Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:04 07.05.24 
Компютри и Интернет
   >> XML
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема SAX vs. DOMнови  
АвторJAD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 16:49



V kakvi sluchai bihte polzvali DOM parser i koga spored SAX parser e za predpochitane, t.e. kakvi sa predimstvata na edinia i na drugia parser.



Тема Re: SAX vs. DOMнови [re: JAD]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 11:12



SAX e po-skoro za lineen posledovatelen dostyp do XML dannite. Ako programata naprimer ne iziskva slojen analiz ili promqna na XML-a, SAX e the way to go.
Shto se otnasq do DOM - DOM moje da se izpolzva navsqkyde kydeto moje i SAX ( obratnoto ne e vqrno ). Loshto na DOM e che celiq XML se zarejda pyrvo v pametta. Tova za po-golemi XML file-ove moje da se okaje seriozen drawback. Osobeno za kod koito se izpylnqva na server. Predimstvata na DOM sa che dostaypa na dannite e neogranichen ( kakto za generirane, taka i pri parsvane na XML ). Za men lichno nai-golqmoto predimstvo na DOM e vyzmojnostta za XPath query-ta, koeto ot gledna tochka na programata prevryshta XML file-a v edna baza danni, v koqto dannite mogat da bydat byrzo i (sravnitelno) lesno pozicionirani ( i ot tam - procheteni, modificirani li razshireni )



Тема Re: SAX vs. DOM [re: lvo]  
АвторJAD (Нерегистриран)
Публикувано21.05.02 23:27



Da, za sajalenie tochno taka se poluchava, za da polzvash DOM plazshtash s pamet

Pri nas se poluchi slednata izdanka:
Polzvame nashi si Content Menagement System i Web Menagement System(WMS) na osnovata na XML i JAVA. Vsichko si raboti OK, do momenta kogato pusnahe stranicata. Okaza se che WMS ne raboti, kogato se polzva ot prekaleno goliam broi users. Po-tochno Servleta dava java.lang.OutOfMemoryException pri okolo 250 threada.

Vremeno zakarpihme polojenieto kato cache-irame DOM obektite za dadena sesiq, kadeto mojeshe smenihme String obektite sas StringBuffer i uvelichihme heap pametta. Sega umuvame dali da optimizirame cachinga ili da prenapishem methodite da izpolzvat SAX vmesto DOM. Neznam do kolko si zaslujava da pravim tova ili da tarsim drugo reshenie.



Тема Re: SAX vs. DOMнови [re: JAD]  
Автор Bepa (вдъхновяваща)
Публикувано25.06.02 12:17



Дай URL да видим страничката ако е видима в интернет..
заинтригува ме. :-)


Поздрави
Вяра



Тема Re: SAX vs. DOMнови [re: JAD]  
Автор FloOoD (Неуравновесен)
Публикувано28.06.02 00:40



Moeto menie e che trqbwa da porazgledate implementaciqta na parsera. Popadal sym na razni SAX parseri, koito pyrwo build-vat DOM-tree i posle go obhojdat... Dylgo wreme se chudeh zasto SAX implementaciqta mi gyltashe poweche pamet ot DOM-a, dokato ne debugnah parsera :)))

Naposledyk liubima praktika mi e da polzwam SAX(ama istinski:) i da si buildwam sobstweno dyrwo w pametta. Towa moje da e dosta po-ikonomichno, osobeno ako moje da se izpolzwat nestringowi poleta - w doma wsichko e string. Towa da wa dosta po-golqm kontrol nad nestata. Estestweno e malko po-trudoemko. No pyk nestata mogat da se "awtomatizirat". Poigrah si i napisah sobstwen serializator i deserializator na proizwolni memory strukturi w XML. Skorosta na tazi chast ot prilojenieto se uwelichi s okolo 70% w srawnenie s chisto DOM parswane i obrabotka na dannite, a konsumaciqta na pametta padna na edna treta.

No za syjalenie nqma optimalno reshenie, koeto da e efektiwno kakto kato wreme za razrabotka, taka i po skorost na izpylnenie i konsumaciq na pamet. Trqbwa da se eksperimentira za wseki po-nestandarten sluchai ili kogato iziskwaniqta kym sistemata sa po restriktiwni.

Taka che derzaite.

Ako ima interes kym (de)serializatora mi, moga da share-na nqkoe parche kod :)))

Свободата, Санчо, е ...


Тема Re: SAX vs. DOMнови [re: Bepa]  
АвторJAD (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 23:43



http://www.americanbanker.com



Тема Re: SAX vs. DOMнови [re: FloOoD]  
АвторJAD (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 01:03



Pri nas sashto vaji definiciqta ti za "optimalno reshenie" i tai kato nqmq vreme za nova implementaciq, nie popravqme starata i otlagame za po-dobro reshenie, kogato ima vreme.

V sluchaiq trqbvashe da ostanem s DOM, okaza se che SAX obrabotva po-bavno, kogato stava duma za 1500 documenta. Ogromnoto predimsto na SAX e razhoda na pamet - 60% po-malko v nashiq sluchai, no pochti 3 pati po-bavno. Golqma chast ot coda razchita ma DOM metodi i obekti, za da go prenapishem za SAX sigurno shteshe da ni trqbva oshte tolkova vreme.

Pri nas se poluchi mnogo dobra caching sistema i go preporachvam na vseki, koito ima podobni problemi. Vednaj kachen v pametta vseki dokument go indeksirame s unique key i palnim edna Hash tablichka. Predi vsqko izvikvane, proverqvame dali veche ne sashtestvuva tozi kluch i samo ako go nqma, se sazdava nov key, a DOM parsva nov dokument.

V rezultat na vsichko tova, malko se uvelichi razhoda na pamet, no pak ostana postoqnen vav vremeto. Razbira se napravihme i mnogo drugi promeni, koito ne sa svarzani s XML, a poveche Java, no shte gi nahvarlqm nabarzo.

Osnovniq problem s pametta se okaza nepravilnoto izpolzvane na String. Zamenihme String obektite sas StringBuffer i metoda append(), sled koeto neshtata drastichno se promeniha v polojitelna posoka. Na men malko ne mi e qsna ideqta na serializiraneto i deserializiraneto, no imam chuvstvoto che tuk e imalo znachenie, nezavisimo che i dvata classa nasledqvat Serializable.

Inicializirahme i null-irahme vsichki novi ili veche ne izpozvani obekti, koeto pomaga pri izvikvaneto na gc(). Izvikvame Garbage Collectora vseki pat kogato razhoda na pamet nadvishi opredeleno nivo.

Sazdadohme i initial Caching, t.e. generirame parvonachalen cache za da ne se poluchava parvichno zabavqne, kogato za parvi pat se otvarq dadena stranica.

Obshto vzeto tova e. Drugite neshta baha neznachitelni.

Interesno mi e, kakvo tochno predstavlqva Serealiztora koito si napravil i ako mojesh da kajesh kakvo tochno pravi i kakav e smisalat ot nego. S udovolstvie bih poglednal coda ot chisto liubopitstvo, no edva li shte moga da se vazplzvam ot nego bez da znam prilojenieto mu, a to mi e dosta matno.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.