Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> XML
*Кратък преглед

Тема RSS question  
Автор_ivanov (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 21:14



Мисля, че е подходящо да питам тук. когато четох историята на rss формата леко се загубих... в xml.com я има, но така и не ми стана ясно коя да поддържам ако реша все пак да поддържам подобно нещо. Голяма кочина изглеждаше откъм това коя група каква версия изкарала...
Ако някой има идея, становище по въпроса, ще съм благодарен.



Тема Re: RSS questionнови [re: _ivanov]  
Авторzlatev (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 22:18



Мен ако питаш подържай RSS 2.0, ако изпитваш необходимост от новите екстри които ги има в този формат.
Виж:


Иначе каквъвто и формат да решиш да поддържаш (най-стария или най-новия)
някой и друг валидатор няма да ти е излишен:

В общи линии RSS 0.91 (най-стария формат) най-много пести трафик.

RDF базирания формат (1.0), мен лично ако питаш не дава съществени предимства в сравнение с 2.0.
Ако си фен може да направиш следното:
Генерираш си RSS в най-високата версия или по-добре в твой си, междинен формат.
Пишеш си n на брой XSL-а за трансформиране на този генериран RSS във форматите, които желаеш да поддържаш.
Правиш си Web service (.NET или J2EE в зависимост от платформата с която разполагаш), който да връща RSS-а в избран формат.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.