Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 09.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: OldWitch]  
Автор вoлнa птицa (член)
Публикувано02.12.12 13:42



На първи прочит мисля, че детето ти е хиперактивно. Това е сравнително ново понятие, никой не знае причината за това поведение. Ако беше в България щях да кажа къде да получиш професионална помощ. За Дания не зная, сигурно има добри специалисти към социалните служби. Но при всяко положение детето се нуждае от специализирана помощ.



Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: вoлнa птицa]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 14:58



не мисля, че е хиперактивно въпреки че има една част от признаците. То и аз ги имам и са ми казвали, че съм хиперактивна, но това нито ми пречи да живея, нито ме прави по лоша от другите - всъщност мисля, че в много отношения съм по-добра

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: OldWitch]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано02.12.12 15:03



Факт. Но е факт и, че можеш да кажеш "Абе вие вредите на детето ми, нали работата е да помогнете, какви глупости предлагате - някакъв шибан закон ви дава право да дойдете тука и да ми се правите на много компетентни, но това е моето дете и аз знам по-добре. Не се ли замисляте, че вашето решение може да му навреди?". А можеш да кажеш и "Аз знам, че вие искате да помогнете на детето, а не просто да си свършите работата и да се приберете вкъщи. Знам, че не обслужвате закона, а интересите на детето ми. В това отношение сме на една страна."
Те може да са големи идиоти, но с второто ти не им даваш шанс да се проявят като такива - манипулираш ги към това кой трябва да им е приоритетът. Насила няма да ги спечелиш на своя страна, трябва да поискат да са на твоя страна.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: вoлнa птицa]  
Автор Amelia Pond ()
Публикувано02.12.12 15:05



Знаеш ли как лекуват хиперактивност? С амфетамини. Понеже подпомагат концентрацията, а се счита, че основна причина е лесното разсейване и трудността при задържане на вниманието. Напълно излишно и опасно лечение, което може много повече да навреди, отколкото помогне.


- Vous jouez avec votre vie!
- Et alors?! Il faut bien jouer avec quelque chose!


Тема Re: Какво би ви накарало да лишите детето синови [re: Amelia Pond]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано02.12.12 19:46



Те няма да искат да са на моя страна, а на страната на детето ми. Проблемът е, че може да си мислят, че нещо е добро за него, а аз да знам, че ще му навреди. Ако са убедени, че си бия детето и поведението му се дължи на това нормално е да искат да го спасят. Много хора искат да помогнат, но поради тъпота вредят - това е страшното. Те колят те бесят щото властта е в ръцете им. Но нямат компетентността да помагат, защото най-малкото не познават детето. А ако не ми вярват на описанията за детето, а си тъпчат по някакви правила освен да навредят не виждам кво друго.
Те идваха в нас, вземаха едно по едно децата в др стая без да имам право да присъствам и ги подлагаха на разпит. Ти как би реагирала, ако нахълтат така в къщата ти. Добре че беше мъжа ми иначе щях да ги изгоня.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.

Редактирано от OldWitch на 02.12.12 19:49.



Тема deja vu?нови [re: OldWitch]  
Автор crystalkyle (член)
Публикувано05.12.12 02:03




Нещо промени ли се една година по-късно?



Тема Понеже продължих да чета и други отговори...нови [re: OldWitch]  
Автор Peджинa Фaлaнджи (Лама)
Публикувано05.12.12 16:41



Не мога сега да намеря конкретното ти мнение, за да отговоря там, но нещо ми направи впечатление, с което евентуално си вкарваш автогол.

Струва ми се, че говориш с пренебрежение за учителките и техните изисквания. (Наричаш ги "даскалки", които карат децата да "клюкат".) Това е твое право, не можеш да одобряваш и да си съгласна с всичко. Само че тези правила са за всички и тези, които не ги спазват, много бързо могат да се окажат в аутсайдерска позиция. Ако се издаваш пред децата, че не одобряваш подхода на учителките и тях самите, те няма да имат мотивация да ги уважават.



Тема Re: Понеже продължих да чета и други отговори...нови [re: Peджинa Фaлaнджи]  
Автор OldWitch (титулована)
Публикувано05.12.12 18:51



да ама не е това случая.

Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.