Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> XML
*Кратък преглед

Тема Проблем с XML под IEнови  
Автор vens (малко странен)
Публикувано05.04.06 00:35



В

тема имам поставен проблем с парсването на XML при IE.
Казаха ми, че има бъг с IE и ме насочиха към път за решаване, ама не се получава

Опитах и с Microsoft.XMLHTTP - кода за парсване взех от сорса на - резултатът е същия

Някой може ли да каже къде е грешката (която се проявява само под IE) и защо при съвсем същия код за парсване при други файлове тая грешка не се получава?



Тема Re: Проблем с XML под IE [re: vens]  
Автор ghs (познат)
Публикувано05.04.06 09:51



задължително ли е файлът да е хмл?



Тема Re: Проблем с XML под IEнови [re: ghs]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано05.04.06 13:00



не - може да се направи по много начини, ама изпозвам случая да употребя на практика прочетеното и наученото от туториалите.



Тема Re: Проблем с XML под IEнови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано07.04.06 01:08



Ако някой се интересува от решението - оказа се доста тъпо и го открих по най-баламския начин чрез последователно премахване на елементи от страницата.
Имам елемент с id="description", което влиза в конвликт с <meta name="description" ....>
Преименуах го и всичко сега работи.
Странното е, че под Недскейп и подобните му подобен конфликт няма.



Тема Re: Проблем с XML под IEнови [re: vens]  
Автор ghs (познат)
Публикувано07.04.06 07:32



това и аз го открих, но после започна да ми вади грешки и за name. след като го преименувах него и description стана и проработи, но след затваряне на browser-а и пуснане на ново пак не тръгна. започнах да ти правя пример не с xml документ, но щом сега е добре ще го оставя.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.