Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 18.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Моля за съвет - очаквана заплата  
АвторГapo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 22:05



Предстои ми интервю за работа и съответно ме очаква въпросът каква заплата очаквам. За мен въпросът не е никак лек, понеже има много влияещи фактори:

1: Фирмата е западноевропейска, сега навлизаща на българския пазар, като назначението ще бъде евентуално първо там с цел обучения, после и прехвърляне в БГ. (Самото интервю ще е в чужбина и ще бъда назначен първо в централата, не директно в българското представителство)
2: Фирмата е малка
3: Става въпрос за работа в БГ все пак, което значително снишава претенциите
4: Позицията е отговорна и ръководна, международни инвестиционни проекти главно в областта на недв. собственост и консултиране на западноевропейски концерни относно инвестициите в БГ, цялостен контрол по изпълнението от самото начало до пълен завършек на проектите.
5: Личен фирмен автомобил
6: Условие е завършено в чужбина висше образование в областта на финансите (което при мен е факт), български език и перфектен чужд език (имам го)
7: Опит не се изисква поради спецификата на позицията, започва се с едногодишно обучение в централата преди прехвърлянето
8: В описанието на позицията се споменава: изключително добро заплащане за българските стандарти

Както виждате много противоречиви фактори, които бутат заплатата или нагоре, или надолу.

Може ли някой да даде приблизителна преценка?



Тема Re: Моля за съвет - очаквана заплатанови [re: Гapo]  
Автор JoroS (член)
Публикувано09.01.09 07:10



Просто кажи заплатата, която смяташ, че е нормално да получваш за тази работа, с уговорката, че си съгласен да започнеш с по ниска за периода на обучение.



Тема Re: Моля за съвет - очаквана заплатанови [re: JoroS]  
АвторГapo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 15:04



Ами там е проблема Жоро, че не знам каква е нормалната заплата за позицията. А обучението не е в София, а там, където средната заплата е в пъти по-висока. Ако започна с да кажем 2000 Евро (което си е малко за тукашния стандарт и е обикновено брутна заплата на секретарка) то 4000-5000 лева за в София след това не са ли малко множко все пак. На всеки му се взимат добри пари, но нали трябва да сме реалисти.



Тема Re: Моля за съвет - очаквана заплатанови [re: Гapo]  
АвторJoroS (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 19:17



Зависи. За отговорна работа не е много.

А има и друг механизъм - заплата плюс процент.

Досадното е, че съм в съвсем друга област и нямам престава за твоята. А и съм от другата страна на барикадата





Тема Re: Моля за съвет - очаквана заплатанови [re: Гapo]  
АвторTrinny (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 16:07



За отговорна и ръководна работа, да не се изисква опит?!......малко не ми се вярва...

Питай на интервюто за заплатата, питай и колко кандидатсващи има за позицията. Всичко е индивидуално и въпрос на късмет.





Тема Re: Моля за съвет - очаквана заплатанови [re: Trinny]  
АвторГapo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.09 20:38



Опит не се изисква, но пък имаш 1 година обучения, през която придружаваш други проекти в цяла Европа и така се учиш точно на това, което ще ти трябва. А и позицията е много специфична.

Изобщо, това което наблюдавам при много български работодатели е, че все искат да намерят кандидат с много опит, но пък и да е млад, с N на брой дипломи и т.н. и ако може да работи и за малко пари. А не са готови да изберат някой интелигентен младеж и да инвестират в обучението му и така да го стимулират да остане по-дълго във фирмата.

Както викаше дядо ми бог да го прости, за да ти е вярна една жена цял живот, трябва да я вземеш още малка и да си я отгледаш.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.