Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 20.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как се пише Молба за напускане на работа?  
АвторOrи (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 18:39



Здравейте всички,
Много ми е трудно да напиша тая Молба.А трябва.Смятам че на 1ви Юни трябва да я представя на шефа на фирмата в която работя сега.
В училище ни учат как се пише Молба образец за това/онова но за напускане на работа :( май не.Технически май ми е ясно: обръщението към управителя;името на молителя и разположението им,но незнам в колко дневен срок да напиша че искам да ми бъде прекратен трудовия договор?Ако ме питате за Трудовия ми договор-сключван е преди 7 години и не помня какво точно пише за тази ситуация.Също така съм си загубил и моя екземпляр.Не съм водил и'' предварителен разговор'' със собственика на фирмата.
Не съм си ползвал и правото на Платен отпуск за последните няколко години.Как се процедира в такъв случай?
Ами това са ми въпросите.Ако може някой да ми отговори?Моля!




Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: Orи]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано30.05.05 10:51



пишеш в горе дясно до кого е

след това по-надолу пишеш

МОЛБА

от еди кой си

Уважаеми ............... моля , считано от еди кога си, сключеният между мен и фирма XXX трудов договор да бъде прекратен по взаимно съгласие.
В противен случай настоящата молба да се счита като 1месечно предизвестие

Другото много ваажно е отиваш във деловодство или кактото е там и даваш едното копие за тях, а другото за теб- като исках да има входящ номер и дата, както и печат на фирмата.

Така след 1 месец си тръгваш и копче не мога тда ти кажат

ако кажат, че ще ти правят проблеми, то им кажи , че знаеш достатъчно много за фирмата и ще ги накиснеш веднага подобаващо

А отпуските трябва да се изплатят при невъзможност да бъдат ползвани
така, ако усещаш, че няма да ти ги платят, то поне си тръгни без да спазваш предизвестието
щото то е една заплата, а отпуските ти сигурно са повече,

абе опитай първо да се договориш с тях.
ако не стане пиши тук за съвет от колегите

The One You Love To Hate


Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: the_dude_78™]  
АвторOrи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 21:28



Благодаря за отговора!Долу горе така си представям и аз тая Молба.Само ме смущава ''В противен случай.....''много заканително звучи.До колкото си спомням в труд. договор от преди 7 години би трябвало да ги предизвестя майче 30 дни?
Ще го измисля някак.И ще пиша тук какво ще се случи на 1ви юни



Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: Orи]  
Авторшeф (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 18:10



Няма да се молиш на никой за нищо. Ще заявяваш.
Пиши отгоре З А Я В Л Е Н И Е
Нали си ресурс и имаш цена.



Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: шeф]  
АвторHaпyckaм (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 06:35



И аз трябва да напусна работа, но при мен обстоятелствата са малко по други. Понеже отивам да уча и трябва да напусна до 4 -5 дни. Какво е най добре да направя в такъв случай? Не съм ползвал платен отпуск а за година и 4 месеца трябва да имам околу 1 месец отпуск, а няма време за предисвестивестие. Какво да пиша в молбата?



Тема Ако ще учишнови [re: Haпyckaм]  
Автор nbb (весела)
Публикувано31.08.05 08:28



редовно обучение, може да напуснеш без предизвестие - чл.327 т.6 от КТ.



Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: Orи]  
АвторGANCHO9 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.07 20:48







Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: Orи]  
Автортee (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 21:46



ок



Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: the_dude_78™]  
Автор atanacan (непознат )
Публикувано22.08.07 15:48



Искам да питам дали е законообразно и удачно да предам такава молба или заявление:
До Управителя
на............................
..............................




МОЛБА



от ..................................................

Уважаеми ..................... моля , считано от 03.09.2007г, сключеният между мен и фирма ...................................................................... трудов договор да бъде прекратен по взаимно съгласие.
В противен случай, нека настоящата молба да се счита като едно месечно предизвестие, като след прекратяване на договора, бъде изплатено парично обезщетение за неизползувания платен годишен отпуск по Чл. 224 от КТ.



23.08.2007г. С уважение
подпис:............................

Обърнете внимание на датите, в смисъл искам да ме освободят предсрочно, по рано от един месец.



Тема Re: Как се пише Молба за напускане на работа?нови [re: the_dude_78™]  
Автор atanacan (непознат )
Публикувано23.08.07 14:27



Подадох си молбата горе долу в тоя вид но отказаха да ми я подпечеатат казаха че е невъзможно такова нещо и че печат се слага само ако се подписва управителя. Както и да е вече я подадох и я записаха с входящ номер и дата това е. Въпроса ми е дали ще ме освободят на желаната дата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.