Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 24.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема трудов договор - прекратяване  
Авторpибa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 19:22



здравейте

преди няколко месеца излязох в неплатен отпуск,
сега искам да напусна фирмата в която рабтя,
ходих там и от човешки ресурси ми обясниха че трябва да платя някакви осигоровки които не съм плащал

наистина ли трябва да ги плащам и изобщо мога ли да подам молба за напускане след като съм още неплатен откуск


благодаря



Тема Re: трудов договор - прекратяваненови [re: pибa]  
Авторeзepo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 13:08



Като си в неплатен мисля, че здравните осигуровки бяха за твоя сметка- сигурно тях трябва да платиш. Пък за напускането не смятам, че има законова пречка.



Тема Re: трудов договор - прекратяваненови [re: pибa]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 10:57



по време на неплатения отпуск през първия месец осигуровките са за сметка на работодателя, а през следващите месеци работодателят е длъжен да ги внася, но са за твоя сметка. Договорът може да бъде прекратен по взаимно съгласие или с едномесечно предизвестие. Не виждам смисъл работодателят да изисква от теб предизвестие при положение, че си в неплатен отпуск





Тема Re: трудов договор - прекратяваненови [re: pибa]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 14:59



Здравейте!
И аз искам да попитам нещо по въпроса за прекратяване на трудовия договор.От 4 години работя в една фирма, но вече съм твърдо решена да си търся друга работа... Въпросът ми е : ако си намеря нова работа и нямам едномесечен срок за предизвестие, какъв е редът за напускане... Благодаря ви предварително!



Тема Re: трудов договор - прекратяваненови [re: Bили]  
Авторпич (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 22:33



Според КТ предизвестието е 1 мес., освен ако в ТД не е установено друго (макс. 3 мес.). Ако от новата работа толкова не могат да те изчакат, има вариант ТД да се прекрати по взаимно съгласие (възможно е и от следваща дата). Ако сегашният ти работодател не приема по взаимно съгласие, има вариант да се плати от служителя времето за неспазено предизвестие. Като толкова дават зор новите могат да платят предизвестието вместо теб. Ето начин да разбереш толкова ли те искат наистина

.



Тема Re: трудов договор - прекратяваненови [re: Bили]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 11:12



Благодаря за изчерпателния отговор!
Имам още един въпрос : има ли разлика при прекратяване то на трудовия договор без предизвестие при постъпване на държавна работа/служба/?
Благодаря предварително



Тема Re: трудов договор - прекратяваненови [re: Bили]  
Авторпич-... (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 20:09



Не би трябвало да има значение за новата работа как си напуснала предишната (е, може би, дисциплинарно уволнение би повлияло

)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.