Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> XML
*Кратък преглед

Тема Бах мам, човек може да реши, че никой за нищо не използва XML, темата вече е видяна от 7 човека и нито един отговор- поне ми кажете ЗА НИЩО НЕ СТАВА ТОЯ XML, ама сакън... И не отваряйте постинга, вътре нищо няма :)  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано03.10.03 11:38



Излъгах ви, вътре все пак има нещо!


Ама баба не е жена, вие не знаете ли?

Тема Re: Бах мам, човек може да реши, че никой за нищонови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано03.10.03 20:05



Ами той си става. Ама аз не го ползвам за клиентската част а ти изрично каза само за уеб сайтове, нали?

"Lie still and don't move and a bear won't hurt you" they said.


Тема Re: Бах мам, човек може да реши, че никой за нищо не използва XML, темата вече е видяна от 7 човека и нито един отговор- поне ми кажете ЗА НИЩО НЕ СТАВА ТОЯ XML, ама сакън... И не отваряйте постинга, вътре нищо няма :)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор GingerCat (Цветен)
Публикувано09.10.03 21:58



И аз се чудя какво става тук, защо никой не пише, даже старите постинги са влезли я архива. Писах няколко теми, но нямаше голяма активност.

Аз за какво изпозвам XML? За няколко работи, но ще разкажа за посления.
За генериране на репорти.
Технологията е следната.
Данните за репорта ми пристигат в XML формат. След това използвам XSLT (всеки различен репорт, имам различно) и генерирам репорта в формат XSL-FO, след което генерирам репорта като pdf.
Това всичко работи под Java. Много лесно става.
Ако някой се интересува можа да види тук



Те това е, ако накой има въпроси може да пита!



Тема .net, flashнови [re: GingerCat]  
Авторя (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 19:58



Пренос превоз на информация от сървър сайд към флаш. Прекрасен е. И web services... Дори имам един експеримент, където го ползвам за сърхранение на данните (наместо база данни) на PHP.



Тема Re: .net, flashнови [re: я]  
Авторtoshe (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 23:24



ve to i Hibernate i Castor mogat da persistirat dannite v xml , ama vinagi sum se chudil zashto.



Тема Re: Бах мам, човек може да реши, че никой за нищо не използва XML, темата вече е видяна от 7 човека и нито един отговор- поне ми кажете ЗА НИЩО НЕ СТАВА ТОЯ XML, ама сакън... И не отваряйте постинга, вътре нищо няма :)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор x-man (дебел)
Публикувано13.11.03 17:29



-SOAP - web услуги
-XML over TCP/IP client/server архитекура за payroll система




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.