са повярвали на нас - 8%, да са теория на конспирацията, а тези други 7 или 8% - ОДС, или 20% за НДСВ.

Водещ: По принцип българите обичат да вярват на конспирациите, но ние няма да ги съдим в момента, нали?

Волен Сидеров: Добре. Тези, които са повярвали на НДСВ, в какво са повярвали?

Водещ: И те, разбира се - те пък повярваха на една друга теза, че ще има много милиарди от арабския свят. Това са все такива конспирации, но какво различава "Атака" от...

Волен Сидеров: Не, сега, сега, на тези избори - ония от арабския свят нещата, те бяха на миналите. Сега в какво повярваха в НДСВ? За мен това е по-голяма конспирация от всичко останало. Виждат как ги ограбват, корупционните сделки.

Водещ: Сложно е, сложно е. Сега - по какво се различава "Атака" от другите партии всъщност? За другите партии се казва: те искат да влязат в парламента, да се нагушат, да забогатеят. "Атака" не иска ли същото всъщност, след като всеки човек, който тръгне към властта...

Волен Сидеров: Не. "Атака" иска да влезе в парламента, за да показва как се правят далаверите, да ги посочва и да показва пътя за тяхното преодоляване на хората. Хората вече...

Водещ: Месианство има ли в личността на Сидеров? Да показва пътя - ние сме опълченци, малко е тежко това, нали?

Волен Сидеров: Ми какво значи месианство бе, това не е месианство, това е отговорна работа...

Водещ: - да показва пътя?

Волен Сидеров: - "отговорна обществена работа", ей така да го наречем - с едно клише, което няма да ти хареса, щото е достатъчно "ексцентрично".

Водещ: Отговорна обществена работа - това е хубаво.

Волен Сидеров: Може малко да ти звучи така, баналничко, клише, но - да завършим банално.

Водещ: Има месианско държане в Сидеров.

Волен Сидеров: Ти ако го виждаш така...

Водещ: Е днеска нямаше, защото може би, така, влязохме малко по-меко в разговора. Но иначе сега ако се бяхме скарали тука, щеше да изпънеш един юмрук, да кажеш - вие сте идиоти, аз отивам да се боря за правата на българите, все едно тука няма българи.

Волен Сидеров: Ами не не, не си прав бе, не - няма да се караме, ако нещата се водят коректно. Ето сега имахме един коректен разговор и изяснихме доста неща.

Водещ: Да, обаче и малко неща останаха, така, в политическата мъгла.

Волен Сидеров: Няма проблем, продължаваме. Ето аз, ти виждаш, че работя с твоето предаване - единственото предаване, в което гостувах днес, не забравяй това.

Водещ: Вече ми дължиш пари - единственото предаване, в което имаш един час. Въпреки цялото медийно запушване, тук ти беше приятно, комфортно ти беше даже.

Волен Сидеров: Разбира се, и ти благодаря за тази покана. Пак бих гостувал, когато ме поканиш.

Водещ: Заслужил ли си обаче медийния комфорт по принцип?

Волен Сидеров: Ако това го наричаш медиен комфорт, това е сигурно шега.

Водещ: Не, по принцип, в това отношение - около час. С какво го заслужи към другите колеги, аз не говоря за себе си; мисля, че ти се скара с тях, а все някой трябва да говори.

Волен Сидеров: Аз не съм се карал, те бяха предубедени, доста от тях. Ето ти не си предубеден, водихме един коректен разговор - това го дължим на хората, е това изясняване. Медиата е това - дълг към обществото. Тия понятия, да им връщаме смисъла: дълг, чест.

Водещ: Добре, да върнем понятието им за фашизъм тогава?

Волен Сидеров: Ако искаш да го връщаш - връщай го, аз не се занимавам с фашизъм.

Водещ: Има ли понятие "фашизъм" в България, кой е фашист в България?

Волен Сидеров: Не виждам такива - фашисти в България, защото това понятие - то има исторически корени, трябва да го анализираме дълго и широко какво е било през 20-те, 30-те години; в момента не виждам такива прояви.

Водещ: Сидеров не вижда фашизъм в България - това е логично?

Волен Сидеров: Всъщност извинявай - виждам фашизъм, например да оставиш раковоболните без лекарства е фашизъм.

Водещ: Това го каза вчера, да. Добре, малко биография? Или какво - има ли нещо, някакво поле в биографията. Казаха, че си искал да ставаш депутат от НДСВ?

Волен Сидеров: Биографията ми е прозрачна, аз съм публичен човек и не може да бъде скрита; биографията ми е даже прекалено открита, тъй че няма нищо загадъчно в нея. Имам какви ли не изминати криволици, както и ти, както и всеки нормален човек. Въпросът е, че аз не се притеснявам от криволичене, от грешки, които съм правил.

Водещ: А от признанието, че си искал да бъдеш член на НДСВ?

Волен Сидеров: Не, не съм искал да бъда член на НДСВ.

Водещ: Някой се е упражнявал пак...

Волен Сидеров: Те имаха желание, проявиха интерес към мен, но не се получи. Те имаха интерес, не аз към тях.

Водещ: "Родината ни е окупирана от чужди и наши мафиоти. На изборите трябва да направим пробива. Вие сте атакуващи, аз съм вашето оръжие. Да пробием крепостта на мафията сега. Чистка, ревизия, възмездие, да си вземем своето". Много ляво, много националистично, национал-социалистично даже.

Волен Сидеров: Добре го прочете, но трябваше още малко патос.

Водещ: Това нещо, като лозунг - вече това е съвсем лично мнение - може да свърши много лоша работа на всички, които искат да взривят една малка и прекрасна държава като България. Можеш да бъдеш използван като повод, всичките ти дейности да бъдат използвани като повод.

Волен Сидеров: Защо, ако една ревизия множе да взривява, вече... Взривяват взривните вещества; ревизията ти изяснява какво е направено, какви далавери, какви корупции.

Водещ: Възмездието, чистката? Това са неща, които... В нашия несъвършен свят ние предпочитаме несъвършения мир, отколкото една съвършена война. Това е хубав принцип, нали?

Волен Сидеров: Ама прекалено несъвършен е. Виж сега, трябва известна чистка, защото ти като направиш ревизия и установиш как са се явявали, какви груби, груби посегателства са правили - просто не може без чистка.

Водещ: Последен въпрос: кое ни гарантира, че "Атака" няма да се ояде? Кое ни гарантира, че Волен Сидеров също няма да влезе в играта?

Волен Сидеров: Принадлежността към каузата. Значи това, което си следвал години наред и ти е сърце и душа, не може да го захвърлиш, да си плюеш в лицето. Въпрос на чест, все пак. Аз ти казвам - да върнем смисъла на думата "чест".

Водещ: "Чест и сила" беше слоган на Бойко Борисов в Благоевград.

Волен Сидеров: Така ли?

Водещ: Да. Благодаря за този разговор. Съвсем по-човешки, по-приятелски и ще видиш, как или ще има фашизъм, или няма да има фашизъм. В края на краищата, няма нужда от истеризиране, българите са преживели и фашизъм, и комунизъм, много неща.

Волен Сидеров: Разбира се, да. Тоя призив го приемам - да няма истеризиране, спокойно да движим нещата и да видим кой какъв е.

Водещ: Но ако ти си спокоен в медиата, а на площада си с юмрук, вдигнат нагоре - това означава, че имаш две лица?

Волен Сидеров: На площада - не, площадът не е студио; площадът е място, където говориш пред 5 000 човека.

Водещ: Щеше да е хубаво и тук така да говориш, защото щяхме да имаме хубав архив. Може би трябваше да те ядосам, за да можеш да вдигнеш все пак юмрук, за да може да стане хубав отговор.

Волен Сидеров: Е, виж сега, аз разбирам иронията ти, обаче когато ги говоря тия неща, аз съм искрен защото те ми минават отвътре, и хората го виждат и го приемат.

Водещ: Обяснявам ти, че не търсехме сензацията. Исках да разбера - фашист ли имаме или просто един идеалист. Фашистите също са идеалисти между другото, често.

Волен Сидеров: Българин, българин. Какво друго да кажа? Когато те боли за хората, които живеят зле в България - както искаш го наречи това, твоя работа.

Водещ: Между другото, кампанията беше изключително евтина и малко смешна с това ту-туру-ту-ту-ту. Ма явно връзва.

Волен Сидеров: Ами, какво да ти кажа - едно сигналче, което звучи така, обоче е вдигало хората на Атака.

Водещ: Да, аз мислех, че това време вече е минало, но то явно има хора, които са... Багодаря за това гостуване.

Волен Сидеров: Благодаря ти и аз и отново бих гостувал в твоето предаване.

Водещ: Да, да. Мисля, че трябва, да - ще се наложи. Всичко това, което се случва, според мен, е - и ти самият като влизащ политик - се случва заради "наивните десни", преди малко го дефинирахме. Наивни десни хора. И така. Благодаря още един път!


Автор: Мартин Карбовски

The last war won't be started by humans
Tom Cruise
Dakota Fanning
"War Of The Worlds"


Тема Re: Новините днес:нови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор ДeбeлorъзHинджa ()
Публикувано30.06.05 19:31



Организацията на младите роми - фашисти:



Това ми напомня на факта, че част от циганите са гласували за атака (поне според данни, представени в предаването "виж кой" по канал 1)

The last war won't be started by humans
Tom Cruise
Dakota Fanning
"War Of The Worlds"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.