Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 20.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема каква юридическа стойност има...  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано10.12.04 14:05



Каква юридическа стойност има подписването на споразумение, че след напускане нямам право да работя в този бранш, за определен период от време. Ако започна другъде, какви санкции мога да очаквам, какво може да ми направи бившия работодател?




Тема Re: каква юридическа стойност има...нови [re: shushon]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано10.12.04 17:05



Не съм юрист, ама доколкото съм чувал - никаква юридическа стойност нямат - най-малкото ти имаш конституционното право на работа, и не виждам как някой може да ти го отнеме под какъвто и предтекст да е. Пак доколкото съм чувал, тези споразумения са един вид психологически натиск над подписващия ги... т.е. имат стряскащ ефект...

Just a genius



Тема Re: каква юридическа стойност има...нови [re: Blake]  
Автор Mиpa CM (несериозна)
Публикувано10.12.04 19:05



Аз съм, и също мисля, че нямат, ако става въпрос за трудов договор. Най-малкото, КТ изрично описва всички ограничения, които могат да се налагат на един работник. Вярно, това споразумение ще се отнася за времето, когато той вече няма да е работник при този работодател, но нали е свързано с качеството му на негов работник сега, и освен това - най-малкото ти имаш конституционното право на работа, и не виждам как някой може да ти го отнеме под какъвто и предтекст да е, както казва Blake. Или дори само да ти го ограничи.



Тема Re: каква юридическа стойност има...нови [re: shushon]  
АвторCлyчaйнa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.04 19:15



не е точно така. стига с тези права - конституционно и бла бла.
въпросът ти особено силно се отнася до банковия сектор в България в момента.
и независимо от всичките ти права, ако си подписала такова споразумение с досегашния / бившия си работодател и не си особено ценен и рядък специалист, може така да се случи, че доста време да не си намериш работа в бранша.

мой приятел го сполетя неотдавна същото, но той е ужасно ценен специалист и новият му работодател не обърна особено внимание на писмата, съдържащи заплахи за завеждане на дела и подвеждане под съдебна отговорност.

с две думи: просто зависи за кой сектор става въпрос.

Наслука~!



Тема Re: каква юридическа стойност има...нови [re: Cлyчaйнa]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано10.12.04 19:46



такова споразумение е нищожно и нямя ама няма никаква юридическа или каквато и да е друга стойност



Тема Re: каква юридическа стойност има...нови [re: Cлyчaйнa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано11.12.04 21:39



Отказът от бъдещи права е недействителен.
Ограничение за конкурентна дейност за известен период след прекратяване на трудовите отношения съществува,но този въпрос е уреден със закон и не можа да бъде преуреждан със споразумения,имащи съдържание,различно от законовата норма.



Тема Re: каква юридическа стойност има...нови [re: 3ъл_Дyx]  
Авторdima (Нерегистриран)
Публикувано14.12.04 13:54



Кой е закона, че май всичко това лично ме засяга



Тема Опппаааа......нови [re: dima]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано15.12.04 00:07



Добре,че попита,та да седна да си погледна законите и да видя,че тази норма е вече отменена.Беше в чл.15 от Закона за защита на конкуренцията.Когато си държах изпита по трудово право все още съществуваше и така ми е и останал в главата.Сега няма такова ограничение.

Ама то така е...човек като не се занимава с нещо,го забравя и...пише глупости...


А юристите в клуба къде лапат мухите,че ми търпят глупостите,не е ясно....



Тема Re: Опппаааа......нови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторDima (Нерегистриран)
Публикувано15.12.04 09:35



Ох, успокоих се. Би било много глупаво да съществува такова ограничение.
Благодаря за отговора!!!



Тема Re: Опппаааа......нови [re: Dima]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано16.12.04 10:54



И аз се успокойх!
Благодаря ВИ!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.