Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 22.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Случвало ли ви се е [re: OldWitch]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано27.01.13 18:45



Аз си мисля, че семейното положение не бива да влияе на истинското приятелство. Имам си прекрасна приятелка от детсвото си, която никога не се омъжи. Ами, дружахме си преди да се омъжа, дружим си и сега, 20 години след моята сватба. Мисля, че по какъвто и начин да ни се променя семейното положение, това не би повлияло на приятелството ни.



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: Kpoacaнчeтo]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано27.01.13 19:56




Не мога да се оплача от детето, вярно е. Може и да си права, че човек като се застои у дома и като влезе в някакъв коловоз..и започва да си мисли глупости всякакви. А и този сезон влошава нещата и преекспонира..



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: OldWitch]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано27.01.13 20:02



Може и да си права, макар, че аз не съм от вманиачените майки, които говорят в "ние как пишкаме, как ни растат зъбите и пр.".


Общо взето гледам да не натрапвам на компанията (повечето несемейни и без деца)бебешките истории. Даже въобще, ако някой се поинтересува специално - тогава. Мисля, че семеен или пък с дете - все пак животът продължава и хлапето трябва да се приобщи към ..ритъмът на семейството, така да се каже.
Е, без съмнения социализацията пострада в известна степен, но мисля, че е временно.



Тема Re: Случвало ли ви се е [re: Brezichka]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано27.01.13 22:38



аз също не си промених отношението към приятелите след брака и децата. Но някои от тях си промениха отношението към мен

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано27.01.13 22:39



Е, без съмнения социализацията пострада в известна степен, но мисля, че е временно.

нормално - едно за сметка на друго

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Случвало ли ви се е [re: impulce]  
Автор 3aek (mom on the go)
Публикувано29.01.13 16:11



Хм, на мен пък ми се оживи социалният живот след раждането (като изключа първите месеци). Запознах се с нови хора, имам нови лични и професионални цели, отвориха се нови хоризонти. Та не мисля, че е дното е за сметка на другото



А на въпроса ти... Аз по принцип съм ревнива, но само в любовта явно, досега приятели не съм ревнувала. Напротив - радвам се ако си допаднат и ако се срещат и в мое отсъствие.



Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: impulce]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано30.01.13 15:50



ох, случвало ми се е


то беше преди 12 години, когато най-близката ми приятелка се сприятели много с една колежка, когато аз напуснах общия ни офис.
по очебийни причини не бяхме по цял ден заедно, започнахме да се срещаме през седмицата, а с оная кокошка бяха по цял ден и току ми разкажеше нещо за нея. кой знае как съм я гледала като се знам какъв съм темерут и как всичко ми личи /ще трябва да я попитам някой ден/

и сега сме си близки. много. и се надявам винаги така да остане.
даже се срещаме трите - тя, аз и онази кокошка когато приятелката ми реши, че няма време поотделно за двете и си съвместява ангажиментите. даже ми е приятно на такива срещи.

спрях да ревнувам много скоро след това.
може би защото отношението й към мен не се промени. и пак си имаме нашия свят.



Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: impulce]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано02.02.13 21:59



Не е съвсем същото, но наскоро си мислех колко различен от моя живот води най-добрата ми приятелка от едно време и колко ми е гадно, че не участвам вече в него. Не само, че ни делят хиляди километри, ами и в момента има нещо, което аз никога не съм имала - изцяло женска компания. Не, че е кой знае какво, никога не съм се замисляла за такива неща, просто се зачудих какво ли е усещането. Постоянно ходят по клубове и купони, а аз в момента също като теб не мога да го правя, а вероятно никога няма да е в същото количество като преди. Не е само това, ами изпускам съществени неща като да опозная по-добре новия й приятел, купона за 30тия й рожден ден, какво ли не и - разбира се - да излизам с новите й приятелки. Имам естествено други приятели, географски по-удобни, но имам чувството, че с никого не бих могла да се сближа дотолкова, просто това са години общи преживявания, които никой не може да замени.

Кажи й, че ти липсва, де да знам, сигурно ще й стане готино. Колкото до дискредитацията на ерзаца ти - на всеки се случва да направи някоя простотия, когато е поставен в нетипична емоционална ситуация. Кофти е, но ти не си кофти човек, не го прави повече и не го мисли.





Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: 3aek]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано03.02.13 16:44




Звучи добре, явно си имала късмет.
При мен леко замря - поне в смисълът, който аз влагам - много по - малко пътешествия, много по - сложна логистика при тяхното организиране, естествено повече предпазливост предвид сезона при срещи, излизания и т.н. Аз, честно казано, също имам нови познанства, но с майките някак все се въртят разговорите около акането, пикането, "ние", вие, дали ще има ясли, колко е кофти кухнята и пр.актуалности.
Да ти призная, на моменти имам чувството, че речникът ми е обеднял.
Шегувам се, разбира се, но тези майчински срещи по градинки и паркове - не са точно този тип темпо, с което съм свикнала.
Опитвам се да компенсирам..с гости у дома.
Станах нещо като ханче или страноприемница, в което приятелите винаги са добре дошли, ако са здрави, разбира се.Така донякъде набавям липсите. Донякъде.



Тема Re: Случвало ли ви се енови [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано03.02.13 17:17



Днес се видяхме, много беше хубаво - мисля, че страховете ми са били безпочвени, но нещо ми прищраква и на мен от време на време.
Явно е било някакво временно умопомрачение.


Права си за дългогодишните другари..а понякога има и други, с които просто си пасвате, сродна кръвна група. От онзи тип, с който може да не се видиш и чуеш много дълго време, но - когато се видите - сякаш нищо не се е променило.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.