Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:31 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ебати простотията.нови [re: BambiBambina]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано20.05.13 01:39

























Днес бях в Скопие (скоро ще се казва Шкупи), седнах в някаква механа с жива музика и аз по принцип не пия алкохол, защото приемам сериозни лекарства за нервната система (Ривотрил), на висока доза. А Ривотрил най-просто казано усилва ефектите на алкохола, защото има сходно действие - депресия на нервната система.

Та уж нямаше да пия, ама обстановката ме грабна и си взех някаква бира "Скопско", изпих я, после викам я още една, та изпих 4-5 с яко мезене, оставих бакшиш 1/4 от сметката и сложих 20 лева в джоба на един от оркестъра, защото пееха любимите ми песни. След това отидох и си взех някаква "тиквешка ракия", изпих 50 грама и в комбинация с лекарствата, така се надрънках, че едвам нацелих вратата на автобуса ми за връщане.

Като сравня Скопие със София, мнението ми е, че срещу нас да тичат, няма да ни настигнат. Много по-мръсно е, има повече дупки по пътищата, 95% от сградите са отвратителни панелки от титово време. Новото строителство е много слабо, за разлика от България, в която има цели квартали, само с нови сгради и инфраструктура. Автобусите в Македония са много стари, няма нито една трамвайна линия... да не говорим за метро.

Водата в реките им е все едно съм си прал зелените дънки дето пускат боя. А река Искър стана кристал откакто Бойко построи модерна пречиствателна станция. Ама под кристал разбирайте, че при дълбочина над метър, се вижда всичко по дъното. А преди беше по-зле и от в Македония.

Общите ми впечатления за Македония са, че е пълна смешка, бирата им е отвратителна, за ракията да не говорим, има много шиптъри, мангасари и други комунисти. В Скопие видях само един Мол и той беше с размерите на кварталната ми бакалия. Другото са някакви сиви панелки, вероятно строени след голямото земетресение.

Бих отишъл пак, ама който ми каже, че "са си по-добре от нас", да се метне от връх Кораб. И цените не са особено добри.

Българофобия категорично не съм срещнал, но всичките тези тонове бронз, които се изливат в центъра, целят да предизвикат точно това. На тях магистралата им се казва Александър Велики, летището им се казва Александър Велики, Цар Симеон си го имат за македонски владетел. Гоце Делчев... абе знаете за какво става въпрос.

На бих се върнал.

------------------------------------------



Тема Re: Последното ви пътуваненови [re: BambiBambina]  
Автор Lincecum (slugger)
Публикувано22.05.13 22:17



Последно до Испания. Предстои Чили, с опцията да се установя там. Можете да ми завиждате.

Subdominans.


Тема Re: Ебати простотията.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано22.05.13 22:51



.... а за жените им да не говорим... Вълци си е м*****йката е****бало..



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Ебати простотията.нови [re: Apxaнгeл]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано23.05.13 12:30



Е, че те са българки реално. Ама наистина повечето, които видях бяха някакви вълци. Имаше само една много яка българка от групата, която ме изкефи, ама тъпото беше, че май е някаква малка и беше с баща си, иначе веднага щях да я бъзна нещо да се видим след екскурзията. Пък ако мине, мине.



------------------------------------------

Редактирано от Дaвaщия и взимaщия на 23.05.13 12:34.



Тема Re: Ебати простотията.нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано23.05.13 20:19



... искам да ти кажа, че в сравнение с нашите моми са назад в годините.... За напред ще почнат първо да се обескосмяват (тъй де ще следват еволюцията).. после могат и да потренират за да си оправят телата....
Там също се срещат понякога ставащи моми... ама повечето са да я впрегнеш в ралото и да ореш...


А си сбъркал че не си бъзнал девойчето... Я си представи какво можеше да стане ако мине номера...?

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Последното ви пътуваненови [re: BambiBambina]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано15.07.13 11:51



България



Тема Re: Последното ви пътуваненови [re: BambiBambina]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано16.07.13 23:01



Сега се връщам от Варна. Доста летни атракции има, но ако не се лъжа Варна беше обявен за най-добрия град за живеене в България. Според мен са уцелили мишената за дартс някъде в стената.

Във Варна ВСИЧКО е от байтошово време. Аз не видях един тротоар, който да е павиран след 89-та година. Всичко е изпотрошено, старо, сиво, надупчено. Единствено частниците са внесли малко живот в този град. Има някои доста хубави заведения и хотели. Обаче Варна ще диша прахта от улиците на София за най-добър град. Откакто Бойко Борисов стана кмет на София, и после Йорданка Фъндъкова, този град започва да се отделя от България все повече и повече.

Живея тук от 20 години и съм много в час какво е било и какво е. За няколко години се направиха много неща - реставрират се паметници, павират се тротоари, оправят се пътища, мостове, слагат се цветя, коси се тревата, чисти се, купуват се нови автобуси и трамваи, прави се метро навсякъде. След още 2-3 мандата от ГЕРБ, София ще стане австрийски град, а не български. И тогава Варна ще ни диша прахта от улиците, която съвсем скоро няма да я има.

Освен това има много повече магазини и респективно по-изгодни продукти.

------------------------------------------



Тема Re: Последното ви пътуваненови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано24.07.13 23:24



не говори моля те, че е голяма мъка

очакваме сега новия кмет да направи нещо по въпроса

Направи ли ти впечатление, че няма и толкова хора?



Тема Re: Последното ви пътуваненови [re: virgo]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано25.07.13 10:49



Ми не знам. Аз пребивавах главно на улицата, дето е хотел Черно море. Аз бях в хотел Плаза. Тая улица е хубава и има много хора, ама те 80% са туристи. Обаче обикалях доста по града, и инфраструктурата хич не е добра, както споменах. Добро впечатление ми направи, че всички улични кучета са кастрирани и маркирани, докато в София само 20-30% от кучетата са така, и общо взето е ебати резервата, има няколко десетки хиляди помияри.

Също зоопаркът в Морската градина, ми направи впечатлетие, има много готини животни, пък и си личи, че се поддържа с мерак.

------------------------------------------



Тема Re: Последното ви пътуваненови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано30.07.13 22:36



а за маркирани - да, ама за кастрирани чак....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.