Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 26.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Случвало ли ви се е  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.13 11:15



да ревнувате..приятели?
На мен не беше, дори не зная дали е точно ревност, но някакво такова подобно чувство...
Имам си дружка, с която сме много близки, на- добри приятелки, знам, че сме такива, макар, че сега по обективни причини няма как да се виждаме толкова често..знам, че сме близки, че мога за всичко да разчитам на нея, но...
Запозна ни с една друга девойка, с която междувременно са станали много близки, така го усетих. Няма лошо - всеки си има широк кръг познати, извън нашият си, контактуваме си с много и различни хора, не е само една компания..но..някак се почувствах застрашена ли и аз не знам..
Не ми се е случвало до момента, много странно усещане. Дори се изкуших да компроментирам въпросната (при други обстоятелства бих си замълчала за това, което зная, но този път - не си премълчах, просто го направих умишлено признавам си)..много ми е тъпо, не съм го правила до момента.
По принцип зная, че никой на никого не е длъжен - и в личен план, и в приятелски, но не зная какво ми стана този път. Може би леката липса на социализация ми действа зле. Знам ли..



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано24.01.13 15:02



Според мен, ти изпитваш чувството, че държиш на приятелката си повече, отколкото тя на теб. Усещането ти е разбираемо, но не е достойно да компрометираш новата приятелка. Не мисля, че изобщо трябва нещо да правиш. Продължавай да се отнасяш към приятелката си както досега. Ако тя обаче често те пренебрегва, тогава можеш да преразгледаш отношението си към нея. Но не мисля, че засега имаш повод да се сърдиш.



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: Brezichka]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано24.01.13 16:23



Работата е там, че вече не мога да я виждам толкова често както преди заради бебето. От друга страна тя не иска да ме занимава с нейните проблеми, защото смята, че си имам достатъчно грижи с детето, а аз винаги ще намеря време за нея.


Ако преди ми е звъняла и споделяла разни свои проблеми, сега си мисли, че ме натоварва по някакъв начин допълнително, усещам, че се притеснява и явно е потърсила отношение другаде. При някой, който счита за не толкова ангажиран примерно, така си мисля. Говорим по скайп, защото няма как да се видим винаги по женски, споделя, търси съвети и така..и когато попитах защо не ми е казала какви са проблемите - казва...ами вие си имате ваши неща..не искам да ви натоварвам..
Колкото до другото момиче, тя просто е по - неангажирана, имат възможност да се виждат, но някак от пръв поглед не ми допадна..изпитах такова някакво собственическо чувство, което не ми е присъщо, стана ми криво, че с нея споделя и разни такива.



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор Kpoacaнчeтo (тиква, бе)
Публикувано24.01.13 17:01



Сладурка! Очевидно имаш добро бебе, което ти оставя твърде много свободно време за мисли.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано24.01.13 18:59



Явно ти е свястна приятелката и те щади. Кажи й как се чувстваш и че ти липсва. Това трябва да оправи нещата. Ако не ги оправи, значи наистина новото приятелство е по-важно.



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.01.13 10:28



Естествено.

На мен даже ми е казнаво "Не ми говори за еди коя си, защото ревнувам" след мои обвинения как може толкова да неглижира важни за мен неща, свързани с друг човек.

Вероятно и на нея не й е супер, че имате по-малко време... Просто бъди откровена според мен. И не се притеснявай - в приятелството не е като в любовта тотална ексклузивност и когато откриваме нови приятели това по никакъв начин не нарушава връзките със старите. Нито пък може изведнъж и хоп троп да й стане най-добра приятелка и да задраска годините ви заедно. Най-малкото най-хубавите приятелства са от детските, ученическите, студентските години.... после по-рядко се случва, а и не е така силно, защото не сте се изграждали като хора заедно и не се знаете така добре.... Всъщност с приятелите се виждаме отчасти такива каквито сме сега и отчасти такива, каквито сме били преди години още първия път, когато сме се видели.... Не се притеснявай, но си признай. Даже може да се почувства доста добре от факта, че я ревнуваш.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано25.01.13 16:12



Да, изпитала си ревност-това е точното определение.
Приоритетите са ви различни на този етап. Ти си ангажирана, семейна жена с дете, тя е свободна. Тя си живее нейният живот-ти трябва да живееш твоя.
След време, ако запазите познанството си и добрите взаимотношения, когато и тя е семейна и с дете...отношенията ви ще се възвърнат отново...но на друго ниво и разбиране



Нещата никога няма да са същите каквито са били преди. От теб сега се изисква повече толерантност, като разумна жена, станала майка. Намери си сходна компания. Такива са нещата-за съжаление или не

Нямам ни един миг свободен...аз съм непрекъснато със себе си. - Ставри Калинов

Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор Jolee (Яка мацка)
Публикувано25.01.13 19:36



Скъпа ...споко и на мен ми се е случвало.... веднъж изревнувах приятелка от трета наша обща ...че са могли да се срещнат ....а аз не успях

Е - не дадох знак, признак и каквото и да било, че ревнувам ...но да ...измъчвах се известно време

Вашите отношения не са застрашени след като тя се съобразява с теб....напротив ...

Предлагам ти да правиш като моите "ангажирани приятелки"...да я търсиш и да споделяш с нея ....дори това, което сподели с нас сега Мисля, че ще се трогне

...а животът е тук и сега ... тялото иска присъствие .... мозъка споделяне....

Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано26.01.13 23:40



нормално е да се чувстваш така

спокойно - като поотрасне бебо ще се нормализират нещата



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано27.01.13 10:26



мда, ревност е. Може да си и доскучала с бебешките си истории и невъзможност да си нейна когато си поиска и да си е потърсила нещо по устройващо я (или случайно е попаднала на него) и се е преориентирала. Намери си др мами на твоята вълна пък с приятелката ти квото има да става ще си стане.
Life will never be the same, life is changing.
На мен не веднъж ми се е случвало да запозная мои дружки помежду им и те да се харесат и да си станат близки, а мен да ме изолират. Гледам положително - получили са шанс да си покажат отношението към мен. Преживява се - ако повече са си допаднали няма как да им се сърдя. Но ако съвсем спрат да се интересуват от мен е вече повод да ги шунтирам и заменя с други с чиста съвест



Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.