Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:08 26.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Деленето на децата [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ПУХЧЕ (нетолерантна)
Публикувано11.12.12 16:39



Ми да, много ми е странно как шушукат за едни бабини приятели, че си продали апартамента, не дали нищо на дъщеря си, всичко за синчето, който пък профукал парите; или дори за сестрата на майка ми, дето на ушенце все получава повече от мама - а те самите са тръгнали по същия път.
Не мисля, че не ме уважават. Просто явно са свикнали, че приемам нещата по-тихо и сега, когато почнах да надигам глас, им е странно - защото в аналогични моменти на тези, когато брат ми получава, аз съм мълчала, не съм нахалствала или съм си оправяла нещата сама; пък и вече съм 'голямо момиче', работя и т.н. и да почна да се жалвам за материални липси, дори да имам предвид разглезването на брат ми... Не изглежда добре.
Не мога да не призная един голям грях от първи курс, когато наистина им изкарах през носа всичкото кротуване, докато аз, дъщерята на заможните, съм гледала 'бедните' ми съученици с повече и по-хубави неща от мен, посещаващи де що има частни уроци в града... но бързо се осъзнах и спрях да им вгорчавам живота, просто защото ми е кофти и знам, че светът не ми е длъжен. А сега няма такъв филм.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.


Тема Re: Деленето на децатанови [re: Amelia Pond]  
Автор ПУХЧЕ (нетолерантна)
Публикувано11.12.12 16:50



Май пак не се изразявам добре. Изцепките на брат ми започнаха видимо след като отиде студент. Той нали, учи право, пък аз проста филоложка.... та затова заслужавал всичко, което му се дава.
Пък че довчера разправяше, цитирам 'аз да се женя и деца да имам, как пък не! що да си деля парите с няква!', а днес ме поставя в числото на самотните смотанячки, щото съм нямала гадже... И пак се сетих баба ми как каза, че да, негова работа е дали имам гадже... майкоооо, като се сетя, побеснявам!

Всъщност в семейната къща имаме един етаж, полуобзаведен, трябваше по договорка да се нанеса там, но, понеже всички го ползват за склад, ще е малко трудно. Когато се върнах вкъщи, вече от месеци правехме уговорки - ми върнах се и ядец. Има толкова неща, складирани за тези месеци там, дето иначе трябва да се преместят в мръсните мазета, че ми става съвестно за всичко, което просто ще изгние, ако аз се нанеса долу.
Да не говорим, че санитарният възел е правен без капка мислене - бойлерът е през 2 стени и един коридор и никой не е сигурен дали работи. Или разходите - етажът няма отделен електромер, нито водомер.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.


Тема Re: Деленето на децатаонови [re: ПУХЧЕ]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.12.12 17:35



"И пак се сетих баба ми как каза, че да, негова работа е дали имам гадже... майкоооо, като се сетя, побеснявам!"
Тебе малко не мога да те разбера - от целия свят си недоволна. То не бяха колежки, мъже, братя, родители, работодатели - твои и въобще, че все малко плащали... Ясно, че всички сме недоволни от нещо, ама чак пък...

По горния цитат обаче. Понеже и аз побеснявам заради някои такива (роднини или съседи), дето е тяхна работа имам ли гадже - ми просто инфото се крие и това е. Демонстративно се крие. Показва им се, че имам или нямам - те няма да разберат, а ако мислят, че липсата на данни е липса на мъж - да не се излагат с мислене. Сиктирдосване и пазене в тайна му е майката.
Не можеш да ги промениш, следователно е безполезно да се оплакваш от тях, без да предприемеш защитни мерки.
Майка ми (баща ми почина преди две години) я запознах със сегашния ми приятел - не само с него самия, а изобщо със съществуването му - едва наскоро, и то защото се наложи.

Редактирано от MupaM на 11.12.12 17:41.



Тема Re: Деленето на децатаонови [re: MupaM]  
Автор ПУХЧЕ (нетолерантна)
Публикувано11.12.12 17:59



То и аз пазя до последно в тайна такава информация, но мисля, че след кратко просъществувалия ми годеж цялата рода изведнъж живо се завълнува от личния ми живот. Май съм единствената, която е минала 20 неомъжена... вече 25 и уверено крача към 30-така

Е, освен две лели.. И тук идва голямото НО - едната е див мързел с гадже под чехъл, а другата гради кариера, когато внезапно се оказа столичанка покрай мъж с позиции, с който и досега нямат брак - което пак си е резил. Май-май всички се чудят сега аз към кое ще кривна, то не може да не приличам на някоя от двете - дали ще съм мързелива безработна на чужда издръжка, или някой столичанин с позиции ще ме оправи буквално и преносно. Засега избягвам първия вариант, но притеснението на родата остава.
Смея се, ама мислех фамилията за по-широко скроена, а те с годините показват все по-голямо тесногръдие.

Втори шанс, разбиране и помощ без ограничения се дават само до навършване на пълнолетие.

Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПУХЧЕ]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано11.12.12 21:18



Мога да ти кажа какво бих направила аз, но всички хора са различни.

Бих си плюла на петите, за да се разсее напрежението. Няколко месеца дори сама биха ми охладили главата малко. Когато братчето тръгне към София, бих го приютила - какво пък толкова. (Няма нищо по-хубаво да имаш близък човек наоколо между другото, но трудно ще се оцени, преди да се охладят страстите.) Само че моето жилище означава моите правила: активно участие в домакинството и в плащането на наема, никакви мърлявщини и миризливи кутии от сирене, съобразяване с мен. Не бих се карала и крещяла обаче, нито бих се оплаквала от него на вашите, ако не спазва правилата. Бих ги наложила с търпение и последователност. Примерно който не готви, не яде, а който не глади, ходи с измачкана риза. Ако той се оплаче, бих казвала "така ли, странно, аз пък нямам никакви проблеми с него". Всичко това не бих го казвала от сега, защото сте в клинч и няма да ти обърне внимание. След като се изнесеш, можеш да го поканиш на гости и да си супер мила с него, но дипломатично да му покажеш какво се очаква от него, ако дойде да живее при теб. Той ще си прецени





Тема Re: Деленето на децата [re: ПУХЧЕ]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано12.12.12 07:40



Аз съм на принципа, че ми е достатъчно че родителите ми са ми дали живот, име и образование - оттам нататък гледам да се справям сам! Не че не ми помагат, но просто никой с нищо не ми е длъжен..... Имам по голям брат, по различно време са помагали ту на него, ту на мен - според нуждите ни...... никой не се е засягал или ревнувал..... с брат ми сме по същия начин - знаем се кой на какъв хал е и който може - помага на другия....

Та в този тон - вземай се в ръце, налягай си парцалите и действай! Никой не ти е длъжен за нищо...... ако искаш нещо - извоювай си го. но не с хленч и не с 'аз искам' .....

И е време да спреш да се оглеждаш в очите на околните - знаеш коя си, какво можеш, колко струваш - да не ти пука какво мислят за теб...... ти живееш твоя си живот......

Да, винаги ще търсим одобрението на родителите и близките, но вече ще е само пожелателно, не задължително........ отърси се от това, явно ти тежи...

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Деленето на децата [re: kikimor]  
Автор Taigun (вълча порода)
Публикувано12.12.12 15:40



Аз съм на принципа, че ми е достатъчно че родителите ми са ми дали живот, име и образование - оттам нататък гледам да се справям сам! Не че не ми помагат, но просто никой с нищо не ми е длъжен.....

Кикиморски, иде ми да те разцелувам, направо

! Живот, що-годе добри гени, име и отглеждане до пълнолетие: дОста е това, че и надхвърля даже! Каквото могли - направили. И да - делят ни с брат ми откакто се помня, ама.. това е положението, Минке. Спасението дебне отвсякъде (по момък Илия). Взимаш си д-то "пОдмишка" и си ги ковеш нещата сама. Можеш, повярвай ми!

П.С. Темата за деленето - особено в конфигурация брат & сестра - е дълга, та широка. Един омагьосан кръг е това: хем все се оплакваме, че мъжете калпави и несамостоятелни, че нерешителни, че лепнати към мамини фусти до сенилна възраст, че това, че онова... хем от всичките ми дружки-мъжки майки няма ни една, която да не прави точно същото: да отглежда и оформя насила безпомощен дебил (с извинение за крайния израз)! А, има едно изключение, всъщност (и списва тук;) - колкото да потвърди правилото...

Увлякох бая се в приказки, извини... идеята ми беше: еманципиране и откъсване му е майката (че и бащата)! Успех ти желая в което.




Тема Re: Деленето на децата [re: ПУХЧЕ]  
Автор eдинak (ентусиаст)
Публикувано12.12.12 16:41



Питаш дами, ама ако може и аз да се бутна между шамарите...

Значи, неминуемо всяко дете си изисква определено отношение. Няма как да се отнасяш еднакво и към двете, просто защото едното изисква едно, другото - друго. Различни характери, различни стимули. Това, обаче, не означава, че го обичат по-малко или пък целенасочено обгрижват повече другото дете.

Отношението на родителите към децата не се формира по начина, по който ти си свикнала да възприемаш познати и приятели около себе си. Ти си им пред очите от бебе, че до след 26 години. За това време те са те възприели по начин, който може и да не се връзва със собствените ти представи. Също така може, дори в общия случай си е правило, да е погрешен и за родителите. Тоест, ако си била буйно и непослушно дете като малка, то това би оставило отпечатък върху тяхното възприятие за теб съвсем подсъзнателно. Би се учудила какви неща им остават в главите на родителите ти. Със сигурност помнят моменти, когато си направила нещо, което е неприемливо за тях - излъгала си, откраднала си нещо, нагрубила си друго дете. Те ги помнят в по-голяма степен, отколкото си признават, бъди сигурна. Освен това, веднъж изграденото отношение много трудно може да се промени, то си влиза в някакви релси, добива автоматизъм, при който хората не се замислят много в комуникацията си. Това, което искам да ти кажа с това е, че не ти си по-добра или брат ти по-лош, а че преценката на родителите ти може и да не е съвсем актуална, но ти не можеш да я промениш, защото си част от нея.

Според мен, най-лошото нещо, което можеш да направиш в случая е да почнеш да ровиш и да се опитваш да ги убедиш колко, всъщност, те грешат в отношението си към брат ти. Не го прави! Вече си започнала - с онези забележки, с обясненията кой какво правел, пък какво бил постигнал... Това ще доведе единствено до разкол и до размяна на емоции, които много силно ще объркат представите на вашите, а вследствие и отношенията между брат ти и теб.

Защо просто не разбереш, че всеки човек си е отделна личност, зависи сам от собствените си решения и няма нужда да се оглежда в очите на семейството. Да, подобно отношение дразни и обижда, когато се получава от близки хора, но противодействието му само ще влоши нещата. Ония глупости, дето трябва да се бориш, да отстояваш позиции... не знам си кво си... Да, ама навън. Не в семейството. Не за друго - ти няма да се чувстваш добре. Запомни, годините минават, нещата се преосмислят.

Като толкова те дразни брат ти, просто поговори с него. Ама като с друг човек. Излезте, пийте кафе, бира, каквото там искате правете, и му обясни как и защо се чувстваш. Ама без да му тръсиш сметка, напротив - кажи му го като на човек, от който търсиш разбиране и подкрепа. Оплачи му се, ако искаш. Дори и да е по-малък от теб, това няма значение, дори може да е по-добре.

Не се опитвай да променяш хората, няма да стане, колкото по-рано го разбереш, толкова по-лесно ще ти бъде. Знам как ще ти прозвучи, но в подобни отношения между близки хора може би е добре да подхождаш като към важен бизнес партньор - с внимателно отстояване на решения, но и с разбиране и желание за компромис. Материята е много деликатна, защото всяко семейство си е различно, така че универсален съвет не може да се даде, но аз си позволих да ти нахвърлям моите размисли, по-голямата част от които са на база личен опит. При това твърде наедро.



Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПУХЧЕ]  
Автор Lira Emerald (LIRA..)
Публикувано12.12.12 19:08



Пухче, на твоите години трябва да живееш с гаджето си, не с брат си...понеже прочетох за евентуално местене на квартира и идване на брат ти при теб.
Така че организирай си нещата да се концентрираш само в/у собственият си личен живот. Ако сте на квартира да си делите наема с гадже и да си живеете вашият живот на хора с други потребности клонящи към свое семейство и т.н.



Не си ти човекът, който ще отглежда пълнолетен брат! Той трябва сам да се погрижи за себе си!

p.s.Дори да нямаш приятел, то ти си голям човек, трябва сама да се издържаш и трябва да си имаш твой живот и никой няма право да си вре носа, където не му е работата!

Редактирано от Lira Emerald на 12.12.12 19:26.



Тема Re: Деленето на децатанови [re: ПУХЧЕ]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано12.12.12 21:53



ебати манталитета имате, нямам думи......каквото и да учите, то ще си остане вътре във вас, и на двамата, сори че съм по директна.....и не става въпрос за делене между вас, а за манталитет...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.