Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 18.04.24 
Професионални
   >> Човешки ресурси - Работа
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Възрастова дискриминация - противодействие?  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано25.10.04 23:48



Имам приличен опит и квалификация плюс разните там комп.грамотности и англ. ез. Не съм в топ 10 на търсените професии, но срещам обяви, за които съм съвсем подходяща. Обаче...

Когато стане дума на колко години съм, директно получавам отговор "О, търсим до 35". Или "до 30". Има случаи на добър телефонен разговор, очевиден интерес от другата страна към опита ми и всичко се сецва на проклетите години А те не са толкова чак... На 44 години съм. Но откакто си търся работа започнах да се чувствам, че съм пред умирачка - негоден и никому ненужен човек. Да оставим настрана, че в повече от половината обяви годините са директно посочени (там не се и обаждам и не пращам сиви и мотивационно писмо).

Не искам да ви губя времето с оплаквания и псувни за шибаната държава и шибаните работодатели или със самосъжаления, а пиша, за да чуя евентуални съвети?

Аз лично нищо не мога да измисля, тъй че ако някой му хрумне нещо, ще съм твърде благодарна

П.П. Свободна асоциация: Започнах да разбирам защо на света има тероризъм. Ако у нас имаше някаква ултралява терористична организация, която да слага взривове на разни капиталисти, пардон работодатели, щях да се включа. Това го казвам съвсем искрено и също така искрено казвам, че се надявам да се появи нещо такова - до такава степен ме скапва, смачква и вбесява това с годините.

IMAGINE...


Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: Джeйн]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.10.04 07:54



Ами то 100% действаща формула няма. Важното е да не се отчайваш. То тая работа е горе-долу същата като на току-що завършилия студент. Навсякъде му искат опит. Опит, опит, опит, стаж, стаж, стаж - продъниха ми ушите с тия думи. Ходиш по интервюта, стараеш се, надяваш се и накрая - "Спряхме се на кандидат с повече опит". Кво да правиш? Работодателите и те си гледат интереса - в днешно време младите хора нямат деца, нямат (все още) разни хронични заболявания, носят повече на стрес и извънработно време, могат да изкарат цял ден с една баница и две кофи кафе. Такава е тя - капитализъм.
Само няма да се предаваш - колкото повече те подритват, толкова повече им се опъвай. Искай им директно обяснение защо предпочитат по-млад човек. Кажи им, че и ти си имаш положителни страни. Например не могат да очакват на тази възраст да излезеш в майчинство. При мен тази тактика проработи.
И не ми се сърди, ама това с терористите, меко казано не звучи като мисъл на човек на 44 години. То ако за всяка трудност в живота ще хвърляме бомби, айде моля ти се



Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: Джeйн]  
Автор Xъни Бъни (tasty)
Публикувано26.10.04 09:37



Права си, няма да коментирам истината в думите ти, както и правилната аналогия на f(x)dx за студентите с опит - знаем как идеалният кандидат е 30 годишен магистър с 10 годишен опит ако може

ето какво съм видяла аз в моята практика - годините зад гърба ти са предимство откъм опит, но и от гледна точка на натрупани контакти нали? използвай ги! много работодатели предпочитат препоръчан човек независимо от възрастта пред младо дърво от което свирка може и да не стане!потърси си работа чрез познати - не е нужно връзкарство и ходатайства на високо ниво, достатъчно е в точното време на точното място някой твой познат/бивш колега да те предложи. Това е нещо, което изпитано работи, надявам се да помогне и на теб

It's all about asses - kicking or licking...


Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: Джeйн]  
Авторнeper. (Нерегистриран)
Публикувано26.10.04 12:30



Здравейте

Бихте ли споделили за каква работа кандидатствате?
Ако не желаете да го огласявате тук, изпратете ми работна автобиография на
orber_@yahoo.com



Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: Джeйн]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано26.10.04 13:55



Джейн,

недей така, все ще си намеши работа. Дори и да пишат в обявата до...години си изпращай CV-то не се знае, колко човека ще кандидатстват по обявата, може би ще се окаже, че наистина им трябва човек като теб. Незнаеш къде е "златното пилеце".

Успех и да се похвалиш като после!




Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: Джeйн]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано29.10.04 13:09



Следващия път когато някой те отреже по такъв начин му кажи, че ще го съдиш. Имаш правно основание. Ако на бъркам, от м. февруари 2002 г. е абсол'тно забранено в обява за работа да се изисква пол или възраст. Тва си е чиста проба дискриминация и имаш право на реванш:) Успех.

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: jungle79]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано29.10.04 19:47



Така е, права си, ама май всичко си остана само на книга и всеки си го тълкува както си знае. В печатните издания, визирам основно в-к "Труд" и в-к "24-часа" се пише и възраст и пол. А в джобс.бг /съжалявам, че така го пиша, ама нещо компютъра ми прави номера/ пишат: търсим секретар/ка, детегледач/ка за 3 месечно бебе /95% съм сигурна, че търсят жена/, в същото време пишат и: търсим шофьор, ами ако следваме логиката на закона, трябва да се пише шофьор/ка нали?





Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: shushon]  
Автор donna2 (пристрастен)
Публикувано29.10.04 19:55



законови текстове има и в кодекса на труда и в закона за защите срещу дискриминация ,но аз лично се питам до колко са приложими НА ПРАКТИКА



Тема Re: Възрастова дискриминация - противодействие?нови [re: shushon]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано01.11.04 09:56



Ако трябва докрай да сме точни, би трябвало, ако се съобразяваме с граматиката в бълг. език, всяка да има само един - мъжки род. аз например съм жена, но никой не ме нарича психоложка. Психолог съм си. :))) Ама тва е друга тема:)

Не мо'еш да мъмриш, брат! Все едно хан Аспарух да мъмри!


Тема Изтрито от автора.нови [re: Джeйн]  
Автор ABe (разсеян)
Публикувано02.11.04 14:02



Съжалявам. Погрешно адресиран отговор.

Бъдете високи!

Редактирано от ABe на 02.11.04 14:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.