Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 25.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Деленето на децатанови [re: kikimor]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано12.12.12 21:56



Точно така!



Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПУХЧЕ]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано12.12.12 22:12



Децата сами определят как родителите да се държат с тях. Брат ти е глезльо и егоист. Но пък ти наистина леко злобееш. Кажи на майка си, че не ти е приятно това което се случва, но не я тормози - тя със сигурно иска да направи най-доброто и за двете си деца. Моята майка въпреки че винаги е казвала, че ще има по равно за мен и сестра ми това са само думи - на практика я виждам как си я тегли към сестра ми да и даде повече. Аз обаче едно, че не съм материалист и сметкаджия и друго, че със сестра ми сме в идеални отношения и знам, че тя всичко би направила за мен. Затова нямам нищо против майка ми да дава само на нея - искам сестра ми да е добре и да е щастлива. Аз си имам всичко и нямам нужда от нищо.
Като майка на 3 деца се усещам че различно се държа към децата си. И аз си имам един егоистичен глезльо, на който много му водя евала защото такъв си му е характера - той ме е научил така да се държа с него. Дет има една приказва: Кое си требе но си сака.
Не прави сметки на дребно, бъди над нещата. Ако майка ти не се съобрази с теб просто се отдръпни от нея и това е. Не я изнудвай - така няма да те заобича повече. Стига 1 път да и обясниш човешки какво мислиш. Пък тя ще постъпи както прецени. Но не трябва да бъдеш и глупава и да си мислят, че могат да правят с теб квото си искат. Ако не покажеш че не ти е приятно може и да не се усетят че грешат и да се съобразят с теб.
Сложно е, и знам че е дразнещо. Ама не си струва да си късаш нервите за такива неща. Голяма си - оправяй се сама и ги остави да си трошат главите.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Много ме кефите и двамата с Кикиморконови [re: Taigun]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано13.12.12 21:59



Имам разни работи да добавя, но сега ме мързи





Тема Re: Деленето на децатанови [re: Taigun]  
Автор ПУХЧЕ (нетолерантна)
Публикувано14.12.12 18:48



Ехеее, чакай сега, жените до 30-35 необвързаните реват, че няма свестни мъже. Бях шокирана да чуя и баба си, и майка си да ми обясняват, че трябва да свиквам и да търпя тези гевезелъци, както им викаме по родния ми край, защото.... ми то мъж, какво да го правиш. Майка ми, дето е учителка и от нейните разкази още преди 15 години си правех примерна картинка за какво става въпрос сред учениците. Баба ми доскоро разправяше, че по-добре сама, отколкото с някой пияница или дето го е шубе да се жени. Сега двете ми обясняват да търпя.
И на фона на цялото представление брат ми вика 'ако на един истински мъж му направиш забележка, ще те пребие' - шах с пешката! Не знам откъде го е научил това и кой го е възпитавал така.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.


Тема Re: Деленето на децатанови [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор ПУХЧЕ (нетолерантна)
Публикувано14.12.12 18:50



Ама нали това обяснявам в цялата тема - за него няма такова нещо като мои (на кака, мама, тати) правила. Той просто не го върши.
Ето.ти един пример - пътуваше с един мой малък сак - скъса го на 3та седмица. Дадох му друг малък сак, пак мой - счупи му ципа първата седмица. Той няма представа къде са саковете вкъщи (каква изненада от човек, който не знае къде са му тениските и пижамите, нали), нито пита, никой не обърна внимание, че няма чист сак до последния момент и така 20 мин пред автобуса сме тъпкали багажа му в най-здрава торбичка, докато той джитка на компютъра игри. Изпрах един почти бял сак и му го давам с уговорката, че ще си го пере, ако го изцапа - той, не стига, че ми го връща черен, ама съвсем черен, ами го хвърли в мазето и не го бутна, естествено. След това пътува само с найлонки. Преди 5 мин ме убеждаваше, че откъде накъде ще пере сака, след като не го бил изцапал; после, като видя, че не излиза наглава с мен в какво състояние го е върнал, мина на рефрена защо още като го върнал, не съм му казала. Забележка от родителското тяло - тцъ. Когато ги питах, абе така, тоя сак - ама нали съм му го дала, защо търся сметка от момчето сега. Ама разбира се, що търся сметка от момчето - аз давам, той къса, мама дава, той чупи, татко дава, той хвърля.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.


Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПУХЧЕ]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.12.12 10:03



Когато ги питах, абе така, тоя сак - ама нали съм му го дала, защо търся сметка от момчето сега. Ами, всъщност са прави.
Той няма представа къде са саковете вкъщи (каква изненада от човек, който не знае къде са му тениските и пижамите, нали), нито пита, никой не обърна внимание, че няма чист сак до последния момент и така 20 мин пред автобуса сме тъпкали багажа му в най-здрава торбичка, докато той джитка на компютъра игри. Да ти кажа честно и мен да ме обгрижват така, и аз ще се изхайлазя.

Моят син също има склонност да се мотае и да прави всичко в последния момент, ама аз пък не му помагам. Като си забрави нещо или закъснее, да се оправя. Е, в краен случай може и да помогна, ама първо го оставям да се поизпоти и да се ошашка, та да не повтаря следващия път представлението.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ПУХЧЕ (нетолерантна)
Публикувано15.12.12 10:59



Напротив, не са прави. Не съм му подарила тези неща, че да махна с ръка - аз също ги ползвам. На него му е все едно, защото знае, че така или иначе ще му се даде готов приготвен багаж в една чанта/сак; той не се мотае, просто е оставил всичко да му го вършат другите, така е свикнал. Единственото, което се иска от него, е да си приключи играта час преди автобуса, за да се наяде и да си прибере лаптопа в раницата - отново моя, впрочем, направо не знам как оцелява вече 2 години ежедневно в неговите ръчички, след като саковете ги къса с 2 качвания във влака - евала на китайците, които са я шили



Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.

Редактирано от ПУХЧЕ на 15.12.12 11:15.



Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПУХЧЕ]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано16.12.12 22:37



за съжаление имам само едно дете, но имам сестра.
Понякога съм имала чувството, че я толерират. Оказа се, че и тя има такова чувство. Като минахме 30 си говорихме. Глупаво е.
Иначе от гледна точка на родител мога да кажа, че по принцип родителите помагат на детето, което има повече нужда. Някакъв инстинкт е. Друг е въпроса каква е помощта и какво води след себе си. А понякога ефекта не е много педагогичен, а напротив.

Научи се да не зависиш от родителите ти. Те са си дали своя дял в живота ти - родили са те и са те отгледали. Вече нямаш нужда от тяхното одобрение, помощ. Намери си начин да комуникираш нормално с тях на ниво родители и вече пораснали деца. Без излишни емоции.



Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПУХЧЕ]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.12.12 00:10



Като го знаеш, че е мърдА, що му ги даваш? Той не може да надскочи себе си. Ти си го знаеш какъв е. Ами, просто не му ходи по акъла. Да се оправя.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор ПУХЧЕ (нетолерантна)
Публикувано17.12.12 10:22



Услужлива съм

Ако не на семейството, на кого ще давам...
Ама всичко си има граници де. Него има кой да го уреди, аз ще си се уреждам сама.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.