Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:42 19.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля, дайте ми съвет!  
Автор ce ми e тaя (непукистка)
Публикувано20.01.05 12:29



Моя приятелка има следния проблем:
Започна работа на 05.11.2004 г. Назначена е на тр.договор на основание чл.67 ал.1 от КТ със заплата 200 лв. До този момент не е получила трудовото си възнаграждение, въпреки многократните разговори с шефа.Обяснението му е, че фирмата в момента е в затруднено положение и няма пари за заплати.Оказа се, че не са и плащани и никакви осигуровки.Миналата седмица тя просто ги предупреди, че няма да ходи повече на работа и напусна.

Въпросът ми е - има ли някакъв шанс да си получи парите, и какво трябва да направи ?

Предварително благодаря!

Когато представлението ти харесва,не питай за цената на билета


Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: ce ми e тaя]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано20.01.05 17:27



Neka probva v "Inspekciya po truda" - ako e v Sf - te se namirat ot dyasno na Ministerki savet.
No inache za parite.... malko e veroyatno :(



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: -]  
Автор pisanka (непознат )
Публикувано20.01.05 19:08



1.Може да подаде жалба в инспекцията по труда, но само ако има подписан от Работодателя си тудов договор! Ако няма такъв - нищо не може да направи!

2.Може да предупреди работодателя си, че ще подава жалба.... в индпекцията, защото там глобите са големи и това може да го стресне и да и плати поне отработеното време.



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: pisanka]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано20.01.05 23:11



отговорих ти в клуб право



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: pisanka]  
Автор ce ми e тaя (непукистка)
Публикувано21.01.05 12:16



Тр.договор има подписан, но не са и дали тр. книжка!Поне има копие от договора.
Благодаря за отговора:)

Когато представлението ти харесва,не питай за цената на билета


Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: -]  
Автор ce ми e тaя (непукистка)
Публикувано21.01.05 12:17



да, в сф е, вече я упътих към Инспекция по труда:)
Благодаря!

Когато представлението ти харесва,не питай за цената на билета


Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: ce ми e тaя]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано21.01.05 19:29



за задържането на трудовата книжка уведомете инспекцията по труда



Отговорност на работодателя за други вреди, причинени на работника или служителя
(Загл. изм. и доп., ДВ, бр. 100 от 1992 г.)
Чл. 226. (1) (Изм. и доп., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят и виновните длъжностни лица отговарят солидарно за вредите, причинени на работника или служителя поради:
1. неиздаване или несвоевременно издаване на необходимите му документи, удостоверяващи факти, свързани с трудовото правоотношение;
2. вписване на неверни данни в издадените документи.
(2) (Изм. и доп., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Работодателят и виновните длъжностни лица отговарят солидарно към работника или служителя за вредите, които той е претърпял поради незаконно задържане на трудовата му книжка, след като трудовото правоотношение е било прекратено.
(3) (Доп., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Обезщетението по ал. 1 обхваща всички вреди, претърпени от работника или служителя, включително и неимуществените. Обезщетението по ал. 2 е в размер на брутното му трудово възнаграждение от деня на прекратяването на трудовото правоотношение до предаване на трудовата книжка на работника или служителя.



Тема Re: Моля, дайте ми съвет!нови [re: donna2]  
Автор ce ми e тaя (непукистка)
Публикувано24.01.05 11:57



благодаря ти, дона, днес девойката отиде в инспекция по труда, дано успее да се пребори:))

Когато представлението ти харесва,не питай за цената на билета



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.