Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 19.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Тема как оценяватенови  
Авторзaropka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 10:43



много ми е важно да знам как оценявате например знанията и уменията на един инжинер, или ай ти специалист или маркетолог например, т.е. човек който е тясно профилиран и само един специалист от неговата област би могъл да го оцени.



Тема Re: как оценяватенови [re: зaropka]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано05.08.05 11:29



Предполагам това е въпрос към агенциите за подбор?
Много ясно, никой не е специалист по всичко, за да може да оценява всякакви професионални качества. Затова при подбора участват колеги, специалисти в конкретната област. Но познай в колко от агенциите за подбор има налични такива. Това е и една от причините поради които не ползвам тази услуга.



Тема Re: как оценяватенови [re: зaropka]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано05.08.05 11:33



че ти сам,-а си отговаряш: "само един специалист от неговата област би могъл да го оцени." сиреч (поне при нас), това се прави със специални тестове за конкретните знания и умения, които са разработени от наши външни експерти и после те си ги проверяват (или са ни дали "ключ")... а може би се опитваш да дадеш начален тласък на нова дискусия по вече нееднократно дъвканата тема "Може ли един нищо и никакъв тъп ЧР да оцени мен, великия инженер"...


Мъжете знаем защо!

Тема Re: как оценяватенови [re: зaropka]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано05.08.05 11:38



ето ти идея, ако може да ти обясни достатъчно добре с какво се занимава, то поне знаеш, че го бива в това да е търпелив към околните

The One You Love To Hate


Тема Re: как оценяватенови [re: the_dude_78™]  
Авторзaropka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 12:23



някъде бях чела нещо в този дух -някой разбира наистина от нещо, ако може да го обясни на всеки човек, независимо от нивото му



Тема Re: как оценяватенови [re: 747]  
Авторзaropka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 12:40



ми много ми е странно как тестове могат да мерят определени специфични умения и начини на работа, освен ако не са конструирани така, че кандидатът да изпълнява определени поръчки и задания (което би отнело наистина много време, за да е качествена процедурата), а не чисто информативно да показва дали нещо го знае или не го знае или да обяснява на сухо как би се справял или не.
ми просто смятам, че има доста добри специалисти, но по някакъв начин не всеки умее да блесне пред публиката ейч ари или човекът просто не е свикнал да се самоизтъква

чувала съм,че някои агенции са се натъквали на прекрасни сиви-та, на цитирам "като го пипнеш навътре и разбираш,че това е въздух под налягане$
та въпросът няма ли вече някакви специфични техники, които да дават добра предсказателност и вършат някаква работа в подобни случаи



Тема Re: как оценяватенови [re: зaropka]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано05.08.05 12:47



има


Мъжете знаем защо!

Тема Re: как оценяватенови [re: зaropka]  
Автор actress (изследваща)
Публикувано05.08.05 13:11



да не говорим, че почти всяка професия включва голям и разнообразен комплекс от специфични и неспецифични умения, способности и познания. Това е като тестовете за интелигентност, които всъщност е ясно, че не могат да обхванат и измерят интелекта на един човек именно защото интелекта е събирателна от множество компетенции, фактори, поведения, реакции, логически задачи и т.н и т.н
Именно тази комплекс от специфични и неспецифични умения не се поддава
на измерване и пак стигаме до емпирична криза и се опитваме да мерим нещо, което по същността си не се поддава на математическа генерализация
защото един тест е трудно да обхване цяла една наука и така да се каже да напипа именно сферата в която ти е силата или греша

"След като къщата гори, поне да се стоплим."


Тема Re: как оценявате [re: the_dude_78™]  
Автор actress (изследваща)
Публикувано05.08.05 13:12



някъде бях чела нещо в този дух -някой разбира наистина от нещо, ако може да го обясни на всеки човек, независимо от нивото му

"След като къщата гори, поне да се стоплим."


Тема Re: как оценяватенови [re: зaropka]  
Автор Xъни Бъни (intiliktualka)
Публикувано05.08.05 13:33



Тук май една и съща потребителка говори сама със себе си, че даже и повтаря, за "затвърждаване"

Като имаш желание да разсъждаваш, съждавай си, отвори една тема и си съждавай...ама да задаваш въпроси и така да си намираш повод да излагаш разни тези ми се струва смешно.

Редактирано от Xъни Бъни на 05.08.05 13:34.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.