Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:57 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: avg]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.11.12 19:52



аз точно за хапчета съм чувала. И освен това го рпатиха в училишше за деца идиотчета, а той е толкова умен. Не искам детето ми да учи с ненормални деца, искам да се учи от нормалните.
Ще ги видим този път кво ще измислят, щото до сега нищо не помогна. Семейните консултанти всъщност така и не видяха проблем в него. Ама то ако виждаш дете 1 път на 2 седмици за по 1 час няма и как да го опознаеш.
Притеснявам се само да не кажат, че го бием и от там са му всичките проблеми, щото това ще усере всичко.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.11.12 19:55



Ми аз това съм го казала 1000 пъти. Не му действа хич. А пръчка наистина няма. Имаше преди около 4-5 год и е била само за плашене, а не за бой. То заради тази пръчка пуснаха от детската първото оплакване. Сега той ползва стара инфо за да ги шашави и тях и нас.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: OldWitch]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано24.11.12 21:10



аз не бих се съгласила детето ми да взема хапчета , психиатърът е за да постави диагнозата , а след това мисля, че може да се ходи на психотерапевт . Сега си спомних , че имам позната - българка ,която имаше проблем с агресивно поведение и терапевта и и препоръча Martial arts и музика. Причината беше болезнена ревност която избиваше в агресия



Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: avg]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано24.11.12 22:25



Въобще не е нужно психиатър първо. Детски психотерапевт направо. Те много по-добре знаят даже. Поне в Б-я. Ако бяха тук, можех да препоръчам много добро място за детска психодиагностика и терапия, а отделно и много добър фамилен терапевт. Може би ако минат за известно време - два, три месеца....


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: OldWitch]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано25.11.12 00:30



добре де - обясни му, че ако продължава така ще учи именно с тези деца. Може да ги имаме за малки, но хич не са толкова прости



Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето си [re: OldWitch]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано25.11.12 00:52



Честно казано детето ти има сериозен проблем, въпреки, че ти самата явно не го осъзнаваш (това с най-добри чувства го казвам)! За да помогнеш на детето си трябва да приемеш факта, че е с проблем! И децата какво значи нормални деца и ненормални деца, има деца със специални нужди и такива, които не са с такива! Това, че детето ти е умно, не означава, че е ментално здраво!

И лишаването от подарък няма да има възпитателен ефект, тъй като тук говорим за психиатричен проблем! Знам, че като майка ще ти е адски неприятно да прочетеш това, но е факт! Ниглежирайки сега проблемът, може в бъдеще да имаш доста по-сериозни проблеми с този неконтролируем гняв и агресия. Според мен трябва да се консултираш със специалист - за БГ психиатър тъй като психологът няма достатъчно компетенции... или поне трябва да е клиничен психолог, което си е медицинска специалност... иначе за чужбина, вече ти ще прецениш, но със сигурност не е за психотерапевт, твърде пасивна и не ефикасна е терпаията им!

Редактирано от Cтpeйнджъp на 25.11.12 01:01.



Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: virgo]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано25.11.12 01:23



обяснила съм му и това много пъти. Нищо не действа - той като се разбезнее или реши да отмъщава не му пука за нищо. Иначе като говорех с него след срещата в училището и пак му казах, че ще го пратят при др хора да го гледат и няма да има родители и няма да си играе с Ева и Теди (виждаш, сериозно си го плаша) и той каза, че ако го направят ще си изтръгне сърцето и ще се хвърли пред колите на улицата защото иска да умре. Даже ревна и вика Не искам да живея в Дания, искам в България.
И тия неща съм му ги казвала много пъти преди, но на него просто като му причернее и от нищо не го е страх и праи големи глупости.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето си [re: Cтpeйнджъp]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано25.11.12 01:36



при психиатрите е ефикасна терапията, защото е медикаментозна.
Аз от как се е родил знам че не е като другите. Ама какво да направя. Така се роди - никога не е могъл да се контролира. Всъщност аз го виждам че лека полека се учи, опитва се, той си осъзнава, че трябва. Просто такава му е природата, дивашка и като е и дете и му е много трудно. То дъртите не могат да се контролират ти от дете искаш. Не мисля, че е психо - просто му липсват задръжки като го ядосат. Ако си добър с него е много много добър и разбран - по-добър от "нормалните" деца. И много се гушка и обича всички. Просто от едно малко на въпреки пали яко и става от най-добрия - най-лошия на света. Не търпи никой да му каже нищо лошо и веднага отмъщава. Това е темперамент, свръхчувствителност и кой знае още кво. Освен това няма никакъв респект към по-възрастни и никога не е имал. Може да му говориш много сериозно, да му се караш така, че всяко друго дете би се свило в миша дупка. А Давид само ще те гледа предизвикателно, изобщо няма да се засрами и много често ти се хили в очите и те прави на маймуна и за смях пред всички. Знам, че това поведение не е нормално, но пък от друга страна той явно е по-умен, освен и че е по-смел от останалите и знае, че безнаказано може да се изгаври със сериозността и заплахите ти. Аз такова нагло и безпардонно дете през живота си не съм виждала. Като дете обичах да правя щури номера ама той ме е надминал хилядократно.
Само на Господ се уповавам. А може и да е обладан, щото на кръщенето си рева като че ли го колят - не съм виждала дете чак толкова да реве като го полива попа с вода.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето си [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.11.12 15:20



Не е вярно, че е пасивна и неефикасна психотерапията при деца. Напротив! Точно психиатрите подхождат пасивно с лекарства. И много по-компетентни са клиничните и детски психолози, с психотерапевтична практика. Психиатър не може да направи абсолютно нищо освен лекарства да изпише.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето си [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано25.11.12 15:22



За един месец го доведи в София, има много добър център за деца, добри специалисти са, ще го диагностицират, ще предложат варианти и вече ще може и в Дания да си продължиш по схемата. Наистина това ми се струва като добър вариант. Защото никога не знаеш какво може да лежи зад това.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 25.11.12 15:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.