Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 16.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Пак аз - за заплататанови  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.11.11 23:32



София, обяви от сферата на образованието и туризма, писала съм желано нето 850 лв с мисълта, че това е минимум, другата мисъл, че масата фирми не могат да ми предложат повече от 650 и третата мисъл, че там, където ще вземам 850+, се искат връзки като асансьорни въжета. Приятелите ми казват изобщо да махам тая графа с желаната заплата. Аз упорствам, че не искам да си губя времето с обяви със заплата наем и половина със съквартирант или половин наем сама.

Ценз образователен имам, трудя се върху магистратурата. Трудов опит, език, комп. грамотност не са ми само на хартия. На последното си работно място работих за официална 700, но някои месеци взимах между 850 и 900 лв.

Отчитам уж лошото финансово състояние на страната, но все пак.

Правилна ли ми е преценката?

И изобщо как се формира заплатата в различните сектори, че все ми убягва и гледам едни обяви с изисквания като слънце, а заплата 500, не пише нетна или брутна.

***
По некой път се отчайвам от днешната младеж. Нема уважение. Нема стил. Нема финес.

Редактирано от Aз бяx на 28.11.11 23:33.



Тема Re: Пак аз - за заплататанови [re: Aз бяx]  
Автор koordinat4ik (новак)
Публикувано01.12.11 20:45



go west



Тема Re: Пак аз - за заплататанови [re: Aз бяx]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано04.12.11 22:18



Разсъждаваш по комунистически... А изобщо не си забелязала че дойде новото добре забравено християнско мислене.

Най-важното е умението да си емпатична. Да вдъхваш доверие, лоялност и гъвкавост.

Махни я тази графа...



Тема Re: Пак аз - за заплатата [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано04.12.11 22:55



:)
Като го казваш, се сещам какви хора ме бяха интервюирали за точно такава заплата... Те самите не вдъхват доверие.
А и не мисля, че доверието има нещо общо в случая. Графата я виждат преди интервюто, а аз пък не причислявам към гъвкавостта да почна работа за минимална заплата; нито към доверието да ми кажат 'даваме толкова', докато не подпиша договора.

И, честно, не разбрах кое ми е комунистическо на разсъждаването.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 04.12.11 22:55.



Тема Re: Пак аз - за заплататанови [re: Aз бяx]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано05.12.11 21:04



Има голяма разлика между "комунистическото" и "християнското" мислене... за съжаление няма как да ти обясня разликата.

Но ти очевидно продължаваш да ги бъркаш и да си мислиш че "повредата е само в ретланслатора"...



Тема Re: Пак аз - за заплататанови [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано05.12.11 23:33



Нали затова те питам къде е повредата според теб.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: Пак аз - за заплататанови [re: Aз бяx]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано02.04.12 03:50



Аз ще ти кажа от моя опит - никога не вписвам това. Има хора които го правят - тяхна си преценка. Но аз никога не казвам , дори се дразня ако някъде трябва да попълня такова поле. Цифра казвам само на интервюто и то накрая по възможност, за да огледам мястото и хората и тогава плюс база длъжност и изисквания да си преценя колко мога да им взема.

Сега, вярно криза е. Жена ми 2010 опитваше да си търси работа безуспешно в туристически агенции - София, има висше в туризма има и опит - 600лв чисто макс беше което и даваха.

Нямам никаква идея в момента какво е положението, но принципно за мен е грешка че си пишеш изисквания към заплатата предварително. В смисъл това говори че не си гъвкава. А има и плюс и минус. Минуса го казах току що. Ако не си пишеш заплата, плюса е че може да попаднеш на место където да имаш възможност да изискаш повече.

В крайна сметка ти си преценяваш.

Иначе дали е бруто или нето - питай хората. Колко му е да дръннеш един телефон. Аз когато имам възможност най-много обичам да ходя по интервюта. Независимо дали наистина искам позицията или не. Ходил съм просто така понякога, например ходих на интервю за програмист в офиса на Вбокс7 преди години. По обява те си търсеха друг човек, но ЦВто ми им беше достатъчно интересно да ме извикат, аз пък просто бях любопитен да ги видя, да се запозная с хората и да си побъбрим. Така и стана, още в началото им казах, така и така идвам повече да се запознаем. Въпреки това си бъбрихме на всякакви теми. Това са и запознанства и бизнес-разузнаване. Никога не пречи да се разходиш, често научаваш нещо интересно.

Както казах - правя го когато имам възможност, макар че от 2010 и аз вече съм от по-заетите люде. Идеята беше - поне един телефон им дрънни.

Иначе - да знам - гадно е когато ти предлагат по-долу от това което искаш, но и пък никъде не пише че трябва да се съгласиш. А и в крайна сметка криза е - ако искаш нова работа трябва да си гъвкава, независимо колко струваш. Понякога просто трябва да се скатаеш докато мине бурята, после пак политаш.

Успех

ПС: Има и още нещо - ако впиша предварително цифра ми убиват кефа от пазарлъка и цялото интервю. Все пак за това е интервюто - казвате си по нещо, после почва надлъгването кой е по-по-най- и накрая идва тънкия момент когато те питат цифрата - поне при повечето така протича процедурата и тук е момента ако си играла добре да ги цакаш , щото иначе теб те цакат. Така че действай по твое усмотрение, но кефа от дебненето и боя с рекрутърката си е незаменимо удоволствие и преценката ти за това колко да си поискаш и какво ще и кажеш трябва да е кулминацията, нещо като оргазъма при секс, само дето носи по-различно удоволствие.

Та така.

Редактирано от OgnenDemon на 02.04.12 03:55.



Тема Re: Пак аз - за заплататанови [re: UbuHtu Man 11x]  
Автор ketsalkoatl (новак)
Публикувано21.06.12 07:18



Браво за упоритостта да оставиш графата със заплатата,
един съвет - ако крайната ти цел е 800 лв, напиши желана "1000 с коментар"
Общо взето в туризма заплатите са зле, другия шанс е да смениш сферата



Тема Re: Пак аз - за заплататанови [re: ketsalkoatl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.11.20 07:53



А идва времето когато работодателите ще ходят на интервю за кандидати!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.