Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 25.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема прекратяване на договор  
Автор gts2 (непознат )
Публикувано30.08.08 23:51



"През изпитателния срок Работодателя може да прекрати настоящия договор без предизвестие.След изтичане на изпитателния срок и превръщане не договора в такъв за неопределен срок, той може да бъде прекратен от всяка от страните чрез писмено предизвестие със срок: 30 дни."

Това е извадка от трудовия ми договор.В рамките на изпитателния срок какъв е редът, ако реша да напусна работа, и какви са евентуалните последици за мен?
Силно съм обезпокоен,че нямам право да го прекратя или че трябва да платя някаква неустойка.Надявам се да получа отговор скоро, за да знам какво да правя.
Благодаря предварително.



Тема Re: прекратяване на договорнови [re: gts2]  
АвторПeтя (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 10:51



Ами просто му дай предизвестие 30 дни. по взаимно съгласие той може да те освободи и след 2 дни ако пожелае. Прецени си дали ще ти създава пречки при напускането. Ти защо ще напускаш ?



Тема Re: прекратяване на договорнови [re: gts2]  
Авторkokiche (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 13:55



По време на изпитателния срок можеш да напуснеш без предизвестие.



Тема Re: прекратяване на договорнови [re: kokiche]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано01.09.08 21:18



Не може, защото очевидно в случая срокът е само в полза на работодателя ("работодателят може да прекрати..."). Предизвестие или взаимно съгласие.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.