Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:17 25.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Искам да напусна работа,но без вариант съмнови  
Авторkok12 (Нерегистриран)
Публикувано06.01.09 16:29



Здравейте и За Много Години
Знам,че има много писано тук по тези поводи,но случея тук е различен.
Накратко,имах срочен договор от 6-мес.,който изтече на 3.12.08 и от тази дата насам не съм подписвал нищо,а и не ми бе предоставено такова.Днес решиха да ми предоставят Допълнително Споразумение в което гласи,че искат отново срочен договор,което аз неразписах.И сега искам да напусна без предизвестие,понеже си намерих нова работа,искат ме там,като подчертая,че аз неполучавам заплата,тоест по Трудов договор нямам възнаграждение. Сега ако реша мога ли да им кажа ,че си ходя и почвам друга работа,без каквито и да било молби.


Просто искам да се махна и да продължа напред



Тема Re: Искам да напусна работа,но без вариант съмнови [re: kok12]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано15.01.09 11:42



странно... малко не разбирам какво се случва около тебе, но по принцип, ако няма изрично прекратяване на срочен договор, след изтичането му той се смята за безсрочен, в тоя смисъл - трябва да очакваш някакво предизвестие (според клаузите, които си подписал)...



Тема Re: Искам да напусна работа,но без вариант съмнови [re: kok12]  
Автор tonzos_justice (ReD LiOn)
Публикувано15.01.09 20:29



Къв е този трудов договор без РЗ? Че тя е задължителен реквизит бе пич. Вашто ТРЗ или оперативен как ги правят тези договори? За първи път чувам някой след д-р със срок на изпитание да предлага срочен. Пълна лудория, защото самото тълкуване на д-ра със срок на изпитание е след неговия край (не е прекратен в срока на изпитание) той да мине на безсрочен. Нищо не се подписва при неговия край, просто си на безсрочен д-р. Относно предизвестията трябва да са вписани в договора ти. Но щом РЗ няма, едва ли има предизвестия. Като подписвате нещо ПЪРВО ЧЕТЕТЕ! А ако не разбирате просто отворете гугъл, напишете трудов договор и всеки завършил средно образование за 5 минути ще чатне за кво иде реч. Успех!



Тема Майнови [re: tonzos_justice]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано18.01.09 22:18



не четеш. Не става въпрос за договор със срок на изпитване, а за срочен договор.



Тема Re: Искам да напусна работа,но без вариант съмнови [re: kok12]  
Авторibis (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 18:57



Странна ситуация, но при всички случаи трудовият ти договор вече е такъв за не определено време или окончателно сключен (т.нар. безсрочен). От това следва, че можеш да го прекратиш или по взаимно съгласие или с предизвестие. Интересен е въпроса за евентуално обезщетение, което би дължал за неспазено предизвестие щом в трудовия ти договор няма вписано възнаграждение. Моят съвет е:
Поискай прекратяване на договора по взаимно съгласие и ако ти създадат проблем включи в "преговорите" инспекция на труда, на които ще им е много любопитна да видят трудов договор без един от задължителните атрибути - възнаграждение



Тема Re: Искам да напусна работа,но без вариант съм [re: ibis]  
Автор unforgettable (beatlefan)
Публикувано23.01.09 12:13



струва ми се, че става дума за неполучено трудово възнаграждение, а не за липса на такова по договор.. ако наистина не е получено в срок (ако в договора няма срок, то обичайния за фирмата от предходните месеци) това си е основание за напускане на секундата.

And in the end
The love you take
Is equal to the love
You make...

Редактирано от unforgettable на 23.01.09 12:14.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.