Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 16.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Кажете сега относно кризата  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано10.12.08 22:02



как намирате пазара на работна ръка?

По мое мнение се опитват да свалят гнусно заплатите, освен други хватки за мачкане на кандидатите, за да ги направят на пюре и да ги вземат готови на всичко, мекички и сладки и усмихнати, само и само.


Знам, че и работодателите трябва да оценяват, но както попитах една гнусна лелка в една смотана агенция, ако един работодател е почнал да оцелява от откраднатите стотинки на служителите си, дали това не е началото на фалита му? Но явно оцеляването за някои хора е въпрос на безнаказаност....


ВъпросТната гуспужа ми тикна гулем формуляр с математически задачки, 3 листа, първите бяха от сорта "събери и умножи по подобие с картинки" и разни човечета, после числови редици (погледнах го и през цялото време се чудех, ако се намери кой да ме назначи с такъв тест, дали ще ме кара да решавам по цял ден кръстословици или да участвам в лотария? за какво им е да знаят дали мога да разлагам числови редици и да извеждам формулата???? и най-паче, дали изобщо някой ще погледне многочасовите ми математически усилия???), после решавах езикови тестове....при които установих, че изпитващите са няколко нива много по-зле от мен (живях abroad няколко години и със сигурност съм практикувала езика на толкова нива, на колкото и филолог не би могъл, стоейки тук....между другото, самата изпитваща беше филолог и езика й беше толкова мизерен, че тя самата се засрами, не изключвам вероятността изобщо да не ми се обадят повече просто защото тя ще ме отреже от срам....)


И така, какви са изпитанията ви сега, в кризисната гнусна ситуация на сегашния гнусно мизерен трудов пазар в България?


Чудя се дали да не се върна abroad... още се чудя, поради разходите. И все пак се чудя. напълно е възможно, ако поставят хората в тотална безизходица, тея хора просто да ги дигнат на юруш....дай боже, ама като знам какви овци и кози само преживят у милата рОдина....


Пак ще се лъжеме, че те ни плащат, а ние работиме! Искам да е точно обратното, ама работодателите нямат дарман за това! на кой му се плаща за системи за ефективност и за съвременни условия на работа...всичките са селяни от Родопско, които си въобразяват, че като си дигнат гегата в "офиса", и "овците" требе да заблеят по диригентата....



Тема Азнови [re: ***]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано16.12.08 12:49



един такъв, дето ми се пени още в първите минути на интервюто, знаеш ли как пък ще го взема на работа...



Тема Re: Азнови [re: Smile]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 19:35



Един такъв работодател, който си мисли, че "дава" хляба", а не става дума за взаимни и коректни взаимоотношения, знаеш ли па как ша го погледна, изобщо за вечни времена!


И като е толко важен, нека наема неграмотни и тъпи роби! Освен роби, друго не могат и да бъдат! Ясно е кога се създава продукт.... не и от роби, които не могат да си вдигнат главата от робия и от немотия!

Само механична и физическа работа за робите! А за работодателите на роби - въстания и невежи роби, глава да не вдигат от проблеми с невежи и тъпи сляпо изпълнителни роби,сковани от ужас за хлебеца си в размер на 1 минимална работна заплата!



Тема Бла-бла-бланови [re: ***]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано17.12.08 22:49



Я си дръж емоциите, ако обичаш.
И да - работодателя дава хляба, 'щото колкото и да си кадърен, някой трябва да те наеме, нали?
Я виж само колко пъти си употребил думата "роби". За един интервюиращ това изказване казва всичко.
Много претендираш за коректни отношения, но ти участваш ли в това? Демонстрираш неуважение от първия контакт, правиш се на всезнаещ... ами чудесно, хващай си пътя и стой гладен за вечни времена.



Тема Re: Бла-бла-бланови [re: Smile]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 00:11



Да, точно това не им харесва на бг работодателите, нали, че нЕкои хора си имат хлеб, не им го дават?


Аз сама съм си създала алтернативи, но колко са тея като мен? Като свикнете работодателите в бг да спазвате елементарни закони, тогава ела ми говори кой ми дава хляба!


С право се фръцкам на който си искам работодател, аз не съм зависима от който и да е работодател, кеф ми да му работя, кеф ми не! Имам си професия, която ме храни, без някой да ми е работодател, и НИКОЙ НЕ МИ ДАВА ХЛЯБА, АЗ РАБОТЯ ЗА СОБСТВЕНИЯ СИ ХЛЯБ И НЕ СЕ НАЛАГА ДА СЕ МОЛЯ НА НЯКОГО, ЗА ДА ИМАМ ХЛЯБ!


Така го разбират работодателите в България, да! Че хората им се молят и са им роби без глас и мнение!


Докато искате роби, роби ще получавате!

Съзнателни и интелигентни хора няма да имате в предприятеията си, защото роби искате, роби назначавате и роби се правят, че ви работят робски труд!


За съзнание и самосъзнание не става дума, нали? Особено от страна на работодател? Хак ви е, че имате ниска производителност и роби ви работят!



Когато се развила манифактура през Средните векове и машините вдигнали производителността, точно такива мракобесници като теб са горяли машини и са ги разбивали и трошали, защото не можели да приемат, че РОБИ ВЕЧЕ НЯМА!


Ако искаш роби, ще имаш приходи като от роби, и ще живееш в робовладелството, тоест ще се налага да плащаш на хиляди невежи послушковци за мижав резултат! Мислещите хора са проблеми, но без тях няма машини и просперитет, и технологии!


Затова в България умствения труд е евтин и се изнася, а беге работодателите се правят на умрели хлебарки и не искат мислещи и образовани хора! Много им пречат високите заплати на мислещите обрзовани хора и високата производителност, и моженето и знаенето на тези хора!


То как ще е възможно иначе некой тъпанар с претенции да иска да ти плаща за 240 лв минимална заплата, за да го направиш интернет милионер! От мойто ум, в твойто джоб! Еми не става!


Умовете си работят, и си работят добре, ама явно не за беге работодатели, хихииииии!





PS: дукът не можети да плащати за умове, шъ плащати за роби!



И с роби шъ са занимавъти...и нема да са уплаквати!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.