Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 20.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Имат ли право?нови  
Авторбeзpaбoтнa (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 21:54



Здравейте,

Искам да споделя с вас какво ми се случва по време на кризата :). И понеже съм сигурна, че и други работодатели ще си напрегнат мозъка, за да измислят всевъзможни варианти да си спестят паричките, та си викам да се посъветвам с Хората.


Започнах работа като детски аниматор в голям търговски център. Първо, говорихме за една заплата, ама не ми беше съобщено каква ще фигурира в договора... защото всички знаем, че 60-70% от работещите ги осигуряват на по-ниска заплата, отколкото реално получават, все пак масова практика си е, нямаше къде да мърдам ). Второ, работех като аниматор, а бях назначена като "Продавач-консулстант"?!!! Айде няма да споменавам за допълнителните изработени часове, които се заплащали допълнително, ама никъде не се записват .
Случи се така, че след като бях работила вече месец, ни събраха, за да ни информират за "някои промени", които неминуемо щяха да ни засегнат.

Та с две думи, намаляха заплатата с 25%! После, половината от остатъка го дават в кеш, а за стойността на другата половина - взимаш стока (от търговския център!). Казаха, който иска да напуска. В крайна сметка, никого не могат да задължат да остане... при новите условия, и то без писмено съгласие. Както и да е, реших че за 180лв няма да седя, пък на фона на цялата немотия, косур ми дрехи на Versace .
Имам да получавам една заплата, за която вече 2ра седмица ме въртят (въртят само тези, на които условията не им допаднаха, тези които останаха, са получили някакви пари.....) да не говорим, че имат идея да внедряват замисления план със задна дата, демек, парите за изработения ми месец, да ми бъдат изплатени по схемата описана горе . Та питам аз, имат ли право да променят сумата (че и формата) на възнаграждение за минал период, за който писмено е договорено друго.



Тема Re: Имат ли право?нови [re: бeзpaбoтнa]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано17.12.08 22:52



Докато не си сложиш подписа на документ със задна дата - нямат право. Въпроса е, че повечето предпочитат да не се занимават, а да се подпишат и да вземат някакви пари, отколкото да тръгват по съдилища.



Тема Re: Имат ли право? [re: бeзpaбoтнa]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 00:22



Има си закони и Кодекс на труда.


Иди в Инспекция по труда, на бул. Г.М. Димитров, с писмено изложение и факти, и с всички документи, с които разполагаш.

Някъде зад КАТ ли го водеха, малко зад Техническата библиотека. Дървеница мисля, се води. Погледни си в бгмапс.

Там ще ти кажат какви са ти правата и как да подгониш въпросния работодател! Аз този бих го опекла на жар, бавно, докато почне да му се пържи сланинката! Колкото повече пострадали си търсят правата, толкова повече няма да има такива нагли "работодатели"! В моите очи това е пладнешки обир!


Не се давай, и се бори за правата си, ако би имала идея колко много права имаш, стига да можеш да ги докажеш! Можеш да го натикаш в кучи гъз, въпросния "работодател"!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.