Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 14.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема успявате ли,  
Автор Megan (член)
Публикувано19.01.01 14:02



да намерите баланса и да съчетавате в себе си човещината и професионализма. Имам предвид, когато емоциите и ценностите ви говорят едно, а реалността друго.
Пример - за да съм ясна, че май не успявам.
Налага ви се да уволните някого, защото не се справя с работата и не постига желаните резултати. Да, но той е разведен /примерно/ плаща издръжка на дете и живее на квартира. Т.е. елементарната логика подсказва, че ще го поставите на ръба поне за няколко месеца.




Тема Отг: успявате ли,нови [re: Megan]  
Автор woman (непознат )
Публикувано19.01.01 14:28



Предполагам имаш впредвид, като крайна мярка, когато си опитала вече други варианти...
Трудно е, защото никога не можеш да си сигурна в правилността на решението, но успокоението, мисля е там, че всъщност ти му помагаш по този начин - да се справя по - добре следващия път, а и на негово място ще дойде човек, който също има нужда от средства, пък и си ги заслужава...
Сигурно звучи абсурдно, така казано, но аз поне така виждам средата между ценностите и малодушието...
И все пак ... зависи от конкретния случай...



Тема Отг: хм, дали успявам?нови [re: Megan]  
Автор Rachel. (новак)
Публикувано19.01.01 15:39



Не зная... поне знам че се старая..

Мисля че всеки би трябвало да полага усилия и да прави всичко възможно за да си върши добре работата. В края на краищата за това си там: да си вършиш работата, за която ти плащат. Ако няма да си я вършиш - за какво да ти плащат? Затова, в случаи като този (разбира се не зная подробности и не е редно да съм съдник) се ядосвам на хората че дадено нещо колкото пъти и да им го повториш те си карат по тяхната. Ето това ме влудява. И когато двайсетина пъти обясниш с усмивка на уста, по възможно най-любезния и лесен начин, отрещната реакция е не тази която очакваш, започваш малко по малко, даже без да искаш, да ставаш лош, и да забравяш човещината...Ей такива неща ме вбесяват, на фона на всеобщата безработица да стават такива неща е безумно, при положение че ще дойде някой, който ще внимава какво прави, и въобще ще бъде това, което трябва да бъде на конкретното работно място... Пък това че живее под наем, в развод, с деца и т.н... хм..предполагам че е неприятно, но ако е така, нека полага повече усилия. Ако всички го толерират, ще кара така завинаги и някой друг винаги ще се старае и заради него...

Така мисля аз, Мег, пък било то и малко злодейско мислене...



Тема Отг: успявате ли,нови [re: Megan]  
Автор nbb (член)
Публикувано19.01.01 15:57



Не знам какво да ти кажа, но там, където работех,шефът беше изправен пред същата ситуация. Но знаеш ли какво се получи в крайна сметка ? Напуснахме двама души и го оставихме да бъде добър човек, защото отказахме да носим на гърба си тези, които имат нужда от пари. Сега кой на кого направи добро все още не е ясно.



Тема Отг: и трите сте отвратителни!нови [re: Megan]  
Авторfxi_anon (Нерегистриран)
Публикувано19.01.01 15:57



Знам си аз,че най-гадното нещо е жена-началник!Добре,че все още ги няма много.Господ си знае работата-на бодлива крава рога не дава.......oxi



Тема Отг: и трите сте отвратителни!нови [re: fxi_anon]  
Автор Megan (член)
Публикувано19.01.01 17:02



това не беше особено ясен коментар, но нейсе, все пак е коментар.



Тема Отг: успявате ли,нови [re: Megan]  
Автор mareto (ентусиаст)
Публикувано19.01.01 17:43



дали сега или после ще остане на ръба...се ще стане ..така че по добре скоро, отколкото да се проточват нещата .А има и друга страна , след като този служител не си върши работата , то той е в тежест както на шефа ,така и на останалите служители във фирмата ..рискувай един , за да не страдат другите .

3:-0


Тема Отг: Защо ?нови [re: Megan]  
Автор nbb (член)
Публикувано19.01.01 21:41



А какво трябваше да направя според тебе ? Да работя за двама, след като съм толкова работна ли ? Да, ама не -достатъчно време го правих.А пък ти не каза какво точно те интересува. А не смятам, че трябва да търпя някой, който има нужда от пари, а го мързи да работи. Аз винаги съм работила за удоволствие и ще продължавам да го правя, но на друго място.



Тема i prawilno!нови [re: nbb]  
Автор Pepelyashka (член)
Публикувано19.01.01 22:18



taka de, vseki si ima dostoinstvo i ima prawo da razpolaga s nego taka kakto preceni za dobre
;)

KISS!


Тема Отг: успявате ли,нови [re: Megan]  
Автор Pyмянa (минаващ)
Публикувано19.01.01 22:24



Зависи.
Спомням си преди три години една управителка на държавна фирма изгони на улицата сума народ,за да пестяла от Фонд "Работна заплата". После назначи двойно повече хора и направи луксозни ремонти, купи скъпи коли, докаросваше се по бутиците и обядваше през ден в най-луксозни заведения с представителните на фирмата.Много от изгонените бяха хора между 50 и 60 годишни, без никакъв шанс за намиране на работа. Един от тях получи инфаркт и го пенсионираха по болест...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.