Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 19.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема психологическите тестовенови  
Авторclass (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 12:39



здравейте! прегледах част от темите в този форум, но не видях подобна, моля за извинение, ако вече е обсъждана! поводът: при кандидатстване за работа ми правиха поредица от психологически тестове (не за първи път, но за първи път си направиха труда да ми ги разтълкуват). останах изненадана от възторга, с който ми обясниха колко ценен кадър съм, team player, работещ с потоци от информация и т.н., но няма да навлизам в подробности. прииска ми се да имам разпечатано това мнение на психолозите, за да мога да го ползвам по-нататък, но се оказа, че няма такава практика. помогнете ми, ако знаете къде и как може да се направи такъв тест, на който обаче резултатите да са "документирани" и надеждни? благодаря!



Тема Re: психологическите тестове [re: class]  
Автор actress (изследваща)
Публикувано25.10.05 13:47



няма как резултатите да са "документирани", тъй като по суровия бал психологът ти прави интерпретацията, която е специфична и само за теб.т.е. в професионалното тестиране няма готови интерпретации и ключове, както при популярните. при професионалните в зависимост от балът ти по всяка дименсия или фактор се изготвя профил и всеки фактор обикновено кореспондира с другия и т.н и т.н в зависимост как е конструиран самия въпросник
можеш да си направиш профил лично за теб, като си поръчаш срещу заплащане

предполагам,че в случаят, който спомена става въпрос за ХИЛ /HILL/- те имат подобна практика, но ще се въздаржа от коментари

"След като къщата гори, поне да се стоплим."


Тема Re: психологическите тестовенови [re: actress]  
Авторclass (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 14:10



благодаря за изчерпателния отговор! ... и още един въпрос - къде мога да си поръчам срещу заплащане такъв тест, а после резултатите да мога да си ги ползвам при други случаи, т.е. вероятно ще е необходимо да се цитира теста, ойто ми е направен или да се спомене името на психолога, направил интерпретацията - за по-голяма тежест на информацията! изобщо прави ли някой тук такива неща?



Тема Re: психологическите тестовенови [re: class]  
Автор actress (изследваща)
Публикувано25.10.05 14:54



ами лично аз не се сещам за какво можеш да използваш резултатите...освен за твоя информация, разбира се
ако имаш предвид да използваш инфото за пред агенциите за подбор няма да ти свършат работа, защото първо досега не съм срещала подобна практика кандидатите да отиват с готов личностен профил и второ агенциите работят със собствени стандартизирани методики, които много държат да използват.
доколкото за изготвянето на профили -може да ти го изготви всеки практикуващ психолог, ако искаш мога да те свържа/пусни на лични бележки/ но трябва да решиш какъв да бъде или по-точно каква ще е целта му,за да реши психологът какви въпросници да използва
обикновено за изготвянето на профил се провежда и интервю

"След като къщата гори, поне да се стоплим."


Тема Re: психологическите тестовенови [re: actress]  
Автор sve* (непосветен)
Публикувано25.10.05 20:55



Ето 4 въпроса, които използват кадрови служби на световно ниво за да оценят способностите на кандидати за работа.

Въпрос 1: Как да напъхаме жираф в хладилник?
Правилен отговор: Отваряме вратата на хладилника, пъхаме вътре жирафа, затваряме вратата на хладилника.
Този въпрос помага да се изясни, дали нямате склонност към търсене на много сложни решения за прости ситуации.

Въпрос 2: Как да се постави в хладилник слон?
Неправилен отговор: Отваряме вратата на хладилника, пъхаме вътре слона, затваряме вратата на хладилника.
Правилният отговор: Отваряме вратата на хладилника, изваждаме отвътре жирафа, пъхаме слона, затваряме вратата на хладилника.
Този въпрос помага да се изясни, способни ли сте при взимане на решения да отчитате вашите предходни действия.

Въпрос 3: Лъвът свикал общо събрание на всички животни. Явили се всички, освен едно животно. Кое животно не се е явило?
Правилният отговор: Не се е явил слонът, нали е в хладилника...
Този въпрос проверява вашата памет.
Дори и да не сте отговорили правилно на предишните три въпроса, ви остава шанс да покажете на какво сте способни.

Въпрос 4: Как може да се пресече широка река, пълна с крокодили?
Правилният отговор: Плувайки. Нали крокодилите са на събрание у лъва.
Този въпрос изяснява дали се учите от собствените си грешки...

това, че всички мислят еднакво, не е гаранция, че мислят правилно


Тема Re: психологическите тестовенови [re: sve*]  
Авторclass (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 11:37



useful info! :-)
10x



Тема Re: психологическите тестовенови [re: actress]  
Авторclass (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 18:35



ами, не смятах да си я сложа в рамка на стената... мислех, че така мога да използвам резултатите (от някакъв по-общ психологически профил), когато кандидатствам за работа директно при работодател, който си няма HR и не работи с агенция за подбор на персонал. събирам си плюсовете, щото не знам кога може да са ми от полза - семейство храня, все пак!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.