Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 20.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми * *Кратък преглед

Тема прекъсване на майчинствонови  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 08:46



Предлага ми се работа от 15 септември като учителка в една от гимназиите в града. В момента съм в майчински до март 2009 г. и ако се съглася на предложението, майчинските ми ще бъдат спрени /в размер на минималната работна заплата в страната/ и ще получавам учителска заплата /около 400 лв/.Договорът ми най-вероятно ще е изпитателен за 1 година. Проблемът е , че вече повече от 8 години не съм практикувала професията учител и ще ми е доста трудно /поне в началото/... Досега съм работила в същото училище на длъжност не по специалността и по-ниско платена от учителската. Въпреки това работата ми харесва и ако зависеше от мен след изтичане на майчинските, отнова бих се върнала там. Доколкото разбрах обаче, ще съкращават бройката, затова директорът ми предлага новоосвободеното учителско място.
Аз обаче се двоумя...въпреки доброто предложение...
Вашият съвет?
Решение трябва да съм взела до понеделник.





Тема Re: прекъсване на майчинство [re: Heли]  
Автор coccinella (майка юнашка)
Публикувано27.06.08 17:01



Ако приемеш освен заплата ще получаваш и 50% от майчинството докато детето навърши 2 год.



Тема Re: прекъсване на майчинствонови [re: coccinella]  
АвторMимa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 17:37



значи ако се върнеш на примерно старата си работа,получаваш 50% от майчинските.Това не го знаех,мерси.Много сте полезни.Все още не съм майка за това никога не съм се интересувала от въпроса,съвсем случайно попаднах на информацията,но никога не е късно да научиш нещо ново





Тема Re: прекъсване на майчинствонови [re: Heли]  
АвторKokiche (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 22:49



Нели,
Помисли първо дали като се върнеш на работа, от училището няма да ти правят проблеми с болничните, които неминуемо ще се налага да ползваш, ако детенцето ти е записано на ясла. Аз лично се върнах на работа, когато моето дете беше на 1г. 3м. Беше кошмарно- 1 седмица на работа, 2 седмици в къщи... и съм благодарна на тогавашните ми работодатели, че нито веднъж не направиха дори фасон.
А иначе coccinella е права, докато детето ти навърши 2 години ще получаваш освен заплатата ти и 50% от майчинството.



Тема Re: прекъсване на майчинствонови [re: Kokiche]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 09:25



Предварително бяхме решили детето да не ходи на ясла /заради болестите/, но предвид обстоятелствата, ако започна работа, бабите /и дядовците/ ще са в готовност.

А и вече е късно тепърва да го записвам...
Най-големите ми притеснения са свързани с учителството - изисква големи отговорности, енергия и психическа издържливост.Чудя се как ще съвместявам всичко това с вниманието към детето ми...



Тема Re: прекъсване на майчинствонови [re: Heли]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано29.06.08 13:53



защо - даже вече ще имаш просто повече от едно дете - няма да ти е сложно!




Мъжете знаем защо!

Тема Re: прекъсване на майчинствонови [re: 747]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 15:23



За сложно - не знам, но със сигурност поне няма да ми е скучно...


Бика - за рогата и ...




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.