Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 08.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: OldWitch]  
Автор ФишPиб (Емарципанена)
Публикувано23.11.12 22:57



В голям филм си.
За подаръка за Коледа и аз си мисля, че ще е в повече.

Давид достатъчно голям ли е вече да го запишеш на някакъв спорт и то препоръчвам да има старшинство - винг чън, карате.
Ти обичаш да бягаш, започни с него.Ще си имате собствено време, собствена тема. Решението е около теб. Мисля си, че можеш да потърсиш помощ от психолог за него, но може би и ти имаш повече нужда от такава помощ. Не сме надеждни съветници.
Дори се чудя дали религията не би помогнала.

Прегръщаш ли го?



Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: OldWitch]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано23.11.12 23:23



Не става дума за теб ,а за детето.Имах впредвид , че е много вероятно той да възприема ситуацията по този начин . В случай като този не е важно какво мислиш ти , а как се чувства той , нали?
Зависи какво разбираш под строгост, затова на шега написах , че ако бях на твое място бих изкарала едно лято в Бг -не знае езика , не може да се оплаква , а и все още може да си наказваш децата там





Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето си [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано23.11.12 23:25



Трудонаказание - да прави нещо, но не защото да му е гадно, а нещо полезно, тип общественополезна дейност, само че семейнополезна в случая. И това не, не го прави, това може да има само негативни последици и никаква позитивна. Трябва да знае, че каквото да става, винаги ще го обичате, ще има Коледа, а другото си е възпитание. Не трябва да се смесват проявите на обич с наказанията. А и дотогава има толкова много време... за дете на 7 години един месец е супер много, като цяла година. Това би било страшен удар да стои атмосферата на наказанието толкова време, че и да се прояви тогава. Каквото и да правите - да е сега и не "за цял живот".


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 23.11.12 23:26.



Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано23.11.12 23:40



Имам спомен, че пръчка наистина има и ти беше писала за такава.
А другото е как детето го приема. За него това значи "бие ме".
Освен това след това се е опитал да замаже нещата и да няма последствия за вас.

Как да ти кажа.... не мисля, че е за наказание. По-скоро е притеснително защо се чувства така. Защото децата това, което говорят, не е просто ей така лъжи от лошотия. Може би е по-различен характер и за него този подход, който при другите деца е вършил работа, се оказва неподходящ. Но да го накажеш не е ход. По-скоро да му обясниш защо си ядосана - защото социалните може да ти го вземат, а ти много го обичаш и не искаш това. Това много по-силно би му въздействало, отколкото наказание.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: avg]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано23.11.12 23:41



Не и психиатър. В чужбина особено психиатрите на децата дават хапчета. Имат си няколко диагнози. ПСИХОЛОГ ПСИХОТЕРАПЕВТ ДЕТСКИ.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!

Редактирано от Amelia Pond на 23.11.12 23:41.



Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано23.11.12 23:44



Точно на 7 години децата минават през една Едипова фаза, когато са им много важни контакта и обичта с родителя от другия пол. Посъветвай се с психолог през какви етапи минават децата в психосексуалното си развитие и как родителят вкарва реалността и границите по нетравматичен начин.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: Amelia Pond]  
Автор avg (ентусиаст)
Публикувано23.11.12 23:49



За хапчета не съм чувала да дават на деца , но наши познати имаха подобен проблем и детето тръгна на терапия (без антидепресанти) която наистина помогна



Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: ФишPиб]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.11.12 19:45



Аз вече само на Господ разчитам. Оня ден му сложих на врата един советен кръст ама той само го маха. Прегръщам го и всичко. Ходи втора година на хандбал, днес даже имаха мач. Баща му сега тръгна пак на карате и се чудим дали да не тръгне на карате вместо хандбал. Но той е много добър на хандбал и ще е много жалко - най-добрия от отбора е, днеска той направи всичките им точки. На психолог е ходил, но ако трябва пак ще иде. Но знам от сега кво ще стане - най-много да му измислят диагноза и да почнат да го тъпчета с хапчета, въпреки че очевидно не е болен.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: avg]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.11.12 19:47



той иска в БГ щото там като го бият нема проблем да отвърне. А тука ги учат да ходят да клюкат на даскала като някой ги удари. Ама няма как да иде в БГ на този етап

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: вижте, имам огромен проблем [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано24.11.12 19:49



той е така от как се е родил, със сигурност не е тази фаза за която говориш. Пък и нито едно друго дете от обкръжението му не е в такава фаза.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.