Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> XML
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема MS Word to XML  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 17:13



Podskashete sredstwo za convert ot .DOC kam .XML format?



Тема Re: MS Word to XMLнови [re: new]  
Автор Bлaди_ (Непознат)
Публикувано11.02.02 20:54



Mislq che samiq Word prelaga takyw export.



Тема Re: MS Word to XMLнови [re: new]  
Автор propeller (smart Ass)
Публикувано06.03.02 22:27



neznam dali osaznavash vaprosa si, no zadaden po tozi nachin, toi vsashtnost e bezsmislen. Ne mojesh ot proizvolen text da sazdadesh XML format file, bez da imash zadadeni pravila za tova. Word filovete sa edin vid textovi filove, a XML e markup language - darvovidna struktura s otvariashti i zadaljitelno zatvariashti tagove.

Mojesh lesno da convertirsh edin markup format v drug, naprimer HTML v XML ili obratnoto, za tova mogat da se polzvat t.n. XSLT processori.

Ostanaloto triabva sam da si go napravish. Az ot dosta vreme se zanimavam tochno s tova i ako te interesuva, dai mi malko poveche podrobnosti, kakvo tochno iskash da postignesh i ako moga shte ti pomogna.



Тема Re: MS Word to XMLнови [re: propeller]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано11.03.02 10:26



Da praw si , towa go znam.

Tochno kakwo iskam: Word format na file, koito ima sadarshanie i tekst. Konwerta da stane w HTML no ne w single file, a w razlichni files, kato ima edin index koeto e sadarshanieto, a wsichki tochki ot nego da badat w razlichni files.

Az ot XML ste si go konwertiram w HTML. Zatowa mi e nushno konwert ot Word kam XML.

Blagodaria za wnimanieto.



Тема Re: MS Word to XMLнови [re: new]  
Автор propeller (smart Ass)
Публикувано12.03.02 00:04



Tova deto iskash da go napravish e dosta interesno, no ne viarvam da uspeesh da namerish neshto gotvo, zashtoto e trudno da standartizirash Word document, t.e. otkade pochva i kade svarshva sadarjanieto, kade tochno e zaglavieto, kade pochva i svarshva texta na vsiako zaglavie, kak shte razlichish otdelnite paragrafi i drugi podobni ...

Ako az triabvashe da go pravia, shtiah da otvoria Word document za InputStream i da procheta sadarjanieto (ako mojesh da definirash kade pochva i kade svarshva) i shtiah da napalnia edin masiv sas zaglaviata. Posle, za vseki element ot masiva shtiah da otvoria OutputStream, shte mina oshte vednaj prez celia Word file tarseiki kade pochva texta (t.e. sravniavam porednoto zaglavie ot masiva sas String ot texta, taka shte znam kade pochva texta na tova zaglavie, saotvetno kraiat shte e tam kadeto e sledvashtoto zaglavie) zapisvam go vav file (moje da bade XML ili HTML format) i si gotov. Ako obache v samia tex imash razni simvoli ili grafiki, veroiatno nima da se poluchi mnogo dobre.

Skoro pravih neshto podobno i broiah tabulaciite "\t" za da razbera kade pochva novia paragraf, no pti teb trudnoto shte bade da razgranichish zaglaviata, osobeno ako sa na dva ili poveche reda, ako sa edin red moje i da se poluchi.

Za da napravish neshto takova ne ti triabvat tolkova XML poznania, otkolkoto I/O na saotvetnia ezik na koito shte go programirash.



Тема Re: MS Word to XMLнови [re: propeller]  
Авторnew (Нерегистриран)
Публикувано12.03.02 00:42



praw si , ste go prawia na Java mislia che ste se sprawia.

Blagodaria!



Тема Re: MS Word to XMLнови [re: new]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.03.02 15:18




!!!!!!!!




Тема MS Word to HTMLнови [re: propeller]  
Автор jamie (влюбен)
Публикувано26.03.02 16:35



Предлагам първо да го запишеш като HTML още в Word, после програмно (най-добре с JScript или VBScript през WSH-Window Scripting Host) да обработиш HTML- файла и да го разбиеш по признак (разделителя който ще използва WORD) на няколко други. От тях си създай ТОС (съдържание). Можеш да си помогнеш с Help Compiler - той е на подобен признак.

На самотен остров
ще те намеря...


Тема Re: MS Word to XMLнови [re: propeller]  
Авторguinni (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 12:09



Moje li niakoi da mi pomogne???

4rez xsl transformacia preobrazuwam xml dokument w HTML, koito predstawliawa 1 forma (text fields & option)popylnena s danni izwle4eni ot xml dyrwoto. bih iskala da moga da redaktiram tezi danni w tazi forma i we4e nowata tabli4ka(forma) da moga da ia save-na kato HTML dokument s nowite stoinosti. towa wyzmojno li e ?Niakoi ima li ideia kak stawa tozi fokus ???
Po princip moje i XML faila s dannite da se promeniat, no az si niamam i na ideia kak stawa towa i zatowa mi se stori po lesni da se zapazi infoto kato HTML. Problemyt e, 4e iskam da rabotia bez server, cialata rabota da stava na PC-to mi bez 4ujda namesa(naprimer kato doma6na programka), i zatova mi se iska6e da izpolzwam java script, koito da vyr6i cialata rabota po izvli4aneto i save kato HTML...



Тема Re: MS Word to XMLнови [re: guinni]  
Автор propeller (smart Ass)
Публикувано24.04.02 23:18



Az bih ti predlojil da go obrabotvash na nivo XML, no stava duma za XML parser i Java (JDK, ne go barkai s JavaScript ).

Ako ne iskash da go pravish s "doma6na programka", nai-dobre e da se obarnesh kam klubovete HTML, JavaScriipt ili Web Design.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.