Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 28.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Тема за работа и телефонен номер  
Автор ПУXЧE ()
Публикувано26.11.12 12:17



В известен смисъл съм лека параноичка, че по телефона може да ме потърси не който трябва. Въпросът ми е - смятате ли, че една жена има право, ако търси работа, да НЕ оставя в биографията си личния си телефонен номер?
Лично аз смятам, че имам пълното право на това, дори и без ексцесиите, които са ми се случвали с този злополучен номер... дори обмислям сега да го сменя, но ще помисля още малко.
Има поне няколко надеждни начини за контактуване на база чат или имейл и смятам, че те са напълно достатъчни, ако някой наистина има интерес към мен като служител, поне на начална фаза.
Не ми се иска да коментираме разни неща като интуиция или как гласът на този отсреща щял да ми каже много за собственика си, защото ги намирам за доста отнесени.
Пускам темата, тъй като последните 2 седици на личния и на служебния телефон са ми звъняли 5 или 6 различни непознати номера и не са повтаряли, а аз нямам навика да връщам разговори на анонимни, звъняли в извънработно време (защото то си беше извънработно). Както казах, леко съм параноичка в това отношение.
Не търся съвет какво да правя, мисля, че за себе си съм права в поведението си; интересно ми е вие как процедирате.

Редактирано от ПУXЧE на 26.11.12 12:17.



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: ПУXЧE]  
Автор BambiBambina (*)
Публикувано26.11.12 14:19



Може и да има право, но лично според мен, с подобни страхове си орязваш в аванс 80% от шансовете не само да ти се обадят за интервю, а и да бъдеш назначена. Можеш да оставиш номера си, но да добавиш деликатно, че предпочиташ да се свързват с теб чрез мейл.

Не ми се иска да коментираме разни неща като интуиция или как гласът на този отсреща щял да ми каже много за собственика си, защото ги намирам за доста отнесени.
Не са никак отнесени....



Пускам темата, тъй като последните 2 седици на личния и на служебния телефон са ми звъняли 5 или 6 различни непознати номера и не са повтаряли, а аз нямам навика да връщам разговори на анонимни, звъняли в извънработно време (защото то си беше извънработно)
Нямаш навика ли? Че кой те е карал да връщаш обаждания?

Определено звучиш много далече от начина, по който аз процедирам. Деликатно казано: темата ти е повече от странна.



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: ПУXЧE]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано26.11.12 14:39



Принципно имаш право да дадеш контактите, на които искаш да бъдеш потърсена. Въпреки това смятам, че е непрактично да не оставяш мобилен номер, тъй като това е най-бързият и лесен начин за връзка.

От чисто любопитство, би ли обяснила какво означава това: "последните 2 седици на личния и на служебния телефон са ми звъняли 5 или 6 различни непознати номера и не са повтаряли" и по какъв начин представлява проблем? Ако имаш предвид, че могат да те потърсят от фирмата, в която кандидатстваш, и да не разпознаеш номера, просто си запамети всички номера от визитките, които ще получиш и, ако е възможно, номера на личен състав.



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: ПУXЧE]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.11.12 15:36



Никога досега не съм си крила телефона и никога никой не ме е тормозил по телефона. Намирам за глупаво да го крия.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор ПУXЧE ()
Публикувано26.11.12 16:40



Имам предвид, че кандидатствам през сайтове с обяви за работа, а в обявите има уеб-страници на фирмите, но не и телефони. Не намирам за много удачно да запаметявам в телефона си по 5 номера на фирма, взети от сайта й, и най-вероятно стационарни, само защото съм кандидатствала там; така или иначе ми се обаждат след поне месец. Около 2 месеца не съм изпращала кандидатури с телефона си и този 'бум' на повиквания от непознати... хем.ми се струва, че изтървам май някое интервю, хем не мога да си представя, че сериозна фирма ще ми дрънка по телефона, все едно кандидатствам за текуща сервитьорка.
Писането на един мейл с покана и оставянето на техен телефон за връзка ми се струва по-добър начин; най-малкото е едно елементарно съображение, че още в сивито ми пише, че в момента работя на друго място - дали ще ми звъннат в работното или в почивното ми време, все издава малко или много липса на професионален... етикет.
Просто ми е неприятно, когато съм си търсила работа, почти винаги са предпочитали имейла ми, въпреки че има написан телефон; а когато махна телефонния номер, поканите чувствително намаляват, направо секват. Да не би да се тълкува като проява на неблагонадеждност това?



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: ПУXЧE]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Истински.)
Публикувано26.11.12 17:40



В отговор на:

[..] Да не би да се тълкува като проява на неблагонадеждност това?



Еми разбира се. Чатовете и е-пощите, са доста муден начин на комуникация. Не се знае колко често си проверяваш пощата, и колко често влизаш в Skype. Докато по телефона могат да се свържат с теб мигновено.

Освен това някои по-възрастни хора може да не са много наясно с компютрите и е възможно тея чатове да им се струват като нещо прекалено отнесено.

Мобилните телефони са неизбежно зло. Щом си забелязала, че когато не си даваш телефона, те търсят по-малко, е в твой интерес да си го даваш, какъвто и дискомфорт да ти създава това.

------------------------------------------



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: ПУXЧE]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано26.11.12 20:19



Ами аз работя в "сериозна" фирма и ми се обадиха по телефона.

Струва ми се "несериозен" контактът само през имейл, тъй като отнема доста повече време. Съгласна съм абсолютно с Даващия и Взимащия.



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор ПУXЧE ()
Публикувано26.11.12 21:17



Предполагам, че и аз така щях да мисля (и на мен ми се обадиха по телефона), но това лято имах малък телефонен терор


Впрочем, всичките аргументи за несериозността на имейла като начин за обратна връзка според мен се обезсмислят от това, че кандидатстването става точно чрез имейл - поне в случаите, които коментирам аз. Иначе щяха да си оставят телефоните и... да ги засипят 1000 обаждания от хора, които започват да им разказват къде са родени и учили до 8ми клас. Т.е. фирмите не оставят директен телефон от аналогични на моите съображения.



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: ПУXЧE]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.11.12 22:10



Сори, но аз като пускам обява искам телефон, ако не са оставили, много много рядко се свързвам чрез поща ( трябва адски да са ме впечатлитли). Предпочитам като одобря някой, да му се обадя и да се уговорим за интервю, пък и след като пусна обява, насрочвам ден за интервю и звъня да ги каня, няма ли телефон, имам други възможности, преди 3 седмици я играх тази игра, пускам обява, за 2 часа имах 70 изпратени СиВи-та, познай дали съм писала на някой?



Тема Re: Тема за работа и телефонен номер [re: ПУXЧE]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано26.11.12 22:12



Грешиш, когато се уговаря среща не си говорим кой какво и къде, имало е случаи аз да си пускам телефона, и да, звънят ми хиляди идиоти да ме питат каква е заплатата, за това се прави интервю, за да се говорят тези неща, сега не си давам телефона, но искам от отсрещната страна телефон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.