Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 23.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема интервю за работа  
Автор galinkaaa (непознат )
Публикувано08.06.08 01:45



Здравейте, тъй като не съм доволна от сегашната работа, кандидатствах за работа в друга компания за по-ниска позиция.Поканиха ме интервю. Задаваха ми много провокиращи въпроси, което е нормално..Естествено попитаха ме е каква заплата очаквам.Аз отговорих, че в момента получавам еди колко си, и не мога да си позволя да падам под тази граница.Отговориха ми, че за тази позиция не могат да ми предложат толкова пари, и ми предложиха алтернативен вариант за друга позиция, с цел да получавам желаната сума , и да не падам под нивото което заемам на сегашната си работа..Казаха ми, че сега подготвят конкурс, за който ще ме имат предвид,но и аз да си следя обявите за работа.
Въпросът ми е следният? Смятате ли , че това беше техният начин да ми кажат НЕ, или наистина са преценили, че за другата позиция съм по-подходяща??



Тема Re: интервю за работанови [re: galinkaaa]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано08.06.08 20:54



Ако не са те преценили като подходяща за другата позиция, нямаше да ти говорят за нея. А щом са ти казали, че за длъжността, за която кандидатстваш не могат да дадат повече пари, не са ти казали не, просто са те информирали за ситуацията, виждайки, че ти самата ще откажеш да започне при тях.



Тема Re: интервю за работанови [re: SoulMate]  
Авторбoбo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 03:47



По-скоро са те отхвърлили учтиво защото не могат да ти платят сумата,която желаеш,а иначе това за конкурсаната позиция ми се струва доста вятърничева история,шанса дори и да има такова нещо и всичко да си е както си е по-закон е минимален,а и със сигурност конкуренцията ще е голяма.Най-показателен е факта,че не са ти дали някаква ориентировачна дата,на практика вече си минала интервюто така,че ако ще те одобряват трябва да стане по-документите,които си има представила вече.С едно изречение-Не възлагай големи надежди,а се поразтърси още наоколо..



Тема Re: интервю за работанови [re: galinkaaa]  
Автор Enduring_Knight vs2_OO (Всичко е любов!)
Публикувано16.06.08 21:28



Това е техният метод да те пробват за лоялност.

По дифолт не се коментира:
1. Позиция, която е равна или по-висока от интервюиращия.
2. Заплатата при бившия работодател. Даже нищо не се коментира за бившия. Защото така показваш че умееш да пазиш поверителна информация.
3. Умения неизисквани да се вършат от позицията за която се кандидатства.

В Джоб.бг има описани начини за правилно представяне на интервю и т.н.


Това, че не са те наели обаче не означава, че завинаги са ти затворили вратите.

Проверявай и поддържай връзка с тях. Само така ще можеш да разбереш къде си и какво трябва да понаучиш за да те наемат.


Успех!




Време е за мечти!

Тема Re: интервю за работанови [re: galinkaaa]  
Авторgalinka (Нерегистриран)
Публикувано18.06.08 19:40



Знам, че не се коментира заплатата при настоящият работодател, но на въпрос каква заплата очаквам смятам, че беше редно да кажа, на какво ниво съм в момента, и че не желая да падам под него.Смятам, че това е най-адекватното поведение, защото ще бъде загуба на време и заблуда ако спестя тези факти.Бях наясно , че кандидатствам за по-ниска позиция в сходна институция, както и за границите на заплатите, но въпреки това реших да пробвам.Човек никога не знае. Или аз грешно разсъждавам?



Тема Re: интервю за работанови [re: galinka]  
АвторCoфия (Нерегистриран)
Публикувано06.07.08 09:35



Права си! Човек трябва да пробва, пък каквото стане...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.