Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:44 19.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема Напускане без спазване срока на предизвестиенови  
Автор aнoнимнa ()
Публикувано24.06.08 12:46



Здравейте,

имам следния проблем - в момента работя, но си намерих друга по-добра и по-доходна работа. На новото място искат да започна от 1 юли, предизвестието ми обаче важи до 20-ти и от старата работа не ми дават да си тръгна дотогава. Има ли начин да си тръгна по-рано и какво ще стане, ако го направя? Ще се радвам на мнения от компетентни или минали през това хора.
Благодаря предварително.



Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестиенови [re: aнoнимнa]  
Автор aнoнимнa ()
Публикувано25.06.08 12:21



Има и още нещо - работодателят ми не е разписал, нито е завел някъде молбата, която му подадох. Казва, че била само за него, да знаел, че ще напускам. В такъв случай тече ли предизвестие? Ако се махна предварително, дали могат да кажат, че ме уволняват дисциплинарно и да понеса санкции, понеже молбата за напускане не се води никъде?



Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестие [re: aнoнимнa]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано25.06.08 12:40



Първото нещо което трябва да запомниш при работа с документи е че се взема входящ номер, именно той доказва че дадеия документ е заведен по канален ред.

Колкото до напускане без предизвестие погледни по-долу има подобни теми, цитиран е и члена от кодекса на труда - в общи линии носиш 2 молби 1 за напускане по взаимно съгласие и втората за напускане без предизвестие, ако не мине първата и не се разберете пускаш 2-рата и трябва да се внесе 1 брутна работна заплата (според договора на който си назначена че има и разминавания) в касата на фирмата.

Проблемите които могат да възникнат са ако си материално-отговорно лице... тогава така или иначе докато предадеш всичко трябва да си там.

поразрових се и ето едно мнение със цитирания член от кодекса на труда :



така че пусни на гугъла "кодекс на труда" и погледни какво пише в този член и уповавайки се на него... и все пак пробвай дали ще мине номера с "взаимно съгласие" че 1 брутна заплата не е малко пара....


"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Редактирано от Диaн на 25.06.08 12:44.



Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестиенови [re: Диaн]  
Автор aнoнимнa ()
Публикувано25.06.08 14:08



Благодаря много за помощта. 1 брутна заплата на мен не ми пречи толкова, осигуряват ме на доста по-малко, отколкото в действителност получавам. Но с взаимното съгласие няма да стане, сигурна съм, говорих с тях.



Редактирано от aнoнимнa на 25.06.08 14:11.



Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестиенови [re: aнoнимнa]  
Автор!!!!! (Нерегистриран)
Публикувано26.06.08 19:33



При неявяване на работа 2 дни следва дисциплинарно уволнение,което също означава обезщетение в рамките на една брутна заплата.



Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестиенови [re: Диaн]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.06.08 12:57



а къде пише, че трябва да се внасят в касата някакви пари?
Пише: Чл. 220. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Страната, която има право да прекрати трудовото правоотношение с предизвестие, може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, при което дължи на другата страна обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестието.



Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестиенови [re: f(x)dx]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано27.06.08 13:54



(1) Страната, която има право да прекрати трудовото правоотношение с предизвестие - това не е ли работника в случая?
- може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, при което дължи на другата страна обезщетение - това не е ли работодателя??
- в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестието. - тук вече мисля е ясно.

Или се бъркам?? ще се радвам ако бъда поправен и за в бъдеще не заблудя някой.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестиенови [re: f(x)dx]  
Автор aнoнимнa ()
Публикувано27.06.08 15:30



Е, аз го разбирам като да ми удържат последната заплата, или поне тази част, която се води по договор.



Тема Re: Напускане без спазване срока на предизвестиенови [re: Диaн]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.06.08 17:45



Според мен всичко правилно разбираш до момента, в който се урежда задължението на работника.
Никъде не е записано, че той може да прекрати договора след като внесе в касата на предприятието една брутна заплата. Предлагам ти няколко други варианта:
1. Предприятието просто не му изплаща заплатата за текущия месец. Масовата практика в България е заплатите да се изплащат най-рано на последния работен ден на месеца, за който се отнасят
2. Договарят се да се издължи разсрочено. Примерно на равни месечни вноски
3. почват да се съдят за едната заплата




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.